SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Red Bull Zjazd na Krechę 26-27 luty!

Red Bull Zjazd na Krechę 26-27 luty!

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Red Bull zjazd na krechę

Zmiana lokalizacji !!!

Stało się! Brak śniegu na Kasprowym Wierchu ponownie pokrzyżował plany przy organizacji zawodów. Czy to oznacza, że zawody ponownie zostaną odwołane?

Nic podobnego! Tym razem nie damy się i zorganizujemy zjazd w miejscu, w którym warunki są bardziej sprzyjające – po słowackiej części Tatr, w Tatrzańskiej Łomnicy. Zmianie nie ulegają eliminacje. W sobotni wieczór spotykamy się na Polanie Szymoszkowej.

Głównym nagrododawcą jest firma HEAD, która na gratyfikacje zawodników przeznaczyła sprzęt o łącznej wartości 20 000 zł! Nagrodzonych zostanie dwunastu uczestników - trzy pierwsze miejsca na cztery kategorie (w zależności od płci i sprzętu zjeżdżającego). Oprócz sprzętu zawodnicy otrzymają także nagrody od firm O'Neill oraz Philips. Zestawy ubrań na stok, a także specjalnie zaprojektowane słuchawki przewidziane są dla wszystkich osób, które staną na podium. Łączna wartość zestawów to ponad 13 000 zł. Warto także wspomnieć o nagrodzie za pierwsze miejsce niezależne od kategorii. Pierwszy na mecie zawodnik otrzyma, oprócz głównej nagrody swojej kategorii, dodatkową nagrodę w sprzęcie, o łącznej wartości 3100 zł. Dlatego też za pierwsze miejsce na mecie można zdobyć nagrody rzeczowe o wartości 6300 zł! Jest o co powalczyć!

Wiemy już, zatem, o co walczyć będą uczestnicy masowego zjazdu z Kasprowego Wierchu! Nie pozostaje nic innego, jak przyjść i kibicować zawodnikom.

Historia

To, co wyróżnia Red Bull Zjazd na Krechę spośród innych zawodów i wzbudza tak masowe zainteresowanie, to wyjątkowa trasa zjazdu, format zawodów oraz umiejętności wykraczające poza szybką jazdę na nartach/snowboardzie! Tu nie wystarczy dobrze jeździć – trzeba się odważyć zjechać 6 km trasę na krechę i to w niecałe 10 minut! Wygra ten, kto będzie pierwszy na mecie.

W pierwszej edycji zawodów w 2009 roku do udziału w eliminacjach zgłosiło się ponad sześćset osób, ostatecznie w zmaganiach udział wzięło 226 amatorów zawrotnych prędkości. Spośród wszystkich startujących najszybszym uczestnikiem okazał się Wojtek Szczepanik z katowickiego AZS – pokonał trasę zaledwie w 6 minut i 18 sekund! W 2010 roku ze względu na brak śniegu na trasie z Kasprowego do Kuźnic zawody zostały odwołane.

A tu filmik z pierwszego zjazdu w 2009 roku:


A pod tym linkiem możecie zobaczyć najnowszy film promujący tą imprezę

http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_PL/Video/001242809424625

 

Komentarze  

 
0 # ZapisyAdam 2011-12-12 22:49
Od kiedy i gdzie można się zapisywac na następną impreze???
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.