SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Red Bull Zjazd Na Krechę 2012 Tatrzańska Łomnica

Red Bull Zjazd Na Krechę 2012 Tatrzańska Łomnica

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Red-Bull-Zjazd_na-Kreche-2012-1W niedzielny poranek 26 lutego na stoku w Tatrzańskiej Łomnicy odbyły się zawody masowego zjazdu narciarzy i snowboardzistów Red Bull Zjazd na Krechę 2012. Ponad 250 miłośników zawrotnych prędkości z całej Polski pojawiło się w zwartych szeregach na linii startu o 8.30. Uczestnikami walczącymi o miano najszybszego na słowackim stoku byli zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Triumfatorem tegorocznej rywalizacji został Dariusz Duda, który pokonał całą trasę w niecałe trzy minuty!

Najbardziej kultowe zawody sezonu zimowego powróciły do Tatrzańskiej Łomnicy. Wraz z masową rywalizacją na słowacki stok wrócili najszybsi narciarze i snowboardziści wyselekcjonowani podczas sesji kwalifikacyjnych. Ze względu na silny wiatr wiejący po słowackiej stronie Tatr, trasa finałowego przejazdu musiała zostać zmodyfikowana.Nie zmniejszyło to jednak motywacji startujących zawodników, którzy bardzo ambitnie podeszli do tegorocznej rywalizacji na ponad trzykilometrowym zjeździe.

Red-Bull-Zjazd_na-Kreche-2012-3Najszybszym zawodnikiem tegorocznej edycji zawodów okazał się Dariusz Duda z Zakopanego,który finałową trasę zjechał w 2 minuty 38 sekund. „Receptą na sukces w tych zawodach jest przede wszystkim trening. Bralem udział we wszystkich edycjach i cieszę się, że w końcu udało mi się wygrać, zwłaszcza, że nie zajmuję się tym zawodowo” komentował na mecie Dariusz Duda.

256 miłośników sportów zimowych uzbrojonych w narty i deski snowboardowe, rywalizowało w niedzielny poranek w myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Wśród startujących można było spotkać wiele znajomym twarzy z poprzednich edycji m.in.: Wojtek Szczepanik (zwycięzca z 2009 roku), Michał Kłusak (obrońca tytułu z 2011), Stanisław Karpiel-Bułecka, Jakub Honcz, Karolina Klimek, Maciej Stanisz czy Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak.W kategorii snowboard-mężczyźni zwycięzcą został Rafał Skarbek Malczewski z Zakopanego, który po 3 minutach 15 sekundach pojawił się na mecie.

Ponownie najszybszą snowboardzistką okazała się Zuzanna Smykała, reprezentantka Polski w snowboard crossie, która w niecałe 4 minuty pokonała trasę w Tatrzańskiej Łomnicy. „Bardzo się cieszę, że udało mi się obronićtytuł! W tym roku było trudniej na starcie, konkurencja też była większa niż w ubiegłym roku - dlatego mam tym większą satysfakcję z wygranej” komentowała po zawodach Zuzanna.Wśród narciarek triumfowała Agnieszka Schwenk, która trasę finałowego zjazdu pokonała w 3 minuty 02 sekundy.


 
Opublikowano: 12 Kwi 2016 11:51 przez lopatka #13851
lopatka's Avatar
Ten szwedzki red bull to
aaa-uuuuuuuuuuuuuu!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.