SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Red Bull Zjazd na Krechę 2013 Finał

Red Bull Zjazd na Krechę 2013 Finał

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Red Bull Zjazd na Krechę 2013 fot. Łukasz Nazdraczew Red Bull Content PoolW niedzielny poranek 24 lutego odbył się finał masowego wyścigu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę 2013. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, planowana na Kasprowym Wierchu rywalizacja, została przeniesiona na stok Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Blisko 300 miłośników zawrotnych prędkości wystartowało o 9:00 rano ze szczytu Kotelnicy, walcząc o jak najkrótszy czas przejazdu. W tegorocznej edycji zatriumfował Michal Bekes ze Słowacji, który pokonał półtorakilometrową trasę w 1 minutę i 31 sekund!

Kultowe już zawody Red Bull Zjazd na Krechę powróciły w polskie góry, a w raz z nimi rzesze fanów śnieżnego szaleństwa, którym nie straszna jest masowa rywalizacja i zawrotne prędkości. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, które mogły zagrozić bezpieczeństwu zawodników – masowa rywalizacja została przeniesiona na stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Z jego szczytu o 9:00 rano wystartowała równocześnie grupa 300 śmiałków, którym przyświecał tylko jeden cel – dojechać jak najszybciej do mety.

Półtorakilometrową trasę pokonał najszybciej Michal Bekes z miejscowości Zdiar na Słowacji. Dotarcie do mety zajęło Michalowi 1 minutę i 31 sekund. „To wspaniałe uczucie być pierwszym i pokonać tak liczną grupę rywali!” komentował na mecie zwycięzca.

Oprócz jednego zwycięzcy zjazdu finałowego, uhonorowani zostali również zdobywcy pierwszych trzech miejsc w kategorii: narciarz, narciarka, snowboardzista i snowboardzista. W kategorii snowboard-mężczyźni zwycięzcą został Łukasz Hoły z Zakopanego, który na mecie pojawił się po 1 minucie i 39 sekundach. Pierwszą narciarką była Wioletta Dobrowolska, która dojechała do linii mety po 1 minucie i 56 sekundach.

Najszybszą snowboardzistką okazała się Zuzanna Smykała, reprezentantka Polski w snowboard crossie, która w 2 min i 7 sekund pokonała trasę w Kotelnicy. Zapytana o strategię swojego zjazdu zdradziła: „Trzeba było szybko dobiec do sprzętu i wpiąć się. Trasa na Kotelnicy była dosłownie ‘na krechę’, więc nie można było skręcać ani hamować. W przyszłym roku też na pewno wystartuje!” komentowała po zawodach Zuzanna.

Aby wziąć udział w niedzielnym wyścigu na Kasprowym Wierchu, należało wcześniej zagwarantować sobie miejsce na linii startowej podczas jednego z czterech przystanków eliminacyjnych: w Zieleńcu, Jurgowie, Szczyrku lub w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej. W tym roku w eliminacjach wzięło udział blisko 950 osób.

Red Bull Zjazd na Krechę 2013 fot. Łukasz Nazdraczew Red Bull Content Pool Red Bull Zjazd na Krechę 2013 fot. Łukasz Nazdraczew Red Bull Content Pool

Red Bull Zjazd na Krechę 2013 fot. Marcin Kin Red Bull Content Pool Red Bull Zjazd na Krechę 2013 fot. Marcin Kin Red Bull Content Pool

Przeczytaj również:

 
Opublikowano: 12 Kwi 2016 11:51 przez lopatka #13851
lopatka's Avatar
Ten szwedzki red bull to
aaa-uuuuuuuuuuuuuu!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.