SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Sprzęt narciarski O nartach Salomon BBR sezon 2012/2013

Salomon BBR sezon 2012/2013

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

NARTY SALOMON BBR NA SEZON 2012/2013Salomon jest jedną z najbardziej innowacyjnych marek na rynku, jeśli chodzi o sporty związane z górami i wprowadził w sezonie 2011/2012 zupełnie nowy model nart zjazdowych z bardzo szerokim dziobem podobnym do deski surfingowej, oraz stosunkowo wąską talią i piętką. Model BBR, łącząc w sobie rewolucyjne modele X-Scream i Pocket Rocket, jest najnowszym wyzwaniem dla producentów nart opierających się na tradycyjnych schematach.

 

Model narty BBR to pomysł Bertranda Kraffta zwanego BeBeR, który jest projektantem nart i entuzjastą „igraszek” z grawitacją. To on stoi za przełomowymi modelami X-Scream i Pocket, Rocket. Dla niego, jako zapalonego entuzjasty ślizgania się w zimie i w lecie, ślizganie się – od surfingu przez kite-skiing do jazdy na nartach – stało się inspiracją jego życia, z której w naturalny sposób wynika projektowanie przez niego nowych modeli i kształtów, z myślą o tym, by jego ulubione dziedziny sportu dawały jeszcze więcej przyjemności. Narty BBR nie są tu wyjątkiem.

Narty BBR to narty, jak żadne inne. Znacznie poszerzony, podobny do deski surfingowej dziób narty i jej V-Shape pozwalają narcie swobodnie sunąć w puchu śnieżnym oraz płynnie i przewidywalnie dostosowywać się do nierówności terenu, zaś stosunkowo wąska talia i zaokrąglona piętka, krótki promień oraz skuteczna krawędź zapewniają pełną kontrolę i swobodę podczas jazdy po przygotowanej trasie. Narta Salomona w kształcie litery V, to w istocie dwie narty w jednej.

Beber wyjaśnia swój pomysł i wizję narty w następujący sposób: “Wszystkie doświadczenia z uprawiania surfingu i kite-surfing przeniosłem do narciarstwa, tzn. swobodę poruszania się tam, gdzie mi przyjdzie ochota, pełną kontrolę ruchu i zaufanie do sprzętu – w sumie ogromnie, ogromnie dużo radości. Moje narty to swoboda i radość!” 

W sezonie 2012/2013 narty BBR będą dostępne w sześciu wersjach:

BBR Skylite

Salomon BBR Skylite

BBR Sunlite

Salomon BBR Sunlite

BBR 7.5

Salomon BBR 7.5

BBR 8.0

Salomon BBR 8.0

BBR 8.9

Salomon BBR 8.9

BBR 10.0

Salomon BBR 10.0


 
Opublikowano: 19 Sty 2013 15:05 przez decentski #8723
decentski's Avatar
Narciarz czy możesz wrzucić tu jakiś film z wąskiej jazdy ???

I mam prośbę ponieważ siedzisz w tym temacie i jesteś związany zawodowo to czy możesz napisać co powoduje że narta jest twarda i czy sztywność = twardość czy te dwa pojęcia to całkiem coś innego ????
Czy odczucie sztywności czy twardości nie zależy przypadkiem od wagi narciarza i techniki jaką prezentuje ???

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.