SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Światowy Dzień Śniegu Salomona Nordic Sunday 2013

Światowy Dzień Śniegu Salomona Nordic Sunday 2013

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Bieg Piastów 2013 Salomona Nordic Sunday Dwa biegi w jeden dzień i to na dwóch krańcach Polski, tego w Salomon Nordic Sunday jeszcze nie było. W niedzielę 20 stycznia – w Światowy Dzień Śniegu FIS - zawodnicy zarejestrowani w cyklu SNS będą mieli do wyboru 15 km na Polanie Jakuszyckiej lub około 9 km na polu golfowym w Paczółtowicach.

 

Salomon Nordic Sunday Kraków Valley Golf w PaczółtowicachZacznijmy od zupełnie nowego biegu w kalendarzu Salomon Nordic Sunday, czyli od 9 km na polu golfowym Kraków Valley Golf w Paczółtowicach, niedaleko Krakowa. Niedziela w tym miejscu ma być prawdziwym festiwalem narciarskim. Obok startu znajdzie się darmowa szkółka narciarska, dla dzieciaków chcących spróbować narciarstwa biegowego, będą też darmowe instruktaże z narciarstwa zjazdowego na niedalekich stokach.

Sama trasa, wbrew pozorom nie będzie zupełnie płaska. Jak na każdym polu golfowym, także w Paczółtowicach sporo jest górek. – Najciekawsze jest to, że całą trasę widać z jednego miejsca. To komfort dla oglądających wyścig – zapewnia Witold Lercel z Centrum Biegowego Salomon w Krakowie, które organizuje niedzielny bieg w Paczółtowicach.

I jeszcze o samej trasie. Będzie liczyła ok. 9 km (dwie pętle po ok. 4,5 km), poprowadzona głównie trasą granatową (patrz mapka poniżej). – W środę przejechaliśmy trasę skuterami i ratrakiem. W wielu miejscach jest nawet metr śniegu. Zawody więc na pewno się odbędą, szczególnie, że prognozy są dla nas bardzo korzystne – zapowiada W. Lercel.

Biuro zawodów w Paczółtowicach znajdzie się obok recepcji Klubu Golfowego. Będzie czynne od godz. 9.00 do 11.00. Tam też znajdą się szatnie, szafki depozytowe, catering. Start do biegu stylem klasycznym o godz. 11.15, stylem dowolnym o 11.30. – Mamy nadzieję, że to tylko początek biegówek w Paczółtowicach. Już wkrótce chcemy tu otworzyć wypożyczalnię sprzętu do narciarstwa biegowego – oznajmia W. Lercel.

20012013-sns-jaku-profilA teraz o biegu SNS-a w Jakuszycach. W niedzielę na zawodników czeka trasa o długości 15 km, w tym 7 kilometrów ciekawych, wymagających podbiegów. Po raz pierwszy w tym sezonie biegnąca w stronę Szklarskiej Poręby. Aż na sam szczyt obok Kopalni. A potem przez Jelenią Łąkę do mety na Polanie Jakuszyckiej. Start tradycyjnie o godz. 11.00 – klasykiem i o 11.15 – łyżwą. A na starcie m.in. kadra narodowa wioślarzy w składzie: Konrad Wasielewski (mistrz olimpijski w czwórce), Kamil Zajkowski (wicemistrz świata juniorów), Antoni Kozak, Piotr Licznerski, Dawid Grabowski, Mirosław Ziętarski, Paweł Paziewski oraz Adam Wicenciak.

Organizatorzy, a także zarządzające trasami Stowarzyszenie Bieg Piastów przypomina, że trasa zawodów od godz. 10.00 do 14.00 będzie zamknięta dla turystów.

Biuro zawodów tradycyjnie będzie zlokalizowane na Polanie Jakuszyckiej i będzie czynne od godz. 8.00 do 10.00.

Po obu biegach tradycyjne losowanie cennych nagród (m.in. dwie pary nart i pulsometr) wśród wszystkich uczestników.

Na koniec dwie niezwykle istotne informacje dla wszystkich zawodników.

Pierwsza dotyczy klasyfikacji generalnej. Równoległe biegi będą miały dwa różniące się od siebie przeliczniki, zależne przede wszystkim od frekwencji, a także dystansu. Także start w biegu o mniejszej obsadzie, nie gwarantuje nam większej liczby punktów do klasyfikacji generalnej.

Druga informacja, a raczej prośba – przypomnienie dotyczy wpłat wpisowego. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem wpłacamy pieniądze na konto organizatora biegu, w którym chcemy wystartować (dane na stronie www.sns-nartybiegowe.pl w zakładce regulamin), a w tytule przelewu wpisujemy imię i nazwisko, a także datę i miejsce biegu, na którym się pojawimy.

 

Przeczytaj również:

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.