SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Cyrkowa Arena Ze Śniegu w Ischgl

Cyrkowa Arena Ze Śniegu w Ischgl

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

© TVB Paznaun IschglW ramach konkursu rzeźb ze śniegu „Formen in Weiß”, który odbędzie w dniach od 11 do 15 stycznia 2016 r. w Ischgl, artyści z różnych krajów wyczarują pośrodku terenu narciarskiego cyrkowe postacie.

   Tej zimy w Ischgl powstanie spektakularna cyrkowa arena ze śniegu. Na konkurs rzeźb ze śniegu „Formen in Weiß”, który odbędzie się w terminie od 11 do 15 stycznia 2016 r., przybędą artyści z różnych krajów i pośrodku terenu narciarskiego wyczarują cyrkową arenę. Żonglujące foki, lwy skaczące przez płonące obręcze czy tańczący klowni – tegoroczny temat konkursu – „Cyrk” – szczególnie sprzyja artystycznej kreatywności. Sami rzeźbiarze wcielą się w rolę „artystów” na terenie narciarskim i w ciągu pięciu dni, na wysokości 2300 m n.p.m., wyrzeźbią swoje pomysły w śniegu. Wystawę będzie można zwiedzać na nartach, zjeżdżając ze stoku. Punktem kulminacyjnym imprezy ma być oczywiście wręczenie nagród, 15 stycznia. W tym roku, już po raz 23, jurorzy wybiorą w Ischgl najbardziej niezwykłą rzeźbę. Do początku maja nadnaturalnej wielkości figury będzie można podziwiać na terenie całej Silvretta Areny, na i obok stoków – tak długo, jak długo w Ischgl będzie leżał śnieg. Mapa z objaśnieniami i zaznaczonymi punktami, w których znajdują się rzeźby z konkursu „Formen in Weiß”, można otrzymać bezpłatnie na miejscu.

Pomysł konkursu „Formen in Weiß”

Co zrobić z tym całym śniegiem? Takie pytanie zadali sobie mieszkańcy Ischgl 23 lata temu. Odpowiedzią był projekt artystyczny – konkurs rzeźb ze śniegu „Formen in Weiß”. Od tej pory rzeźbiarze z całego świata co roku przesyłają swoje projekty do jury w Ischgl. Jury wybiera najlepsze pomysły i zaprasza do rywalizacji dziesięć par artystów. W ciągu pięciu dni na mierzącym 238 km stoków terenie narciarskim powstają arcydzieła ze śniegu, sięgające nawet 10 metrów wysokości. Co ciekawe, konkurs ma co roku inny temat. Ponadnaturalnej wielkości rzeźby, przedstawiające np. Dietera Bohlena w konkursie na temat „Talent show”, założycieli kolei Silvrettaseilbahn AG z okazji 50. jubileuszu przedsiębiorstwa, czy też VW garbusa w edycji poświęconej dorobkowi Volkswagena, prezentują najróżniejsze, aktualne w ostatnich latach tematy. W tym roku teren narciarski zamieni się w wielką arenę cyrkową ze śniegu.

© TVB Paznaun Ischgl © TVB Paznaun Ischgl © TVB Paznaun Ischgl

Przeczytaj również:

 
Opublikowano: 20 Lis 2016 12:15 przez wojtekk #14962
wojtekk's Avatar
Ale numer osobiście nie miałem nigdy okazji biegać w butach narciarskich nawet po godzinie 16 i ta regulacja chyba faktycznie ma przyhamować tych co zabalują w knajpie od razu po nartach. Koniec spontanicznego apre-ski, jak będzie ciepło to Ci co zabalują będą wracać w skarpetkach. Nowego znaczenia nabierze powiedzenie "puścić w skarpetkach"

Ośrodek Ischgl z Samnaun są fantastyczne byłem tam trzy dni, rodzinnie i nie zjeździłem wszystkiego super ośrodek urozmaicone trasy, restauracje, obsługa bardzo sympatyczna, jak dla mnie drugi ośrodek po Zillertal Arena. Dzieciaki bardzo zadowolone znajomi w górowzięci :lol2: obiecaliśmy sobie że kiedyś tam wrócimy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.