SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Narty RS1

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Narty RS 1RS1 to nowa koncepcja nart, która podobno szturmem zdobywa świat. Unikalny i rewolucyjny efekt węża sprawia, że jazda jest jeszcze bardziej ekscytująca. Narty RS1 to innowacyjny pomysł już od pierwszego etapu produkcji, która sprawia, że tradycyjne narty zyskują nowy wymiar.

Kiedy ostatnio mieliśmy rewolucję w świecie sportu? Narty carvingowe, snowboard a wcześniej metalowe krawędzie czy plastikowe buty.

W narciarstwie jest niewiele momentów, kiedy nadchodzi coś, co zmienia kompletnie sposób myślenia o tym sporcie. Taki tradycyjny sport jak narciarstwo jest zdominowany przez sposób, w jaki myślimy, że rzeczy powinny wyglądać tak jak wyglądają. Przecież narty to narty. Kilka lat temu Rony Shirion w swojej pierwszej wyprawie do Chamonix we Francji miał nieszczęśliwy wypadek, którego rezultatem była skręcona kostka. Nie mógł jeździć na nartach do końca urlopu. Po powrocie do Wielkiej Brytanii, nadal cierpiąc po wypadku, odwiedził akwarium, gdzie zobaczył pływającego w wodzie rekina.

Natychmiast wpadł mu do głowy pewien pomysł i tak narodziły się narty RS1! Jeśli ryby używają ogona, aby pływać, dlaczego narty nie mogą robić tego samego? Podczas skrętu na nartach chcemy czuć płynne przejście pomiędzy jednym a drugim zakrętem i to właśnie w nowych nartach chciał osiągnąć Rony.

Wynalazca rozwijał swój pomysł budując narty we współpracy z ekspertami. Przez kolejne dwa lata doprowadził RS1 do ich obecnej postaci. Powstał model, który jest poddawany wszechstronnym testom na śniegu w całej Europie przez narciarzy o różnym poziomie umiejętności.

Ze względu na łatwość skrętu znowu cieszę się jazdą na nartach, mimo mojego urazu kolana. Narty pomogły mi też zapobiec powstaniu innych urazów obydwu kolan, dzięki zmniejszeniu nacisku podczas każdego skrętu. Rony Shirion, wynalazca nart RS1

Już teraz jest duże zainteresowanie tymi oryginalnie wyglądającymi nartami, więc wypatruj ich wkrótce na stoku!

Źródło:http://www.rs1ski.com/

Przeczytaj również:

 
Opublikowano: 17 Paź 2012 05:16 przez gajowy01 #7147
gajowy01's Avatar
stefankorba napisał:
Kurde że też ludziom się chce takie pierdoły wymyślać . Trajk przy tym to pikuś i powiedziałbym że nawet fajna zabawka mimo że kosztowna a to ???
Co to kutwa jest ?
Ruch węża?
Zawracanie dupy i tyle .
Przepraszam za dosadne określenia ale to jakaś paranoja . Niepełnosprawni zjeżdżają na jednej narcie itd . Ja po operacji kostki jeżdżę i mimo że czasem boli to i tak jeżdżę . Ilu sportowców po poważnych urazach zakłada stabilizator kolana i jeździ .
Nie wierzę i nikt mnie nie przekona że to jakoś poważnie pomaga .

No brawo brawo :) Widzę rosnącą dojrzałość ;) :)

A co do tych nart-nienart - to niech dorzucą jeszcze jakiś System Kontroli Trakcji, hamulce tarczowe i sterowanie z hełmofonu jak w jakimś Black Hawku :)
...a może ABS - czy raczej coś anty-ABS - jaki by to miało sens? Ciekawe, nie? ;)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.