SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
Relacje z wyjazdów - Polska
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Suche -otwarcie ośrodka.

Suche -otwarcie ośrodka. 20 Gru 2012 21:50 #8240

• kiedar
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
  • Otrzymane podziękowania:
    934
Dziś był taki dzień, że wstać się chciało wcześniej niż zwykle i droga nadspodziewanie pusta i bez "misiaków".

O 8,30 zameldowałem się na parkingu Stacji Narciarskiej Suche (oprócz mnie jeszcze 2 auta narciarzy), gdzie przywitał mnie lekki mróz

DSCF5909.JPG

i parkingowy informacją, że otwierają o 11 :sick: . Szybka konsultacja telefoniczna z Radkiem i już wiedziałem, że w razie czego będzie dym bo mamy potwierdzenie z FB, że jeździmy od 9. Na szczęście okazało się, że chodziło o otwarcie stoku oficjalne, a dla narciarzy wyciąg śmigał od 9 rano. Pierwszy na kanapie zameldował się pan z Krakowa z 3 córek i zjechał po dziewiczym stoku - nie dostał dożywotniego karnetu na zjazdy w Suchem ;). Potem jeszcze ze 3 osoby i ja - uzbrojony w aparat i kamerę.

To co było potem to poezja, do 11 praktycznie 10-15 osób jeździło w górę i dół - kanapa, zjazd, kołowrotek, kanapa i kilometry leciały :cieszesie

Jak wyglądał stok zobaczcie sami.

DSCF5966.JPG
DSCF5972.JPG
DSCF5984.JPG

DSCF5991.JPG
DSCF5985.JPG
DSCF5916.JPG

DSCF5926.JPG
DSCF5930.JPG
DSCF5932.JPG
DSCF5934.JPG

Każda osoba z którą jechałem na kanapie potwierdzała, że stok przygotowany jest rewelacyjnie i że warto było przyjechać.
Stok jest na całej długości wmiarę równomiernie nachylony, jedynie odcinek końcowy od ostatniej/pierwszej podpory jest stromszy, ale tylko stawiającym pierwsze kroki może sprawić trochę trudności ( bardziej wystraszyć niż naprawdę stworzyć trudności)
Na górnym odcinku stok składa się z 2 tras i jadąc kanapą w górę po prawej stronie mamy niewielki stoczek, przy którym warto by w przyszłości stanął orczyk, byłaby to fajna krótka trasa dość szeroka i dostatecznie pochylona na fajną jazdę.

DSCF5940.JPG
DSCF5979.JPG
DSCF5981.JPG

DSCF5983.JPG
DSCF5922.JPG
DSCF5923.JPG

Jest też "ośla łączka dla najmniejszych tuż przy karczmie

DSC00007.JPG
DSC00008.JPG
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2012 22:35 przez kiedar.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Brak, Midnight, Iśka, Stefan-Ski, jabol, Monia

Suche -otwarcie ośrodka. 20 Gru 2012 22:13 #8242

• Stefan-Ski
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
    1236
No nie powiem że troszkę ci nie zazdroszczę ale i tak nie mogłem pojechać .
Jednak to taka pozytywna zazdrość więc wybacz .
Stoczek wygląda na zabawowy więc coś dla fanu w sam raz a jak jeszcze pustki to już fantastik !!

Relacje są fajne :P

Suche -otwarcie ośrodka. 20 Gru 2012 22:35 #8244

• Midnight
  • Midnight's Avatar
  • Lara Croft of Tyrol ®
    318
Oj Darku, tak rano wstawać żeby tak się nudzić? A gdzie kolejki, w których integracja idzie na całego, a i tyły nart dobrze się rysują i ogólnie jest wesoło, że o tym paskudnym sztruksiku nie wspomnę :lol2: No, ja Ci wcale nie zazdroszczę, nic a nic ;) tylko czasami się fajnie tak ponudzić na :narty:
BTW świetna relacja :brawo
Skiing is a dance, and the mountain always leads...

Suche -otwarcie ośrodka. 21 Gru 2012 13:34 #8249

• jabol
  • jabol's Avatar
    299
perfekcyjne otwarcie ,
myślę że mimo krótkiego stoku będzie to hit sezonu na Podhalu

Suche -otwarcie ośrodka. 21 Gru 2012 21:39 #8256

• kiedar
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    934
Oficjalne otwarcie ośrodka SkiSuche rozpoczęło się o 11:00

Jak Przystało na Podhale, była i góralska kapela, i starosta w stroju regionalnym, byli wójt z plebanem, sołtys, przedstawiciele władz decyzyjnych oraz starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski.

