SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dupraz D2

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Dupraz D2 Foto: dupraz-skis.comNarty Dupraz D2, zwycięzca na targach ISPO 2012 w kategorii Freeski, narty zostały docenione przez jury ze względu na swój niezwykły kształt, prosty, minimalistyczny i stylowy wygląd oraz wszechstronność. Narty przeznaczone są do jazdy po przygotowanych trasach jak i po za nimi w głębokim śniegu. Dzięki asymetrycznemu kształtowi w zależności od tego jak je założymy będziemy mogli się cieszyć jazdą po trasach lub w puchu, na bocznych ściankach nart znajdziemy napisy „POWDER WHEN INSIDE” oraz „PISTE WHEN INSIDE”, w pierwszym wariancie narty będą doskonale spisywać się w puchu w drugim zmieni się ich charakterystyka i będą doskonale spisywać się na przygotowanych trasach. A co o swoich nartach mówi producent możecie przeczytać poniżej.

Odkryj narty Dupraz D2

D2 różnią się od innych nart zarówno wizualnie jak i w sposobie jazdy. Aby wycisnąć z nich maksymalne osiągi i doznania powinieneś jeździć na nich nieco inaczej niż na tradycyjnych modelach nart. Poniżej kilka wskazówek, które pozwolą Ci odkryć zalety nart D2 i optymalnie je wykorzystać.

Na czym polega koncepcja nart Dupraz D2 ?

Optymalne wykorzystanie krawędzi da Ci pełno radości z pokonywania zakrętów, zapewni nowy poziom wydajności i wyczucie terenu zarówno w kopnym śniegu jak i na trasie.
Jedna para nart na całą zimę, bez względu na to gdzie jeździsz i jak dobrym jesteś narciarzem.
Każdy dzień to szczęśliwy dzień!: na nartach D2 lub desce snowboardowej D1. Narty Dupraz D2: to więcej niż tylko narty.

Krótki opis kształtu Dupraz D2:

Zupełnie nowy kształt nart: aby sobie to uzmysłowić wystarczy spojrzeć na kształt D2...
Stojąc w kolejce do wyciągu na pewno wielokrotnie usłyszysz pytania od ludzi zainteresowanych tak płynnie zaprojektowanymi liniami o Twoje nowe narty.

Ta płynność jest zaczerpnięta z reguł stosowanych wsportach wodnych – prawa fizyki występujące w głębokim śniegu są takie same jak w wodzie.
Na pierwszy rzut oka myślisz, że patrzysz na narty przeznaczone na głęboki śnieg i muldy, ale D2 nadają się doskonale do jazdy po trasach, zapewniają doskonałe trzymanie.
Wejdź na nowy poziom przyspieszenia, poczuj się lekko na śniegu i ciesz się ich zadziwiającą stabilnością w trudnych warunkach.
Dzięki opatentowanej asymetrycznej budowie zyskujesz zasadniczo dwie różne pary nart w jednym. Wygięcie wewnętrzne różni się od zewnętrznego. Prosta zmiana narty prawej na lewą pozwoli Ci w pełnym komforcie wykonywać optymalnie płynne zakręty lub krótkie, szybkie skręty na krawędzi, jak na nartach slalomowych.
Aby przyzwyczaić się do nowej koncepcji musisz sam kilka razy zjechać...To jak wykorzystasz narty całkowicie zależy od Twojej techniki i stylu jazdy.
Narty D2 o długości 181cm są skierowane do bardzo dobrych narciarzy.
Narty o długości 171cm będą odpowiednie dla narciarzy o różnym poziomie umiejętności.

D2 Black Curve długość 171 cm D2 happyD 181 cm D2 White Quest długość 171 cm

Jak doświadczyć koncepcji D2 w akcji:

Postępując zgodnie z naszą instrukcją łatwiej zrozumiesz jak działają narty D2. Poczuj emocje i wydajność oferowane przez te nowe narty.

Dupraz D2 Foto: dupraz-skis.comPierwsze skręty: Jesteś, więc na szczycie stoku. Już zdążyłeś zauważyć, że D2 są asymetryczne, przez co dają możliwość zjazdów w dwóch konfiguracjach. W pozycji "POWDER WHEN INSIDE" lub "PISTE WHEN INSIDE". Konfiguracja nart jest wskazana przez napisy na bokach nart. 

