SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Jak zwyciężać Julia Mancuso

Jak zwyciężać Julia Mancuso

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Foto: © 2012 - Julia MancusoJulia Mancuso - jak zwyciężyć i dlaczego siła woli czasami nie wystarcza.

Czytając mój blog lub komentarze czy blogi innych sportowców mówiące o tym, co powoduje, że wygrywają oraz opowiadające jak to się dzieje, że danego dnia wszystko składa się w całość, najprawdopodobniej zauważysz punkt wspólny, którym jest WIARA. Przekonanie, że możesz być najlepszy, że pracowałeś tak ciężko, jak tylko potrafisz oraz wiara w to, że ten dzień jest właśnie Twoim dniem.

Wierzę, że wyobrażając sobie zwycięstwo sprawiam, że to się zdarzy. Moja matka nauczyła mnie wizualizowania swoich marzeń, by te się spełniały. Mama jest prawdziwą damą, każdego ranka medytuje, lustro łazienkowe okleja karteczkami, na których zapisuje swoje cele i marzenia. Ja nigdy nie byłam przekonana do wyznaczania sobie celów, czy raczej do zapisywania konkretnych celów, ponieważ dostajemy od naszych trenerów listę różnych wydarzeń, tych, w których będziemy uczestniczyć. Przykładowo, ranking Pucharu Świata, po co miałabym zapisywać, że chce zająć 25 miejsce w Pucharze Świata? Czy nie powinniśmy wszyscy stawiać sobie za cel zwycięstwa? Trenerzy zawsze powtarzają nam, byśmy byli realistami. Dlaczego więc nie powinniśmy dążyć do wygranej? Co w tym jest nierealnego? Oczywiście na szczycie podium jest tylko jedno miejsce. Lecz jeśli ja nie będę chciała go zdobyć, zrobi to ktoś inny.  Przez te wszystkie lata, kiedy byłam na podium, myślałam, że największym błędem zawodnika jest marzenie o miejscu w pierwszej 30 w Pucharze Świata. Myśląc o zwycięstwie jeszcze przed startem osiągasz już połowę sukcesu. Jeśli nie myślisz o zwycięstwie w Pucharze Świata lub jego etapie, nie powinieneś brać w nim udziału. Ja tez miałam taki sezon. Skupiłam się na tym 30 miejscu, tak mocno, że przegrywałam setnymi ułamkami sekund. Byłam 31…31...32...33 i znowu 31. Obecnie skupiam się na przyszłości, wierzę w wygraną, pamiętam o tym, jak Mama uczyła mnie pozytywnego myślenia i na prawdę wierzę w siebie.

Jest wiele dziwnych książek mówiących o filozofii new age,  fizyce kwantowej, które są bardzo interesujące i warte przeczytania. Popularna jest zatytułowana Sekret, być może o niej słyszałeś, ale nie chcę się teraz w tym zagłębiać. Chce tylko, żebyś wiedział, co miało na mnie wpływ. Wszystkie mówią o tym, co zawsze powtarzała moja Mama, o tym, w czego pomoc nie wierzyłem. Mówią żeby uwierzyć w wyobrażenie, że coś już się stało i pozwolić, aby to się wydarzyło.

Olimpiady stanowią dużą cześć mojego życia. Śniłam o Olimpijskim Złocie odkąd byłam małą dziewczynką. Narysowałam plakat, który VISA wykorzystała w reklamie podczas ostatniej Olimpiady, możesz go uważać za moją wizję! 

Wyobraziłam sobie, że to jest prawda i stało się! Uczestnicząc w zawodach sportowych robimy takie rzeczy podświadomie, ale wierzę, że podświadomość działa w taki sposób, jaki chcemy. Jeśli nasze działania idą w dobrym kierunku, kontrolujemy to, o czym myślimy to projektujemy naszą przyszłość nadając jej taki kształt, jaki chcemy.

Kiedy zastosujesz ten sposób, aby osiągnąć zwycięstwo, pozostaje Ci podjęcie walki łeb w łeb z konkurentami. Jadąc do Moskwy nie przypuszczałam, że mogę wygrać część zjazdową, ale przypuszczałam, że mogę stanowić zagrożenie dla innych zawodniczek, gdy będę polegać na mojej sportowej szybkości i sprawnym rozpoczęciu zawodów. Miałam naprawdę dobry bieg na rozgrzewkę i to zwiększyło moją pewność siebie. Od tego czasu stałam w bramce startowej wiedząc, że jeśli będę intensywnie myśleć o wygranej, mogę przekroczyć linie mety jako pierwsza. Byłam zdeterminowana i skupiona na realizacji moich marzeń!

To sprawiło, że odnalazłam w sobie wolę zwycięstwa. Starując w Pucharze Świata, gdy byłam młodsza, miałam przełomowy sezon w 2005. Pamiętam, kiedy spoglądając na osiągnięty czas i brakowało mi niewiele, myślałam: Tak! Jeszcze tylko 0,75. To oznaczało, że byłam o tyle bliżej do zwycięstwa. Startowałam w drugim biegu myśląc i wierząc, że musiałam już tylko pokonać zwycięzcę o sekundy i wtedy wygram. To było proste, zawsze dążyć to tego, by być najlepszym. Jestem przekonana, że gdzieś po drodze mój mózg zaczął myśleć zbyt wiele i teraz za każdym razem, kiedy biorę udział w wyścigu analizują to, co stanie się później. Na przykład ostatni weekend, pierwszy dzień Slalomu Giganta. Po pierwszym i drugim przejeździe myślałam o trudnej sytuacji, w jakiej będę pod koniec i o tym, że nie mogę pozwolić innym zawodniczkom znajdującym się za mną, aby mnie wyprzedziły. Zamiast tego powinnam się cieszyć, że jestem ósma i mogę to wygrać! Wtedy zaczęłam jechać bardziej zachowawczo i przesunęłam się na dalszą pozycję, kończąc, jako dziewiąta.

Następnego dnia znajdowałam się w tej samej sytuacji, jedna sekunda dzieliła mnie od drugiego miejsca a za plecami wiele dziewczyn jadących tuż za mną. Wtedy pomyślałam sobie, że dam radę. I udało się, Zwyciężyłam w pierwszej części, ale potem popełniłam błąd. Mogłam to zrobić i cieszę się, że pozwoliłam sobie samej w to uwierzyć. Ponownie przekonałam się, że nie chodzi tylko o punkty, chodzi o każdy wyścig, który wykonany dobrze zapewni odpowiednie punkty. Wiem, że chcąc znaleźć się na podium w klasyfikacji generalnej muszę odnaleźć równowagę i wierzyć w zwycięstwo w każdym biegu.

Uwierzenie w to, że możesz być najlepszy każdego dnia wymaga wiele pracy nad sobą. Jeszcze trudniej jest, kiedy czujesz, że nie jesteś doskonały. A dlaczego to nie zawsze działa? Wola zwycięstwa …. Czasami ktoś jest po prostu lepszy.

Nie możesz wygrywać za każdym razem, ale powinieneś próbować.

Julia Mancuso

Źródło: http://juliamancuso.com

Przeczytaj również

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.