PrzemawiastarostatatrzaskiAndrzejGsienicaMakowski.JPG
Kapela3.JPG

Kapela2.JPG
Kapela4.JPG
Kapela1.JPG

Na uroczystości nie zabrakło też inwestorów

Inwestorzy.JPG

a starosta prowadzący zapomniał powitać ich małżonki, co naprawiając stwierdził, że wita serdecznie "Radę Nadzorczą" :brawo

KsidzproboszczzRadNadzorcz.JPG
Radanadzorcza.JPG

Było kilka słów od przedstawicieli władz i inwestorów, wszystko bez zadęcia i górnolotności - zwyczajnie.
Po przemówieniach nastąpiła najważniejsza część - przecięcie wstęgi i oficjalna pierwsza jazda:

przeciciewstgi.JPG
Prezesorodkauroczycieotwierastacje.JPG

A po zacnych gościach, do jazdy przystąpili wszyscy zgromadzeni - wyciąg kręcił się ochoczo, krzesła były pełne, ale na stoku nie było ani chwili ciasno, a kolejko raptem pięcio minutowa. W kolejce warto czekać, bo na górze wspaniałe widoki lekko ukryte za kilkoma drzewkami:

DSCF5957.JPG
DSC00012.JPG
DSCF5952.JPG

DSCF5951.JPG
DSCF5950.JPG

Jak to na każdej imprezie i po niej, jest kilka plotek i refleksji do przekazania:
- pierwsza - uderzyło mnie bardzo dobre przyjęcie inwestycji przez miejscowych. Robiąc zdjęcia krzątałem się między nimi i podsłuchiwałem, wszyscy byli zadowoleni, cieszyli się, że teraz to wreszcie w Suchem coś się będzie dziać dobrego, obgadywano też kogoś kto nie zgodził się oddać w dzierżawę działki (chyba koło parkingu) - stwierdzili panowie między sobą, "a niech se z chytrości teraz krowy doi" :D
- właściciele starali się mimo kilku niedociągnięć (zacinająca się kasa, czy jeszcze pewna nieporadność obsługi w restauracji) by goście wynieśli jak najlepsze wrażenie z pierwszego dnia. Wszyscy byli niezwykle serdeczni, uśmiechnięci i mili, jeden z właścicieli obsługiwał ekspres do kawy i pomagał paniom kelnerkom w sprawniejszej obsłudze, a jedna z pań z "Rady Nadzorczej" uwijała się w kuchni przy zmywarce
- stok ma doskonałe warunki do długiej pracy w sezonie, gdyż jest to stok północny, pierwsze przygotowanie było idealne, a jak zapewnił mnie jeden z inwestorów w rozmowie obiecują takie przygotowanie codziennie przez cały sezon.
- ośrodek posiada doskonałe zaplecze przystokowe (ale bez noclegów na stoku), jest szkółka narciarska, jest też wypożyczalnia w której jest nowiuteńki sprzęt Blizzarda

DSCF5913.JPG
DSCF5914.JPG

- na górze ośrodka jest wspaniały widok na Tatry i Ząb i co najważniejsze ośrodek nie jest spowity zakopiańskim smogiem

Podsumowując ten miły dzień muszę napisać, że ośrodek wart jest polecenia i przyglądania się jego rozwojowi, bo plany są ambitne, tylko na pewno potrzeba cierpliwości, zgody i czasu, czego chyba nie brak, bo Suche czekało na realizację ponad 6 lat i aż 7 inwestorów musiało zjednoczyć swoje siły. :witam

P.S.

No i na pochwałę koniecznie zasługuje piękna choinka i regionalne ozdoby :brawo

DSC00981.JPG
DSC00982.JPG
DSC00983.JPG
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2012 21:47 przez kiedar.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Brak, Midnight, Iśka, Grzesiek13, ninjers

Suche -otwarcie ośrodka. 21 Gru 2012 22:58 #8259

• Stefan-Ski
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1236
No i doczekaliśmy się pięknej relacji . Bardzo fajnie że pojechałeś i przekazałeś nam jak było na prawdę bo nie musimy czytać pismaków z Oneta czy też jakichś innych ściemniaczy .
Dzięki bardzo i czekamy z niecierpliwością i pokorą na filmik.

Suche -otwarcie ośrodka. 23 Gru 2012 21:19 #8294

• Grzesiek13
  • Grzesiek13's Avatar
  • Ski Level: 3
    138
Łysy napisał:
Najważniejsze , że PLEBON był :biglol:

i jeszcze pewno był jednym z pierwszych, którzy dutki wzieni :cheer:
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.