SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Sarah Burke w Alei Gwiazd Sportu

Sarah Burke w Alei Gwiazd Sportu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

foto: sarahburke.com Sarah BurkePionierka freeskiiingu, Sarah Burke, nigdy nie rywalizowała na olimpiadzie w dyscyplinie, którą pomagała rozpowszechniać , oraz którą wprowadziła na igrzyska, jednak jej starania zostały docenione przez Kanadyjską Komisję Olimpijską.

Burke - mieszkanka Squamish, zmarła tragicznie w styczniu 2012 r., dziewięć dni po doznaniu krytycznych obrażeń głowy w wyniku upadku podczas sesji treningowej na rampie w Park City w Utah — ogłoszona zostanie we wtorek jedną z nowych osobowości, które zagoszczą w 2012 w Alei Sław KKO, umieszczona zostanie w kategorii kreatorów sportu.

Narciarski halfpipe, razem ze snowboardowym slopestyle oraz kobiecymi skokami narciarskimi zostały dodane do programu igrzysk olimpijskich 2014 organizowanych w Soczi.

Burke, która w momencie śmierci miała 29, mogłaby startować na tej olimpiadzie do walki o złoty medal.

Tryskająca życiem Burke, która dorastała w Barrie w stanie Ontarion, przed przenosinami do Whistler jako nastolatka często mierzyła się z chłopcami w czasach kiedy to uprawiany przez nią sport nie był tak otwarty na zawodniczki .

Przewodziła ona inicjatywie, która miała pozwolić na wprowadzenie sportów kobiecych na X-Games, festiwal sportów ekstremalnych organizowany przez  ESPN, który stworzył doskonalą okazję dla żądnych przygód i lubiących ryzykować sportowców, by zmierzyli się oni z prawami grawitacji i przesunęli granice swoich możliwości na 22 metrowych ścianach ogromnej skoczni.

Burke była czterokrotną złotą medalistką X-Games oraz pierwszą kobieta, która zakończyła właściwym lądowaniem 1080-kę.

Jako gwiazda i rzecznik sportu, była ona zawsze bardzo wyrazista, bardzo inteligentnie przedstawiała swoje poglądy, definiując jak sport powinien wyglądać, powiedział w styczniu Peter Judge, główny przewodniczący Kanadyjskiego Stowarzyszenia Freskiingu.

“Sarah chciała w życiu osiągnąć wszystko i żyła na 100%”

Mimo że nie zagości w Soczi, jej obecność będzie wyczuwalna.

Na uroczystościach upamiętniających życie Burke w Whistler zorganizowanych w kwietniu, Trennon Paynter, główny trener kanadyjskiego zespołu narciarzy biorących udział w konkurencji halfpipe, powiedział że kiedy drużyna wejdzie na stadion w Soczi podczas ceremonii otwarcia “ Sarah będzie bezsprzecznie przewodziła tej drużynie”.

Dziedzictwo i nazwisko Burke przetrwają również w innej formie, jako że Stowarzyszenie Zawodowców Freeskiingu ogłosiło niedawno, że zarówno mężczyźni jak i kobiety wygrywający tytuły na koniec sezonu nagradzani będą nagrodą imienia Sary Burke.

Ośrodek narciarski Momentum Ski Campw Whistler, do którego Burke zaczęła uczęszczać jako czternastolatka i w którym dziś byłaby już 11 rok trenerką, ustanowił stypendium Spirit of Sarah, który pozwoli wysłać obiecujące narciarki na jeden z tygodniowych obozów organizowanych przez ośrodek.

 

Rodzina, przyjaciele i koledzy zebrali się aby uczcić pamięć tragicznie zmarłej Sary Burke.

 

Strona Sary http://sarahburke.com/

Źródło: Vancouver Sun

Przeczytaj również:

 

 
Opublikowano: 16 Sty 2013 23:21 przez decentski #8689
decentski's Avatar
Minęło już dużo czasu od styczniowej tragedii, kiedy podczas treningu doszło do wypadku, który doprowadził do śmierci Sarahy Burke.

Od tego czasu powołana została fundacja imienia Sarahy Burke, której celem jest wspieranie młodych narciarzy w podnoszeniu ich umiejętności narciarskich i inspirowana następnych pokoleń narciarzy.
sarahburkefoundation.com/W tym czasie było przeprowadzonych wiele akcji które wsparły fundację jedną z nich prowadziły Michelle Parker i Kaya Turski, która zaprojektowała naklejki, każdy mógł zamówić naklejkę a wszystkie pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane fundacji uzbierano w ten sposób około $14 925.


Teraz firma Smith Optics wypuściła limitowaną linię gogli SARAH BURKE I/OS, były to ulubione google Sarahy, wszystkie środki z ich sprzedaż wesprą fundację.

[Attachment]

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.