 

Jeśli zjeżdżasz w puchu, załóż je w pozycji "POWDER WHEN INSIDE" Jazda na D2 jest instynktowna, unoszą cię i szybko przyspieszają... Natychmiast zdasz sobie sprawę z tego, że nie chcesz więcej używać innych nart.

Jeśli warunki na trasie nie są zadowalające wykorzystaj ten czas by zapoznać się z D2. Czas poświęcony na poznanie nart nie będzie stracony, ponieważ jak już zrozumiesz balans i poznasz możliwości Twoich nart będziesz znacznie lepiej przygotowany na trudniejsze warunki las, zbity, kopny i zmrożony śnieg, w których doskonale sprawdzają się narty D2.

Z jakim ustawieniem rozpocząć?

Zalecamy, abyś wypróbował narty w pozycji do szerokich, łagodnych zakrętów zgodnie ze wskazaniem "POWDER WHEN INSIDE". Będziesz mógł docenić płynność jazdy na nartach i stabilność podczas skrętów. Jeśli zdarzy się, że będziesz musiał rozpocząć testowanie D2 od jazdy na zmrożonym śniegu lepiej założyć je zgodnie ze wskazaniem pozycji "PISTE WHEN INSIDE". Tak założone narty zapewniają lepsze trzymanie krawędzi podczas jazdy po przygotowanych trasach.

Dla obydwu stron D2 najlepszy będzie spokojny stok na otwartej przestrzeni o średnim pochyleniu. Po prostu zapewnij im przestrzeń... Rozpocznij od dużych, łagodnych zakrętów przy średniej prędkości. Na początek ustaw D2 w pozycji do skrętu i sprawdź jak je czujesz. Wyprostuj sylwetkę, zegnij kolana i zjeżdżaj ile tylko się da.
Nie próbuj zdominować nart od samego początku. To byłoby niewłaściwe podejście, którego konsekwencją może być niewykorzystanie potencjału D2. Postaraj się je zrozumieć, delikatnie się z nimi oswajaj, nie traktując ich zbyt surowo.
Stopniowo wyciskaj z nich więcej i więcej podczas zjazdów.

Zmiana ustawienia nart:

Po kilku zjazdach nie wahaj się zatrzymać i zmienić ustawienia nart, aby wypróbować nową konfigurację. Odkryjesz nowe wrażenia, nowy poziom trzymania i różne rodzaje skrętów. Być może będziesz preferował tylko jedną konfigurację w zależności od Twojego stylu jazdy, warunków atmosferycznych i tego, w jaki sposób chcesz zjeżdżać.

Odkrywanie carvingu:

Jeśli już opanowałeś konfiguracje i czujesz się komfortowo na Twoich nartach, nadszedł czas by zwiększyć kąt skrętu podczas jazdy i nie wpadać więcej w ześlizg na samym początku. Jak tylko narta znajdzie się „na torze” (wewnętrznej krawędzi), poczujesz znakomite trzymanie krawędzi i możesz wchodzić w zakręty. Teraz już potrafisz jechać na krawędzi. W tej pozycji narty mają maksymalne trzymanie. Będziesz zaskoczony, gdy poczujesz, jak bardzo D2 pochłaniają wstrząsy wynikające z nierówności terenu.
Radość z jazdy na krawędzi, nowe wrażenia i otwarte przestrzenie, wszystko to jest w zasięgu ręki... Im więcej czasu spędzasz na nartach, tym więcej się uczysz, by pozwolić nartom „robić swoje”. Gdy uda ci się wprowadzić je naturalnie w zakręt, zaczniesz w pełni korzystać z doskonałych wrażeń, jakie zapewniają D2 redukując uczucie zmęczenia. Będziesz mógł cieszyć się dłuższą jazdą w ciągu dnia!

Narty Dupraz D2 można wypożyczyć do testów we Francji, Szwajcarii i we Włoszech, szczegółowe informacji o centrach testowych znajdziecie na stronie dupraz-skis w dziale Where to test ?

Źródło: http://dupraz-skis.com

 Przeczytaj również:

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.