SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Arlberg kolebka narciarstwa alpejskiego

Arlberg kolebka narciarstwa alpejskiego

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Arlberg St.Anton © Lech Zürs Tourismus/Schmidt Friedrich280 kilometrów oznakowanych tras, 180 kilometrów tras do freeride’u, 79 kolejek linowych i wyciągów, ok. 7 metrów śniegu w okresie między listopadem a majem i gwarantowane słońce – to absolutny zimowy hit.

Arlberg, jeden z najlepszych ośrodków narciarskich świata , składa się z pięciu słynnych miejscowości: Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph i St. Anton. Co roku spotykają się tu fani sportów zimowych ze wszystkich krajów, miłośnicy jazdy w puchu i po przygotowanych trasach, osoby wędrujące na rakietach śnieżnych i narciarze biegowi.

Przełęcz Arlberg łączy ze sobą austriackie kraje związkowe Tyrol i Vorarlberg. Tutaj, na wysokości pomiędzy 1.300 - 2.800 metrów, mieści się kolebka narciarstwa alpejskiego. Historia narciarstwa w Arlbergu rozpoczyna się w 1901 roku, w którym założony został klub narciarski Skiclub Arlberg w St Christoph, a w 1925 roku w Lech otwarta została pierwsza szkółka narciarska. Specjalnie przygotowane trasy dla narciarzy o każdym poziomie umiejętności, nietknięte zbocza pełne puchu lub rozległe tereny do jazdy off-piste – urlopowicze mogą jeździć tu na nartach od rana do wieczora, zjeżdżając za każdym razem inną trasą do doliny. Funpark Rendl zaprasza do siebie snowboardzistów i narciarzy, którzy uprawiają freeskiing. Strome zbocza w Schindlerkar w St. Anton am Arlberg, Albona w Stuben, Zürsertäli w Zürs lub znany Schlegelkopf w Lech zachwycą też tych, którzy wychowali się z nartami na nogach. Z tych wszystkich znanych na całym świecie stoków goście korzystać mogą przy pomocy jednego karnetu narciarskiego. Arlberg-Liftpass to karnet zapewniający niepowtarzalną rozrywkę narciarską w pięciu miejscowościach Arlbergu. A bezpłatnymi autobusami narciarskimi fani zimowych sportów mogą przemieszczać się dokąd tylko zechcą.

Kuchnia dla smakoszy

W Arlbergu znajduje się nie tylko najwyżej położona restauracja w Europie, wyróżniona specjalnymi odznaczeniami – czapkami kucharskimi – restauracja Verwallstube, ale znajduje się tu też najwięcej wyróżnionych przez Gault Millau restauracji w Europie.

Testerów Gault Millau przekonały w 2009 roku doskonałe posiłki, sympatyczna obsługa i atmosfera jak w domu. W Arlbergu wyróżnili upragnionymi czapkami kucharskimi wiele restauracji. Kuchnia w Arlbergu to kuchnia dla smakoszy z całego świata kusząca swoimi wysokich lotów potrawami na 1.450 metrach wysokości. Potwierdzają to liczne wyróżnienia, wspaniały smak potraw i gościnność restauracji w Arlbergu.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

Również w tym roku w Arlbergu odbędą się liczne eventy, w tym legendarne zawody „Der Weiße Ring“ i „Der Weiße Rausch“. Pozwól zafascynować się sportowymi i kulturalnymi wydarzeniami najwyższej jakości!

Najważniejsze wydarzenia w Arlbergu:

30 listopada 2012: Otwarcie sezonu w Arlbergu
7 - 8 grudnia 2012: Snow & Safety Conference
Cineastic Gondolas w Lech Zürs am Arlberg
12 - 13 stycznia 2013: Puchar Świata Kobiet w St. Anton am Arlberg
19 stycznia 2013: Zawody „Der Weiße Ring“ w Lech Zürs am Arlberg
20 kwietnia 2013: Longboard Classics w Stuben am Arlberg
20 kwietnia 2013: Zawody „Der Weiße Rausch“ w St. Anton am Arlberg
21 kwietnia 2013: Zakończenie sezonu we wszystkich miejscowościach Arlbergu

 
Opublikowano: 10 Sty 2012 17:38 przez filipski #5360
filipski's Avatar
Niestety,zdjęcie pochodzi z netu,wrzuciłem bo fajne ujęcie.
Z drugiej strony nie bardzo żałuję,bo większość ciekawych tras zamknięta ze względu na zagrożenie lawinowe.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.