SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Przyrodnicza wyprawa na biegówkach w Porębie Wielkiej – Koninkach

Przyrodnicza wyprawa na biegówkach w Porębie Wielkiej – Koninkach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Trasa Biegowa KoninkiW sobotę 28 stycznia, na trasie narciarskiej w Porębie Wielkiej – Koninkach odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka edukacyjna na biegówkach, organizowana przez Gorczański Park Narodowy.

Uczestnicy tej ciekawej wyprawy spędzili na nartach blisko 3 godziny. Frekwencja nie była może najwyższa, ale dyrekcja i pracownicy GPN już zapowiadają kolejne tego typu wyprawy i liczą na zainteresowanie turystów i biegaczy.

W sobotę, kilka minut po godz. 10.00 uczestnicy wycieczki, wraz z Ewą Strauchmann - kierownikiem Zespołu Edukacji i Udostępniania Parku Narodowego wyruszyli na trasę. Na trasie byli także cały czas dwaj instruktorzy Polskiego Związku Narciarskiego, gotowi służyć fachowa radą początkującym biegaczom.

Poznawanie tajników karpackiej puszczy i podziwianie jej w zimowej szacie miało raczej indywidualny charakter. Turyści w kilkuosobowych grupach wędrowali na nartach biegowych i śladowych doliną potoku Turbacz, następnie drogą stokową pod polanę Szałasisko, skąd pojechali do doliny Olszowego Potoku.

Pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego cały czas byli na trasie i służyli informacją o przyrodzie Gorców, o możliwościach poznawania ich zimą z wykorzystaniem szlaków turystycznych.

Narciarze wędrując dobrze przygotowaną, dzięki firmie AmerSports, drogą dolinową i stokową mieli przede wszystkim okazję do aktywnego wypoczynku w zimowej, mroźnej scenerii.

To była pierwsza z czterech zaplanowanych na ten sezon wypraw edukacyjnych na nartach. Kolejne planowane są na 11, 18 oraz 25 lutego. Spotkanie z przewodnikiem – pracownikiem GPN we wszystkich wymienionych terminach o godz. 10.00 przy tablicy z mapą GPN w Porębie Wielkiej - Koninkach.

Trasa wycieczki liczy ok. 7 km, przewidywany czas trwania wycieczki - 3 godziny. Start z poziomu 680 m. n.p.m., a najwyższy punkt wędrówki – 880 m n.p.m.

Uczestnicy wyprawy będą zatrzymywali się na trasie, by obserwować różne ślady aktywności zwierząt i uczyć się rozpoznawania tropów. Poszukają odpowiedzi na pytania: czym różni się trop sarny i jelenia? Ile palców ma wiewiórka? Co kryje się pod nazwą „wilczy trucht”? Być może trafią na ślady „biesiadowania” mieszkańców gorczańskiej puszczy. W leśnej ciszy można usłyszeć głos mysikrólika – najmniejszego ptaka w Europie oraz sikory czubatki. Jeśli biegaczom dopisze szczęście, to spotkają najrzadsze w Europie gatunki dzięciołów - trójpalczastego lub białogrzbietego.

Więcej informacji na stronie: www.gorczanskipark.pl


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.