SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Freeride Festiwal Kraków 2011

Freeride Festiwal Kraków 2011

freeride festiwal2011

Druga edycja pierwszej polskiej imprezy o tematyce freeridowe, a w niej pokaz najnowszych produkcji filmowych, relacje z wypraw, konkurs na najlepsze zdjęcia, konkurs na najlepszy edit, prezentacje sprzętu. Debata o freeridzie w Tatrach z TPN i organizacjami ekologicznymi.

Zapraszam do przeczytania na forum relacji z Freeride festiwalu, który odbył się w Krakowie 22 Maja.

Ładna pogoda - zupełnie nie zimowa, ale klimat przed Fabryka zupełnie free. Na zewnątrz 3 damy śpiewały sobie do muzyki reggae, a w środku luz totalny.

Mała prezentacja najnowszych nart freeridowych Dynastara i Rossignola, nowe buty Lange RX 130, system zabezpieczenia kręgosłupa Spine VPD i Spine Ergo firmy POC, oraz kaski narciarskie tej firmy - Jeden z nich idealnie pasował kolorystycznie i graficznie do nart Dynastar

Potem był pokaz filmu “The, Emotions”, który nie był jakoś wbijający w fotel, ale też nie był nużący - w sam raz na początek.  Po filmie Piotr Gnalicki opowiadał o swojej wyprawie do Kaukazu w okolice Elbrusu. Opowieść była okraszona zdjęciami z wyprawy i powiem wam, że mimo obrazu statycznego (fotografie) relacja była niezwykle dynamiczna.

Następnie była debata na temat freeridu w Tatrach i muszę przyznać, że jak podchodziłem sceptycznie do tego, tak z tej części festiwalu byłem bardzo zadowolony. TPN przysłał swoich trzech reprezentantów - niestety nie pamiętam nazwisk, ale w śród nich była np pani z działu "udostępniania parku" - którzy rzeczowo i z prawdziwą pasją opowiadali o tym, co robią, oraz starali się tłumaczyć, dlaczego TPN działa tak a nie inaczej. Co ciekawe, byli zaproszeni przedstawiciele "Istot wszelakich" i się nie pojawili!

Gwoździem programu była prezentacja filmu "People Of The White House".

Ale nic to, bo podobno film był beznadziejny  - tak stwierdził jeden z jego bohaterów, ale wszystko po kolei. Weszliśmy w trakcie filmu, a na sali było 2 razy tyle ludzi, co wcześniej  Film, co tu dużo mówić - wbija w fotel (przynajmniej ta część, którą widziałem), zdjęcia, muzyka i poskładanie tego w całość rewelacja. Po zakończeniu projekcji owacje na stojąco, brawa i aplauz jak na wiecu wyborczym. Więcej na forum zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.