SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: królestwo wewnętrznej

królestwo wewnętrznej 13 Kwi 2021 05:40 #24235

• Pazur
  • ( Użytkownik )
  • Pazur's Avatar
  • Ski Level: 2
  • Otrzymane podziękowania:
    225
Mitek napisał:
Drogi kolego

Pamiętajcie, że jest tak:
Szkolenie zawodnika odbywa się do momentu osiągnięcia perfekcji technicznej - później jest już tylko kształtowanie idealnego stylu - czyli indywidualnego stylu jazdy dopasowanego do kanonu aby osiągnąć najlepszy wynik.
Jesteście narciarzami dobrymi ale wykształconymi pod okiem jednego instruktora - wiem, OK, niektórzy coś tam wcześniej jeździli itd...
Filip Was wykształcił na narciarzy - zrobił zajebistą robotę - umiecie ( no nie wszyscy- sorry) jeździć na poziomie instruktorskim.
I skończył robotę. Teraz pracujcie nad własną jazdą i własnym pojmowaniem narciarstwa.
Uważam - i taka była intencja mojego wpierdalania się - że warto teraz TRENOWAĆ.
Filip - potrenuj z nimi bo to jest fajna napięta ekipa, żeby zrobić mały... a może większy wynik...
Albo rób co chcesz.

Filip.
To wszystko przez Ciebie !!!!!
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

królestwo wewnętrznej 13 Kwi 2021 07:56 #24236

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
  • Ski Level: 4
    1254
Sorry, już więcej nie będę:(((
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska

królestwo wewnętrznej 13 Kwi 2021 12:04 #24238

• Pazur
  • ( Użytkownik )
  • Pazur's Avatar
    225
filipski napisał:
Sorry, już więcej nie będę:(((
Właśnie, że będziesz.

królestwo wewnętrznej 13 Kwi 2021 12:50 #24239

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1254
To może coś napiszę o wewnętrznej i zewnętrznej, jak ja to widzę.
Na dłuuugim etapie rozwoju techniki narciarza, najważniejszą i jedyną nartą, którą powinien się zająć w skręcie to narta zewnętrzna. Na niej prowadzimy skręt, ona ten skręt zaczyna, ją w zdecydowanej mierze obciążamy, jej kąt zakrawędziowania decyduje o promieniu, na niej wreszcie hamujemy w sposób kontrolowany i pewny. I jeśli już opanujemy zdecydowaną większość technik, możemy zainteresować się nartą wewnętrzną, w sensie takim, żeby się w jeździe skupić na tym, co się z nią dzieje i co można z nią zrobić. Powiedzmy, że ten etap możemy rozpocząć, gdy potrafimy wykonać skręty na płaskim i stromym na jednej narcie( zewnętrznej oczywiście).
Wtedy przychodzi ten czas, żeby podzielić narty na : prowadzącą skręt( zewnętrzna) i sterującą( wewnętrzna).
Jeżdżąc już pewnie, możemy zmniejszyć szerokość stania, cofać wysunięcie narty wewnętrznej, zwiększać jej kąt zakrawędziowania, czy skupić się na tym, żeby jej nie obciążać przy dużym pochyleniu na stromym stoku, czy jechać już pewnie na obu nartach na odcinkach płaskich. Na końcu starać się obciążać jej zewnętrzną krawędź pod koniec skrętu zanim stanie się nową nartą zewnętrzną.
Grunt to pewne stanie na zewnętrznej narcie- to podstawa, żeby zacząć myśleć o narcie wewnętrznej.
A to, że czasem staniemy zbytnio na górnej, czy zbytnio ją obciążymy, bo np. nasz środek ciężkości jest za bardzo nad wewnętrzną- cóż zdarza się nawet zawodnikom. Ważne żeby jej nie prowadzić płasko w skręcie, z czasem jej kąt zakrawędziowania będzie większy, jak opanujemy dobre przejście ze skrętu w skręt z odpowiednim pochyleniem do środka skrętu.
Nie uważam też, żeby podnoszenie wewnętrznej było jakimkolwiek błędem, niektórzy zawodnicy tak jeżdżą przez cały czas, u innych widać to dopiero na zwolnionym tempie, inni mają takie czucie, że nie podnoszą. Np. Vlhova robi to i najczęściej w celu postawienia jej na krawędź, a nie żeby zdecydowanie odciążyć.
Temat rzeka, bo też w dobrej jeździe nie można o narcie wewnętrznej zapominać, ale gorzej zdecydowanie jest, zapomnieć o zewnętrznej :)
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska
Za tę wiadomość podziękował(a): Pazur, Iśka, Mitek

