SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Serwisowanie Nart

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Własny serwis nart ABC potrzebnych narzędzi i materiałów

W tym poradniku chcemy wam przybliżyć, jakich akcesoriów będziemy potrzebować do przygotowania ręcznego nart, we własnym zakresie. Chcemy wam zaprezentować wszystkie niezbędne narzędzia i materiały, które wykorzystuje się podczas serwisu nart. W artykule są wplecione linki do dyskusji na forum oraz na końcu główna dyskusja na temat serwisu nart.

 

 

Narzędzie których będziemy potrzebować aby przystąpić do serwisowania nart:

Imadła NarciarskieImadła narciarskie: najistotniejszy element podczas prowadzenia prac serwisowych, umożliwia pewne i stabilne zamocowanie narty. Dobre imadło charakteryzuje się tym, że nartę możemy zamocować, na co najmniej kilka sposobów

 

 

 

Imadła Narciarskie

Imadła Narciarskie

Imadła Narciarskie

 

Stół do serwisowania nartStoły do serwisownia nart

 

 

 

 

pazurPazur narciarski zdzieracz boków: Zdzieracze boków zwane popularnie "pazurami" są to narzędzia służące do planowania boku narty nad krawędzią. Po wykonaniu takiej operacji można efektywnie ostrzyć nartę pilnikiem.

 

 

 

katowniki-profesjonalne

Kątowniki do ostrzenia krawędzi: narzędzie służące do ostrzenia krawędzi bocznej (nadania właściwej geometrii). Ostrzenie krawędzi nart to po prostu nadanie odpowiedniego kąta między spodem krawędzi a ich bokiem.

 

 

pilnikiPilniki do ostrzenia krawędzi: Jako elementu zdzierającego do ostrzenia krawędzi używamy jednego, dwóch lub więcej pilników w zależności od stosowanej praktyki ostrzenia.

 

 

kamien-szlifierskiKamienie szlifierskie: Główną rolą kamienia szlifierskiego jest przygotowanie krawędzi do ostrzenia, a przede wszystkim usunięcie tzw. zgniotu czyli miejsca powierzchniowo utwardzonego, powstałego podczas uderzenia np. kamienia o krawędź.

 

 

pilniki-diamentowePilniki diamentowe: narzędzie wykorzystywane w końcowym wykończeniu (procesie finalnym) krawędzi, po ostrzeniu krawędzi tradycyjnym pilnikiem.

 

 

gumy-szlifierskieGumki szlifierskie ścierne: Wykończenie procesu ostrzenia zwykle wykonywane jest za pomocą gum ściernych lub drobnych kamieni szlifierskich i pilników diamentowych. Najczęściej wykorzystywana do zebraniu tzw. "drutu" czyli pozostałości materiału na styku dwóch płaszczyzn krawędzi po ostrzeniu pilnikami.

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.