SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Co nowego na stoku Polska Koninki trasa dla fanów biegówek w Małopolsce

Koninki trasa dla fanów biegówek w Małopolsce

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

biegJuż w sobotę 21 stycznia w Koninkach (woj. Małopolskie) otwarte zostaną trasy do narciarstwa biegowego. Docelowo będzie to ok. 12 kilometrów. To niezwykle atrakcyjna propozycja, zarówno dla początkujących biegaczy, jak i zawodników.

Koninki to świetna alternatywa dla fanów biegówek z Małopolski, którzy nie mogą sobie pozwolić na częste wyjazdy do Mekki polskiego narciarstwa biegowego, czyli do Jakuszyc. Ośrodek znany głównie z tego, że przez wiele lat w tym miejscu funkcjonował ośrodek wypoczynkowy i narciarski Huty im. Sędzimira z Krakowa.

Teraz w Koninkach pojawia się narciarstwo biegowe. – To świetne miejsce dla tego sportu, z mikroklimatem gwarantującym doskonałe warunki biegowe i bardzo urozmaiconymi trasami – zapewnia Witold Lercel z krakowskiego Centrum Biegowego Salomon, które w najbliższym czasie chce otworzyć w Koninkach wypożyczalnię sprzętu do narciarstwa biegowego.

Na wypożyczalnię będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale trasy będą dostępne już od soboty 21 stycznia. Na początek ok. 6 km pętla przeznaczona dla początkujących. Później ruszy druga pętla, także licząca ok. 6 km - dla zaawansowanych. Tą drugą oglądał m.in. prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner i zapewnił, że to bardzo dobre miejsce do treningu dla zawodników z okolicznych klubów (m. in. z Kasiny Wielkiej – miejscowości Justyny Kowalczyk).

Obie trasy mają początek za ośrodkiem Ostoja, obok Leśniczówki. W lewo wchodzimy na trasę łatwą (na mapie zaznaczoną kolorem zielonym). – Będą na niej dodatkowe pętelki umożliwiające swobodną naukę biegania na nartach osobom początkującym – zapewnia W. Lercel.

W prawo od Leśniczówki prowadzić będzie tzw. Stokówka, czyli trasa dla zaawansowanych biegaczy. Na mapie oznaczyliśmy ją kolorem czerwonym. Trasa czerwona będzie przygotowana w ciągu najbliższych tygodni i korzystać z niej będą między innym - Polski Związek Narciarski oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów.

Obie trasy będą przygotowywane skuterem. Będzie na nich także założony ślad do stylu klasycznego.

Trasa zielona (łatwiejsza) będzie dostępna już od soboty, od godz. 10.00. Dla tych, którzy tego dnia zjawią się w Koninkach, między 12.00 a 13.30 przygotowane zostanie ognisko z kiełbaskami oraz gorącą herbatą.

Jak dojechać do Koninek?

Z Krakowa do Koninek jest zaledwie 66 km. Kierujemy się na południe drogą krajową nr 7 – przez Myślenice i Pcim, aż do miejscowości Lubień. Cały czas dwupasmową krajówką. Na rondzie w Lubniu wybieramy trzeci zjazd w drogę nr 968. Dojeżdżamy do Mszany Dolnej, w której zjeżdżamy kierunku Podobina i dalej przez Niedźwiedź oraz Porębę Wielką docieramy na miejsce.

Zdjęcia AmerSports

Koninki trasy narciarskie

Trasa zielona to pętla dla początkujących i amatorów biegówek. Ma długość ok. 6 km. Trasa czerwona to pętla wyczynowa, polecane dla zawodników. Jej długość to także ok. 6 km.


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.