SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kask POC Fornix

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

POC Fornix POC-Fornix-back POC Fornix

Kask Fornix zdobywa pierwszą nagrodę na gali ISPO

Fornix jest lekkim i doskonale wentylowanym kaskiem. Podczas projektowania kasku, inżynierowie firmy POC zaczęli jego budowę od specjalnych mostów wykonanych z włókien aramidowych (kewlaru) Aramid Bridge System, a następnie przymocowali bezpośrednio do nich wkładkę z pianki. Wynikiem tego połączenia jest niezwykle komfortowy i lekki kask z doskonałą absorbcją energii wstrząsów.

Kask Fornix ma sześć odpowietrzników w górnej części, które mogą być otwierane lub zamykane za pomocą przesuwnego regulatora umieszczonego na wierzchu kasku, jak również odpowietrzniki przedni i tylny , które mają na celu wspomaganie cyrkulacji powietrza. Kask można bez problemu dostosować do własnych preferencji.

Kask Fornix jest:

Najnowszym kaskiem od POC-a przeznaczonym do jazdy na nartach i snowboardzie, stworzonym, aby spełnić wymagania zawansowanych użytkowników dotyczące lekkości, wygody, dopasowania, wytrzymałości oraz właściwej i w pełni modyfikowalnej wentylacji.

Jakie elementy są za to odpowiedzialne?

Poza systemem wentylacji równoległej oraz przeciwmgielnymi kanałami, ambicją twórców było zwiększenie wytrzymałości przy jednoczesnym polepszeniu bezpieczeństwa dla kasków odlewanych. Dzięki mostkowemu systemowi z Aramidu (kewlaru) zastosowanemu pomiędzy zewnętrzną powłoką a wkładką,  kask pozostanie w jednym kawałku, nawet mimo wielu uderzeń czy upadków.

Szczególną uwagę zwrócono na wentylację oraz na optymalne użycia materiałów dla najlepszej możliwej ochrony, jednocześnie sprawiając, że kask robi wrażenie naprawdę niewielkiego. Teoretycznie jedna kwestia przeczy drugiej, jednak udało się je pogodzić..

Kask przeznaczony dla :

Wymagających narciarzy i snowboardzistów, którzy spędzają dużo czasu w górach i z uwagi na ten fakt wymagają maksymalnej ochrony i komfortu, a nie uczucia dyskomfortu związanego z noszeniem dużych i niewygodnych kasków.

To prawdziwie energetyzujące : włożyliśmy cały trud, poświęcenie i nasze wszelkie umiejętności, aby urzeczywistnić nasz pomysł dotyczący kasków odlewanych, promując zalety, jakie niosą ze sobą lekkie, pozornie niewielkie kaski, które podczas uderzenia mają bardzo dobry współczynnik absorbcji energii, a dodatkowo udało się zwalczyć problematyczne kwestie związane z wentylacją i wytrzymałością, które są zazwyczaj utożsamiane z nieodłącznymi cechami kasków odlewanych” Powiedział: Stefan Ytterborn założyciel i główny właściciel firmy

 

Kask Fornix od POC jest doskonałym połączeniem cech minimalistycznych, dzięki czemu jest on naprawdę lekki. Konstrukcja zastosowana w Fornix zwiększa ochronę głowy w przypadku wielokrotnych uderzeń na jakie może być narażony użytkownik kasku. Dodatkowo, zastosowano w nim konstrukcję mostkową Aramid Bridge System, która poprawia bezpieczeństwo i komfort, ponieważ może on ślizgać się w przypadku uderzenia, dzięki czemu zmniejsza on energię powstającą w wyniku upadku. Uwagę zwrócono również na wentylację, która jest niezwykle efektywna. Całościowo jest to doskonały pakiet cech zawartych w jednym kasku, bardzo lekkim i poręczniejszy  od konkurencyjnych produktów. Ma ładny narciarski wygląd i dobrze przemyślany design. Wolfgang Greiner, SkiPresse Magazin, Niemcy

Źródło: ISPO

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.