królestwo wewnętrznej 13 Kwi 2021 13:08 #24240

• Pazur
  • ( Użytkownik )
  • Pazur's Avatar
    225
Dzięki Filipie za łopatologiczne wyjaśnienie wewnętrznej.
Może się czepiam, ale lubię wiedzieć.
Nadal nie rozumiem co oznacza określenie " królestwo wewnętrznej"
To jest coś złego? Jakiś błąd? Obciach?
Mam nadzieję, że Mitek wyjaśni co to oznacza.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mitek

królestwo wewnętrznej 13 Kwi 2021 13:39 #24241

• Pazur
  • ( Użytkownik )
  • Pazur's Avatar
    225
Pazur napisał:
Mitek napisał:
Drogi kolego

Pamiętajcie, że jest tak:
Szkolenie zawodnika odbywa się do momentu osiągnięcia perfekcji technicznej - później jest już tylko kształtowanie idealnego stylu - czyli indywidualnego stylu jazdy dopasowanego do kanonu aby osiągnąć najlepszy wynik.
Jesteście narciarzami dobrymi ale wykształconymi pod okiem jednego instruktora - wiem, OK, niektórzy coś tam wcześniej jeździli itd...
Filip Was wykształcił na narciarzy - zrobił zajebistą robotę - umiecie ( no nie wszyscy- sorry) jeździć na poziomie instruktorskim.
I skończył robotę. Teraz pracujcie nad własną jazdą i własnym pojmowaniem narciarstwa.
Uważam - i taka była intencja mojego wpierdalania się - że warto teraz TRENOWAĆ.
Filip - potrenuj z nimi bo to jest fajna napięta ekipa, żeby zrobić mały... a może większy wynik...
Albo rób co chcesz.

Filip.
To wszystko przez Ciebie !!!!!

Filip, właściwie to powinno brzmieć:
" To dzięki TOBIE !! :witam "

królestwo wewnętrznej 14 Kwi 2021 11:40 #24244

• Mitek
  • ( Użytkownik )
  • Mitek's Avatar
    66
Cześć
No to już chyba nie mam co wyjaśniać. Zwracam jedynie uwagę na środkowy fragment wypowiedzi Filipa od słów: "Jeżdżąc już pewnie..."
Moje "królestwo wewnętrznej" było jedynie reakcją na zamieszczony zestaw zdjęć. Oczywistym jest - o czym pisałeś wcześniej - że pojedyncza klatka wyrwana z filmiku, nie może być dowodem na cokolwiek bo jest zatrzymanym w kadrze fragmentem dynamicznego ruchu, natomiast może być przesłanką do jakichś wniosków - stąd to sformułowanie.
Nie chcę się bawić w szczegółową analizę nieproszony, aby znowu nie dostać wora ziemniaków, choć... jak ktoś publikuje materiał w ogólnie dostępnym otwartym medium to nie może mieć pretensji, że ktoś go ocenia. ;)
Pozdro

królestwo wewnętrznej 15 Kwi 2021 17:54 #24250

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1236
No tak czyli wyszło na to że tzw. Królestwo W . to takie jakieś niedookreślenie co to niby jest ale jakby się przyjrzeć to nie ma .
Człowiek się uczy całe życie .!
Dzięki ekipo za kolejną lekcję !
:narty: :narty: :narty:

królestwo wewnętrznej 16 Kwi 2021 12:08 #24255

• Mitek
  • ( Użytkownik )
  • Mitek's Avatar
    66
Cześć
Nie będę powtarzał tego co napisała Filip a wszystko elegancko wyjaśnił. Każde nadmierne obciążenie narty wewnętrznej (nie mówiąc o podpieraniu się) jest błędem i zazwyczaj - gdy narciarz sprawny a warunki łatwe pozostaje bez konsekwencji. Ale jak np. pomoże trochę teren albo widoczność słabsza i ocena balansu zawodzi...
Pozdrowienia
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2021 12:09 przez Mitek.
Za tę wiadomość podziękował(a): gajowy01

