SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Obersdorf - Fellhorn

Obersdorf - Fellhorn 15 Kwi 2019 19:11 #21627

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
  • Otrzymane podziękowania:
    1199
Aloha . :witam

Jak wiecie lubię zwiedzać i odwiedzać a jeśli trafia się okazja i towarzystwo to nie ma to tamto jademy :)
W ostatnią niedzielę udało mi się odwiedzić część jak się okazuje ośrodka obersdorf .
Są tam jakby trzy osobne ośrodki nie połączone ze sobą trasami więc trzeba będzie każdy z osobna odwiedzić .
Tym razem padło na Fellhorn . Cóż , z perspektywy dnia i warunków ciężko opisać ten ośrodek . Niemiaszki na końcu sezonu
oszczędzają już na paliwie i trasy w niedzielę w ogóle nie poratrakowane . Jakaś masakra . Do tego widoczność znikoma więc
jazda na czuja w większej części dnia . Mimo wszystko cieszyłem się że udało mi się jeszcze w tym roku wyskoczyć coś po białym pobrykać .
I gdyby nie to że wyjechałem poza trasę i potłukłem żeberka byłbym cały happy . A tak to lekki niesmaczek okraszony smarowaniem maściami i faszerowaniem się przeciwbólami bo trza do roboty . Nie wiem bo w tym dniu nie było szansy tego rozpracować ale jakiś debil chyba przestawił strzałkę i wyprowadził nas między dwie trasy . Nie byliśmy jedyni przed nami była już lekko zrozpaczona rodzina z dwójką dzieciaków w wieku około 10 lat . Kiedy odnaleźliśmy ich we mgle licząc że to już trasa ogarnęliśmy dopiero nasze położenie . Taki mały wąwozik między dwiema trasami i tylko palik jakieś sześć metrów powyżej sugerował że tam trzeba się wspiąć i do wyznaczonej trasy . Tam właśnie próbując dojechać to nich nagle urwał mi się grunt pod nogami i wylądowałem żebrami na półmetrowej bryle lodu . Oj zabolało nie powiem ale po kilku ku...... i ja pier........ i jeszcze udawaniu węża zebrałem się w sobie i rozpoczęliśmy heroiczną walkę o powrót na trasę .
Pierwszy wydrapał się kolega z którym byłem miał najbliżej i nie był kontuzjowany w ślad za nim ruszył jeden z dzieciaków . Pod koniec opadł z sił i zaczął się zsuwać . Udało nam się skutecznie go wyhamować i po chwili kolega widząc że młody nie da rady by jest wyczerpany wyciągnął go z moją pomocą na górę . Ja spoko adrenalinka uśmierzyła bóle i wdrapałem się bez większego problemu . Dupnąłem się na drugiej stronie niezbyt szerokiej trasy i łapiąc oddech dochodziłem do siebie próbując oszacować czy złamane czy tylko potłuczone zieberko .
Reszta rodzinki po wyrobionych przeze mnie schodach wdrapała się do góry . Wszyscy chwilę odpoczywaliśmy zanim ruszyliśmy dalej .
Po tej przygodzie jeszcze oczywiście śmigaliśmy bo jak to nie ma złamane czy całe przecież na nogach jeżdżę a nie na ziobrze :)

Po obiedzie pogoda nieznacznie się poprawiła i trafiała się widoczność na dwadzieścia metrów . :)
Do czwartej zjechaliśmy jeszcze parę razy i zawinęliśmy się na skocznie bo ja oczywiście musiałem zobaczyć z bliska .
Skocznia do lotów robi wrażenie .
xlarge.jpg

Z Fellhorn można się przebić na Ausriacką stronę . Podobno tam było ratrakowane ale ja z kolegą tam nie pojechaliśmy bo on początkujacy więc wolałem go po niebieskich wozić choć nie powiem na czerwonych też już sobie fajnie radził .

DSC_0244.JPG

Okres lepszej widocznośći :)

WhatsAppImage2019-04-14at20.23.351.jpeg

DSC_0243_2019-04-15.JPG

WhatsAppImage2019-04-14at20.23.361.jpeg

P1170318.JPG

P1170333.JPG

Mimo warunków nabrałem pewności że chcę tam jeszcze raz pojechać przy dobrej pogodzie w trakcie sezonu.
Jest duże prawdopodobieństwo ze to będzie moja wypadówka na przyszły sezon .
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2019 19:14 przez Stefan-Ski.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Iśka, Plywak, Rafał, lopatka

Obersdorf - Fellhorn 15 Kwi 2019 21:43 #21628

• lopatka
  • ( Użytkownik )
  • lopatka's Avatar
  • Ski Level: 3
    840
Nie wiedziałem, że to taki duży ośrodek, góry spore. Na dodatek blisko chyba masz.Czego chcieć więcej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Stefan-Ski

Obersdorf - Fellhorn 10 Maj 2019 19:21 #21700

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
    270
lopatka napisał:
Nie wiedziałem, że to taki duży ośrodek, góry spore. Na dodatek blisko chyba masz.Czego chcieć więcej.

najlepszy niemiecki, byłem w Lutym 2017 roku

IMG_6558.JPG

IMG_6581.JPG

IMG_6592.JPG

IMG_6578.JPG

IMG_6635.JPG

IMG_6642.JPG

IMG_6696.JPG

IMG_6706.JPG

IMG_6708.JPG

IMG_6696_2019-05-10.JPG

IMG_6687.JPG

IMG_6727.JPG

IMG_6773.JPG

IMG_6778.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Stefan-Ski, lopatka

Obersdorf - Fellhorn 12 Maj 2019 13:24 #21707

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
    1199
najlepszy niemiecki, byłem w Lutym 2017 roku

Nie wiem czy najlepszy muszę tam pojechać jak będzie pogoda i sezon żeby ocenić coś . Czy byłeś też na Zugspitze - Garmisch ? Wygląda też obiecująco i na jednym karnecie z tego co wiem .
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2019 13:26 przez Stefan-Ski.

Obersdorf - Fellhorn 05 Cze 2019 09:03 #21787

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
    270
Stefan-Ski napisał:
Czy byłeś też na Zugspitze - Garmisch ?

trudno porównać bo byłem tam przed 30 laty i w marcu był śnieg tylko na lodowcu
Za tę wiadomość podziękował(a): Stefan-Ski
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.