SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Red Bull Zjazd na Krechę Szczyrk

Red Bull Zjazd na Krechę Szczyrk

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Eliminacje Red Bull Zjazd na Kreche Szczyrk fot. Marcin KinDRUGA SESJA KWALIFIKACYJNA – ROZSTRZYGNIĘTA! ELIMINACJE DO RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ, SZCZYRK, JULIANY, 19 LUTEGO 2012

Kolejne eliminacje do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę zostały rozstrzygnięte! Druga seria kwalifikacyjna masowego zjazdu narciarsko-snowboardowych wybrała w Szczyrku kolejnych uczestników Wielkiego Finału. 19 lutego na stoku Juliany, 241 uczestników walczyło o awans do tytułowego zjazdu, który już w niedzielę (26 lutego) wystartuje w Tatrzańskiej Łomnicy. Miłośnicy białego szaleństwa wybrani w Szczyrku dołączą do zwycięzców z Krynicy-Zdroju. Ostatni przystanek eliminacyjny odbędzie się 25 lutego w Zakopanem!

Zasypany śniegiem Szczyrk stworzył idealne warunki do rozegrania rywalizacji kwalifikacyjnej. Trasa przygotowana na najsłynniejszym stoku w Szczyrku była wymagająca, jednak uczestnicy  byli doskonale przygotowani do zmierzenia się z jej trudnościami.

„Po przejazdach narciarzy jechało się znacznie trudniej” powiedział Dawid Łobos, uczestnik snowboardowej rywalizacji wśród mężczyzn. Rzeczywiście wśród narciarzy bitwa o najlepszy czas niejednokrotnie rozstrzygała się na ostatniej prostej. Ostatecznie najlepszym narciarzem w Szczyrku został Jakub Stryjewski z Bielska-Białej.

Wśród zwycięzców kwalifikacji w Beskidach znalazło się wiele osób biorących udział w poprzednich edycjach. Najlepszą narciarką na Julianach została Karolina Klimek z Zakopanego, która rok temu zwyciężyła w Tatrzańskiej Łomnicy.

Na podium pojawiła się także Zuzanna Smykała, triumfatorka z 2011 roku w kategorii snowboard kobiet. Tym razem reprezentantka Chorzowa uległa Izabeli Latacz z Wolbromia.

Na uwagę zasługuje także drugie miejsce legendarnego snowboardzisty – Jakuba Honcza. Kuba jako jedyny wystartował na miękkich wiązaniach, stając się jedynym reprezentantem freestylu „na pudle”. Lepszy od niego był tylko Rafał Plaza.„Juliany to mój stok!” powiedział Jakub Honcz po rozdaniu nagród. „Startując w tym miejscu byłem pewny zwycięstwa.”

Ostatni etap kwalifikacji rozegrany zostanie na dzień przed wyścigiem finałowym - 25 lutego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

Najszybsi w eliminacjach będą mieli nie tylko pewny start w  rywalizacji po słowackiej stronie Tatr ale również otrzymają nagrody rzeczowe – w tym kamery GoPro Hero Naked i plecaki Dakine. 300 najlepszych zawodników, wyłonionych w sesjach kwalifikacyjnych, w niedzielny poranek – 26 lutego stanie na linii startu w Tatrzańskiej Łomnicy.

Eliminacje Red Bull Zjazd na Kreche Szczyrk fot. Marcin Kin Eliminacje Red Bull Zjazd na Kreche Szczyrk fot. Marcin Kin Eliminacje Red Bull Zjazd na Kreche Szczyrk fot. Marcin Kin 

RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ – OSTATNIE ELIMINACJE:

25 LUTEGO – ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

26 lutego – Tatrzańska Łomnica, Słowacja


 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.