SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Narty dla kobiet

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Copyright: Rossignol na zdjęciu narty Rossignol Attraxion 3Narty dla kobiet zmieniły się zauważalnie od czasów, kiedy producenci brali męskie narty, obniżali ich możliwości, nadawali im słodką nazwę i szatę graficzną, która przyciągnie płeć piękną. Obecnie narty dla kobiet tworzone są tak, by były w każdym detalu tak dobre jak ich męskie odpowiedniki, a dodatkowo posiadały elementy specjalnie dopasowane do kobiecej budowy ciała.

Obecnie wśród nart dla kobiet znaleźć można narty odpowiednie dla każdego poziomu umiejętności, warunków pogodowych czy zasobności portfela. Jednak przy tak dużej ilości nart do wyboru znalezienie tych najwłaściwszych może być lekko przytłaczające.

Różnice pomiędzy nartami męskimi a damskimi

Najbardziej widoczną różnicą pomiędzy nartami męskimi a przeznaczonymi dla kobiet jest ich szata graficzna. Producenci wkładają dużo wysiłku w stworzenie grafiki, która będzie jak najlepiej przemawiała do kobiecych gustów. Jednak różnice na tym się nie kończą. Ogólnie, narty dla kobiet są lżejsze oraz bardziej elastyczne w części dziobowej, w celu lepszego ich dopasowania do mniejszej masy pań. Końcówki są najczęściej krótsze w celu usytuowania butów bardziej z przodu nart, gdyż umożliwia to przy mniejszym nakładzie sił łatwiejsze wykonywanie skrętów. Talie nart są przesunięte w przód w celu dopasowania się do niżej położonego środka ciężkości. Wiązania są również lżejsze i zamontowane bliżej przodu nart, aby łatwiej było kobietom inicjować skręt.

Jednak mimo, że narty dla kobiet są lżejsze i bardziej elastyczne nie musi to oznaczać, że brakuje im wydajności na stoku. Obecnie produkowany sprzęt dla kobiet jest jak prawdziwy dynamit i pozwala kobietom zmierzyć się ze wszystkim warunkami narciarskimi, od przygotowanych stoków po zjazdy poza trasami w najtrudniejszych warunkach.

Wybór nart dla kobiet

Wybór nowych nart może być przytłaczającym przeżyciem. Producenci nart tworzą dziesiątki nart na każdy sezon, a znalezienie tej właściwej pary może okazać się nie lada wyzwaniem. Mimo, że recenzje prasowe mogą być pomocne nie powinny one stanowić jedynego wyznacznika przy zakupach. Rada dla wszystkich poszukujących nowych nart – kobiet i mężczyzn – ważne jest aby zastosować się do zasad podanych poniżej:

1) Wiedza to potęga, więc dowiedz się jak najwięcej o nartach, które zamierzasz kupić. Porozmawiaj z ludźmi na przykład na forum, odwiedź witrynę producenta, zdobądź jak najwięcej opinii z różnorodnych źródeł.

2) Jak naprawdę jeździsz? Dopiero zaczynasz, czy czujesz się świetnie na trudnych zjazdach? Nie pomożesz sobie kupując narty przewyższające lub niemogące sprostać twoim umiejętnościom, więc bądź sam ze sobą szczery.  

3) W jakich warunkach najczęściej jeździsz? Czy śnieg jest zmarznięty, czy jest to sięgający do kostek puch? Różne narty są odpowiednie do jazdy w różnych warunki i należy o tym zawsze pamiętać.

4) Jeżeli to możliwe – testuj! Producenci nie bez powodu produkują tak duże ilości nart. Jedne nie pasują do wszystkich warunków czy dyscyplin. Jeżeli chodzi o wybór nart, Twój wybór musi być podyktowany osobistymi preferencjami. Możesz lubić jeździć na nartach, które ktoś inny znienawidził. Najlepszym sposobem przekonania się o tym  jest przetestowanie nart przed zakupem. Ośrodek narciarski w którym jeździsz lub sklep narciarski może oferować narty testowe na których możesz odbyć  jazdę próbną. Skorzystaj z tego.

Wybrane technologie stworzone specjalnie z myślą o kobietach.

Voelkl - ESSENZA BIO LOGIC®

Kobiety jeżdżą na nartach równie dobrze jak mężczyźni. Jednak ich ciało reaguje inaczej na występujące podczas jazdy obciążenia. Konstruktorzy firmy Völkl opracowali całkowicie nową koncepcję – Attiva Bio Logic, polegającą na zintegrowanym działaniu kilku elementów:

BIO LOGIC STANCE – ZMIENIONE POŁOŻENIE    BUTA W WIĄZANIU - równomierne obciążenie wszystkich mięśni uda, bezpieczniejsza, mniej kontuzyjna jazda

BIO LOGIC GEOMETRY – ZMIENIONA GEOMETRIA NART - łatwiejsza inicjacja skrętu, łatwiejsze wejście w następny, mniej męcząca jazda

BIO LOGIC FLEX – ZMIENIONA ELASTYCZNOŚĆ NART - bardziej dynamiczna i płynna jazda, efektywniejsze wykorzystanie energii

BIO LOGIC Wood Core extraLIGHT - Karbon, Aramid, Titanal i ultralekkie, drewniane rdzenie, to niezwykły zestaw najwyższej jakości materiałów, za pomocą których stworzono nowe super lekkie rdzenie - Full Sensor Woodcore extraLIGHT. Rdzenie tych modeli wykonano z rygorystycznie wyselekcjonowanego drewna topoli i paulowni. W strefach, które przenoszą najmniejsze obciążenia, dodatkowo odciążono je, drążąc wzdłużne, puste kanały. Dzięki wzmocnieniu rdzeni włóknem węglowym, można było pozwolić na zmniejszenie ich grubości, co dodatkowo zredukowało wagę.

http://www.voelkl.pl/narty/technologia/wiodace-technologie/essenza-bio-logic-reg.html


 Rossignol

Power ramp została specjalnie opracowana, aby w pełni dostoswać nartę do potrzeb kobiety. Jest to specjalna powierzchnia podnosząca pięty. Służy do przystosowania narty do obniżonego środka ciężkości kobiecego ciała.

Wszystkie systemy używane w nartach dla kobiet są specjalnie zaprojektowane, aby ułatwić jazdę płci pięknej. Wiązanie Saphir jest najlżejszym wiązaniem na rynku. Women Twin Pulsion Integral (WTPi2): System pozwalający na założenie i ustawienie wiązań bez użycia narzędzi. Paleta połączona z Twin VAS (tłumik drgań z materiału wiskoelastycznego) tłumi drgania i rozkłada nacisk na całą nartę tak, aby jazda była płynniejsza.


Fischer

MY STYLE - Technologie opracowane z myślą o kobiecie i jej potrzebach względem sprzętu narciarskiego zebrane w jedną grupę MY STYLE.

PUNKT MONTAŻU WIĄZANIA - Przesunięty w kierunku dzioba narty punkt montażu wiązania dla łatwiejsze inicjacji skrętu i mniejszego zmęczenia przy dłuższej jeździe.

PŁYTA RAIL MY STYLE - Rozwiązanie RAILFLEX przystosowane do grupy MY STYLE. Węższa i lżejsza płyta w odróżnieniu od linii Unisex. Dł. skorupy do 330 mm (nie 360 mm).

Przeczytaj również

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.