SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Serfaus-Fiss-Ladis prawdziwy raj dla rodzin

Serfaus-Fiss-Ladis prawdziwy raj dla rodzin

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Fotomontage Genusswochen - Spezial WinterSerfaus, Fiss i Ladis to trzy alpejskie wioski położone na płaskowyżu nad doliną Innu w zachodniej części Tyrolu, na terenie sąsiadującym z Niemcami, Szwajcarią i Włochami. To od nich właśnie pochodzi nazwa całego regionu narciarskiego: „Serfaus-Fiss-Ladis”, który słynie nie tylko z doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych, rozwiązań dostosowanych do potrzeb rodzin z małymi dziećmi, ale również dzięki kursującemu tam metro!

Serfaus-Fiss-Ladis to prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Na obszarze 450 hektarów amatorzy jazdy na nartach mają tutaj 160 km tras narciarskich - według nowego pomiaru i 212 km zgodnie z przeliczeniem uwzględniającym ich szerokość; 67 kolejek i wyciągów oraz 116 km codziennie przecieranych tras biegowych, tereny do freeride’u, snowparki i wszelkie odmiany niekonwencjonalnych sportów zimowych. A ponadto świetnie utrzymane stoki i gwarancja śniegu aż do wiosny – 80 % stoków znajduje się w zasięgu systemów naśnieżania – powodują, iż ten, kto odwiedzi Serfaus-Fiss-Ladis w zimie raz będzie tutaj na pewno zawsze wracał.

MurmliBerta Winter - c Andreas Kirschner FissSerfaus-Fiss-Ladis można nazwać również śnieżną przystanią dla rodzin. Żaden inny region nie jest, bowiem tak dobrze przygotowany jak Serfaus na przyjęcie rodzin z małymi dziećmi. Kinderschneealm i Murmlipark oferują dzieciom własne tereny narciarskie i doskonałe szkółki jazdy od lat 3. Oprócz tego pociechy można zabrać na obiad do specjalnych restauracji dla dzieci, skorzystać z całodziennej opieki dla najmłodszych lub też udać się do dziecięcej wioski Bertas Kinderland. Znane przewodniki narciarskie już nie raz przyznały Serfaus-Fiss-Ladis tytuł najbardziej przyjaznego rodzinom regionu w Alpach.

Do Serfaus, które jest ośrodkiem typu car-free, nie wolno wjeżdżać samochodem. Komunikację gwarantuje tutaj podziemna kolejka, która stanowi rodzaj alpejskiego metra – jedynego w Austrii po Wiedniu.

Nowości 2014 w Serfaus-Fiss-Ladis: słońce i śnieg dla koneserów od 15 marca do 22 kwietnia 2014

Prawdziwi koneserzy śniegu doskonale wiedzą o tym, że gdy dni stają się dłuższe, a zima wkracza w swą efektowną finałową fazę, Serfaus-Fiss-Ladis rozpieszcza swoich gości słonecznymi trasami i przygotowuje dla nich wyjątkowe oferty.

Serfaus-Fiss-Ladis uchodzi za ośrodek sportów zimowych obdarzony największą liczbą słonecznych godzin w Tyrolu. Ten atut jest zasługą wyjątkowego położenia geograficznego regionu. Wszystkie trzy miejscowości leżą na wysokości ok. 1400 m n.p.m. na płaskowyżu, powyżej którego rozciąga się teren narciarski sięgający 2820 m n.p.m. Dzień na stokach można więc zakończyć dopiero późnym popołudniem przy filiżance kawy albo lampce wina na słonecznym tarasie jednego z tamtejszych schronisk. Aby fani sportów zimowych mogli korzystać z walorów tego rozpieszczonego słońcem miejsca tak długo, jak tylko jest to możliwe, region Serfaus-Fiss-Ladis przygotował specjalne promocje na okres od 15.03 do 22.04.2014. W ramach promocji „Sun & Snow Weeks“ od 15.03 do 11.04 jednodniowy skipass dla osoby dorosłej będzie kosztował zaledwie 27,00 euro, dla dziecka 16,00 euro. W okolicach Świąt Wielkanocnych od 12.04 do 22.04 osoby dorosłe zapłacą 30,00 euro, a dzieci 18,00 euro. Z tych zniżkowych cen mogą skorzystać osoby, które zarezerwowały, co najmniej 3-dniowy pobyt i posiadają kartę gościa Serfaus-Fiss-Ladis. Wszystkim osobom, które chciałyby się nauczyć jeździć na nartach lub snowboardzie albo odświeżyć swoje umiejętności, polecamy ofertę „Easy Skiing“: jeżeli zarezerwujecie sobie miejsce na grupowym kursie narciarskim lub snowboardowym w okresie od 15.03 do 11.04, za tygodniowy kurs zapłacicie 175,00 euro, czyli tyle, co normalnie za 3 dni. Niewiele drożej będzie w okresie od 12.04 do 22.04. Za cenę 4-dniowego kursu w wysokości 195,00 euro będzie można przez cały tydzień korzystać z doświadczenia instruktorów renomowanych szkół narciarskich z Serfaus i Fiss-Ladis.

Skifahren Sepp Mallaun 004Każdy, kto nie ma ochoty oprócz walizek dźwigać jeszcze dodatkowo nieporęcznego sprzętu narciarskiego, może go sobie wypożyczyć na miejscu, a przy okazji jeszcze wypróbować najnowsze modele nart i desek. I tu znowu promocja: za cenę za 4 dni (od 49 euro) można korzystać z doskonale utrzymanego sprzętu przez 6 dni. Niezależnie od wykupionego pakietu każdy, kto będzie wypoczywał w Serfaus-Fiss-Ladis w promocyjnym okresie, otrzyma 50 % zniżki na bilet wstępu na wieczorne imprezy w regionie – czyli na „Adventure Night“ w Serfaus i na „Nightflow“ w Fiss. Wstęp na show "Magic Ladis" w Ladis i tak jest wolny. I kolejna atrakcja: za szybowanie nad stokami lokalnym „sprzętem latającym”, znanym pod nazwami Serfauser Sauser, Fisser Flieger i Skyswing, pod koniec zimy zapłacimy tylko połowę ceny. Nie należy też zapominać o ofercie „Early Bird“, która umożliwia zjazd na nartach i snowboardzie po nietkniętym jeszcze śniegu od godziny 8 rano, wyłącznie w okresie promocji.

Przeczytaj również:

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.