królestwo wewnętrznej 08 Maj 2021 08:49 #24274

• Psmok
  • ( Użytkownik )
  • Psmok's Avatar
  • Ski Level: 1
    2
W dzisiejszych czasach narciarstwo dzieli się na tych którzy „ dociskają” zewnętrzna nartę ( stara szkoła ), i na tych którzy, odciążają ( poprzez ugięcie) wewnętrzna ( nowa szkoła).
Jedni i drudzy chcą , zwiększyć ciężar na zewnętrznej a co za tym idzie leprze krawędziowanie itp.
Jak wszyscy wiemy , jedni i drudzy są zaślepieni naśladowaniem jazdy zawodniczej, jako ideału jazdy technicznej. Ci lepsi z pierwszej dziesiątki światowej ( mowa o zawodnikach) , pokazują jakaś angulacje, seperacje, podnoszą wewnętrzna nogę, taki Ted L( skończył karierę ) to tak prostował zewnętrzna ze wewnętrznym biodrem po śniegu jechał . I jeszcze wygrywał .
Ile razy się słyszy na stoku, dociśnij ta nartę zewnętrzna, bądź więcej na językach butów, itp. Stara szkoła.
Wynikiem tego, blokujemy kompletnie staw skokowy, nasze biodra są rownolegle z nartami, nie mamy antycypacji , nasze nogi nie skręcają , nie ma separacji pomiędzy dolna a górna częścią ciała, zero angulacji, podpieramy się na wewnętrznej, dzioby nart się rozchodzą na początku skrętu, itd. Jeździmy siłowo, nadrabiamy a przede wszystkim, szybko. Bo jak mnie nikt nie dogoni to muszę być dobry.
No ale jedziemy na zewnętrznej , tak ma być , tak wszyscy mówią , wykorzystuje na maxa moje zawodnicze czy wyczynowe narty, i co najważniejsze wydaje mi się ze jeżdżę jak, 10 z Pucharu Świata.
Nowa szkoła , królestwo wewnętrznej !
Jeżeli chce zrobić krok do przodu noga lewa, to ja unoszę do góry. Uginam ja , a to powoduje ze ciężar ciała zostaje przeniesiony na nogę prawa , mamy docisk , tarcie, i balans.
Podobnie jest w narciarstwie.
Jeżeli zaczynasz nowy skręt , robisz to przez ruch rotacyjny stopy narty wewnętrznej , która zaraz będzie narta zewnętrzna. Ruch ten zaczyna , kinetyczny łańcuch ruchu nogi. W momencie jak twoja wewnętrzna stopa, zaczyna ruch rotacyjny, twoja jeszcze zewnętrzna noga zaczyna się uginać , odciążać . I pomału przez toppling , ta narta i noga zaczyna być wewnętrzna.
Nowa narta zewnętrzna ma, już swoje zakrawedziowanie , ciężar i balans.
W tym czasie , nasza królowa wewnętrzna ( bo król to zewnętrzna ), poprzez pogłębienie ugięcia nogi i jej ruchu rotacyjnego , dalej oddaje ciężar zewnętrznej ( królowi ), poglebia układ dośrodkowy, zaczyna się separacja a z nią idzie angulacja a ta przynosi zakrawedziowanie obu nart.
I naraz wiemy dlaczego Petra podnosi nartę , wewnętrzna , Ted jeździ na wewnętrznym biodrze a Mikaela dalej wygrywa.

Takie małe dodanie do tego co już było napisane na temat królestwa wewnętrznej, w mojej wersji.
Nie pisze o jeździe kolegów z filmu , bo zrobił to dobrze Mitek. Myśle ze jak przeczytają to sami zrozumią co musza zmienić .

Pozdrowienia
Za tę wiadomość podziękował(a): Mitek

królestwo wewnętrznej 12 Maj 2021 01:26 #24275

• Mitek
  • ( Użytkownik )
  • Mitek's Avatar
    66
Cześć Piotrze
Fajnie, że się odzywasz. Ja już rower i kajaki - wyruszam za półtorej godziny. A Ty jeszcze jeździsz?
Pozdrowienia

królestwo wewnętrznej 12 Maj 2021 08:14 #24276

• Psmok
  • ( Użytkownik )
  • Psmok's Avatar
  • Ski Level: 1
    2
Cześć Mitek,
Ja jeszcze trochu jeżdżę. Myśle wyskoczyć w Czwartek na kilka godzin jazdy. Centrum zamykają 24 Maja. Chyba ze Kowid załatwi przedwczesne zamknięcie.
1E79A71E-5967-47DE-B6A9-5CA213164E13.jpeg

Kilka dni temu
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2021 08:20 przez Psmok.
  • Strona:
  • 1
  • 2

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.