SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Relacja z biegu narciarskiego Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce

Relacja z biegu narciarskiego Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – JakuszyceKilka stromych podbiegów, znani sportowcy na starcie – Korol, Kolbowicz, Jeliński, Wasielewski, czy Galiński – taki był narciarski Bieg bez Granic. W niedzielę z dworca kolejowego w Harrachovie Mytinach do Jakuszyc biegło aż 180 osób. Jedni na dystansie 13 km, jeszcze inni na 20 km. Głównie pod górę.

Dla niektórych samo spojrzenie na podbieg, który zaczynał się tuż po starcie w Mytinach, powodowało ciarki na plecach.
– To takie nasze Alpe Cermis – żartowali niektórzy biegacze.

Rzeczywiście początek był niezwykle wąski – 3-4 metry szerokości i ostro do góry. Na szczęście nie tak długi, jak podbieg pod Alpe Cermis – zaledwie kilkaset metrów.

Z racji tego wąskiego i ostrego rozpoczęcia niedzielnego biegu, zawodnicy startowali indywidualnie – co kilka sekund.

Zmartwieniem dla wielu, szczególnie biegających klasykiem na nartach bez łuski, było smarowanie. Na początkowym podbiegu często śnieg kleił się do ślizgów, jak to mówią biegacze – lodziło. Dopiero po kilometrze, może półtora, warunki w torach zrobiły się bardziej przyjazne.

Ci, którzy nie zdążyli się zmęczyć na podbiegu w Mytinach, mieli kolejne selektywne podejście z trasy Inhalacyjnej na Samolot. Biegnący krótszy dystans, pokonali ten podbieg na wprost, a rywalizujący na dłuższej trasie zaliczyli jeszcze dodatkowe pętle. W tym trasę Justynki, nazwaną tak oczywiście na cześć naszej świetnej Justyny Kowalczyk.

Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – JakuszyceW gronie zawodników rywalizujących w Biegu bez Granic, podobnie, jak przed tygodniem znaleźli się nasi złoci wioślarze – Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński oraz Konrad Wasielewski. – Narty biegowe to dla nas element treningu, ale bardzo trudnego treningu, no i niezwykle ciekawego – mówili nam nasi olimpijscy mistrzowie, gdy spotkaliśmy ich na trasie przed biegiem.

Ze znanych sportowców w Biegu bez Granic pojawił się także kolarz MTB Marek Galiński, który był drugi na dystansie Mega stylem dowolnym (ok. 20 km). Przegrał tylko z najlepszym biegaczem na tym dystansie w tym sezonie – Czechem Petrem Pavlem. Najlepszy z naszych wioślarzy był Korol – siódme miejsce. W dziesiątce znalazło się aż trzech fachowców od wioseł.

Na tym samym dystansie, ale klasykiem na najwyższy stopień podium powrócił Jakub Mroziński – zwycięzca cyklu w poprzednim sezonie, który wyprzedził Sławomira Kuleja (obaj Jelenia Góra).

Bieg Mini klasykiem (ok. 13 km) to już tradycyjnie, bezapelacyjny triumf Piotra Skowrona z Jeleniej Góry, który kolejnego na mecie Wojciecha Smykowskiego (Sosnówka) wyprzedził o ponad 3 minuty. Co ciekawe w pierwszej dziesiątce znalazło się aż trzech Skowronów i to nie zbieżność nazwisk. Piotr był pierwszy, jego młodszy brat Michał – dziewiąty. Obu braci przedzielił ojciec – Mieczysław, który zajął szóstą pozycję.

Na krótszym dystansie stylem dowolnym tradycyjny pojedynek: Tomas Malik (Ponikla) kontra Zbigniew Galik (Szklarska Poręba). Tym razem znów wygrał Czech – o blisko minutę. Zawodnika ze Szklarskiej Poręby powoli zaczyna gonić jego syn – Mateusz, który przegrał z tatą tylko o minutę i był czwarty.

Dokładne wyniki Biegu bez Granic dostępne są w internecie pod adresem: http://www.online.datasport.pl/results512/index.php Tam także klasyfikacja generalna cyklu Salomon Nordic Sunday.

A już za tydzień – w niedzielę 29 stycznia, kolejny znany bieg zaliczany do cyklu SNS. Mowa o Biegu Gwarków, który odbędzie się w Rybnicy Wielkiej, koło schroniska Andrzejówka. To już 33. edycja tej imprezy. Przypominamy zawodnikom SNS-a, że chcąc startować w Gwarkach muszą się dodatkowo rejestrować na stronie internetowej biegu – www.bieggwarkow.pl

Do poniedziałkowego poranka do udziału w Biegu Gwarków zgłosiło się 275 zawodników, w tym 77 w ramach SNS.

Zdjęcia Stacja Jakuszyce

Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce

SNS III 31IMG_1532 Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce

Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce

Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce

Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce Salomon Bieg bez Granic - Harrachov – Jakuszyce


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.