SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jak dobrać buty narciarskie

Jak dobrać buty narciarskie 08 Sty 2014 12:47 #11039

• rota47
  • ( Użytkownik )
  • rota47's Avatar
  • Ski Level: 3
  • Otrzymane podziękowania:
    117
jabol
Bardzo mi przykro,ale na tak krótkim wypadzie byłem tak bardzo zajęty śmiganiem na :narty: , że nie w głowie mi było nagrywać a tym bardziej robić zdjęcia. Jak uda mi się wypad dłuższy to obiecuję, że na pewno coś wrzucę.
Pozdrawiam :(
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski

Jak dobrać buty narciarskie 25 Gru 2019 17:46 #22965

• osman001
  • ( Użytkownik )
  • osman001's Avatar
  • Ski Level: 1
Witam wszystkich.
Szukam butów na szeroką stopę, mianowicie 115mm dł. 26.5. Nie spotkałem na żadnych aukcjach czy sklepach nawet podobnej szerokości, może nie umiejętnie szukałem.
Dotychczas zawsze wypożyczałem sprzęt na stokach i kończyło się to jednakowo - na zjazdach z rozpiętymi klamrami, w innym przypadku dwa zjazdy i stóp nie czułem. Mogłem też zapiąć, zjechać, rozpiąć, wjechać i tak w kółko.
Czy spotkaliście się kiedyś z podobną szerokością i możecie coś polecić? Czy może jakieś starsze modele miały takie szerokości czy koniecznie nowe na wymiar?
Pozdrawiam

Jak dobrać buty narciarskie 25 Gru 2019 17:50 #22966

• Plywak
  • ( Globalny moderator )
  • Plywak's Avatar
  • Moderator
    896
osman001 napisał:
Witam wszystkich.
Szukam butów na szeroką stopę, mianowicie 115mm dł. 26.5.

Cześć, skąd jesteś ? To może polecimy jakiś konkretny sklep gdzie doradzają ws. butów narciarskich. Jeśli Kraków i ok. to Windsport na Zakopiańskiej.

Jak dobrać buty narciarskie 25 Gru 2019 17:55 #22967

• osman001
  • ( Użytkownik )
  • osman001's Avatar
No niestety Warmińsko-Mazurskie: Olsztyn, Iława, Lubawa. Mamy w okolicy 2 małe stoki więc i u nas jakiś popyt rośnie :) a buty to mój odwieczny problem, czy do chodzenia czy łyżwy, rolki etc.

Jak dobrać buty narciarskie 25 Gru 2019 19:34 #22968

• Plywak
  • ( Globalny moderator )
  • Plywak's Avatar
  • Moderator
    896
osman001 napisał:
No niestety Warmińsko-Mazurskie: Olsztyn, Iława, Lubawa. Mamy w okolicy 2 małe stoki więc i u nas jakiś popyt rośnie :) a buty to mój odwieczny problem, czy do chodzenia czy łyżwy, rolki etc.

Podejrzewam, że w Olsztynie znajdziesz jakiś sklep narciarski, gdzie mógłbyś poprzymierzać buty, bo bez przymierzenia nie polecam kupować :)
Mamy tu kol. Rota, który jest z twoich rejonów, może coś podpowie.

Co do modeli, to z tego co widzę najszersze są do 106 mm, ale nie do końca się tym sugeruj - ja mam stopę 102 a jeżdżę w butach 96.
Spróbuj szukać modeli z oznaczeniem "Wide". Np. Salomon Xpro mają możliwość dopasowania do 106. Rownież Head Vector i Edge są z tych szerszych. Ew. istnieje też możliwość rozciągnięcia skorupy.

Jak dobrać buty narciarskie 27 Gru 2019 09:41 #22969

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
    1225
Aloha

Mam podobny problem jak Ty dodatkowo wysokie podbicie więc dopasowanie standardowego buta prawie nie możliwe .
Przerabiałem już odbarczanie dorabianie buta wtryskowego na miarę i powiem szczerze ze wszystkich byłem zadowolony tylko w części .
Polecam zrobienie sobie buta formowalnego teraz jest kilka modeli do wyboru . Salomon Xpro ma nominalnie szeroką skorupę ale jest też jakiś model Atomica który mierzyłem w zeszłym roku i leżał jeszcze lepiej . Tak więc nie kombinuj bo wydasz tylko więcej pieniędzy i stracisz dużo czasu . Polecam raz a dobrze może nawet z wycieczką do Winsportu w Krakowie po drodze na narty jeśli nie masz tam u siebie jakiegoś rozsądnego sprzedawcy .

:narty:

Jak dobrać buty narciarskie 28 Gru 2019 14:09 #22980

• rota47
  • ( Użytkownik )
  • rota47's Avatar
  • Ski Level: 3
    117
No niestety ale i ja nie poradzę w sprawie doboru butów narciarskich na tą szerokość stopy. Jedynie co dowiedziałem się w jednym ze sklepów w Olsztynie to mieli buty na szerokość stopy 108 cm ale na dłuższą stopę. Jak masz możliwość to Stefan-Ski podpowiedział gdzie się udać.
Pozdrawiam

Jak dobrać buty narciarskie 02 Sty 2020 23:38 #22993

• osman0011
  • ( Użytkownik )
  • osman0011's Avatar
    2
Witam ponownie
Tu osman001, jednak zalogowanie się do tamtego konta graniczy z cudem, drugie założyłem szybciej.

Podążając za radą Stefan-Ski osiągnąłem cel:

Moje wątpliwości rozwiał SNOWSHOP w Warszawie.

Feetbox 3d,

Bootfitting,

Obsługa i sprzęt na bardzo wysokim poziomie. doświadczenie i wiedza pracowników nie do ogarnięcia.

10/10 Polecam

Nie kombinowałem, skan nogi, odbarczenie, wkładka i but na moją stopę się znalazł. Raz i pewnie wydane pieniądze.

Aktualnie najszerszy dostępny model to ATOMIC HAWX MAGNA 2019/2020 jeżeli to komuś pomoże :)

Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka, Plywak

Jak dobrać buty narciarskie 06 Sty 2020 10:40 #22998

• Plywak
  • ( Globalny moderator )
  • Plywak's Avatar
  • Moderator
    896
No to super, ze sie udalo kupic dobre buty. Daj znac jak sie jezdzi :)
  • Strona:
  • 1
  • 2

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.