SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Jeszcze o TatrySki

Jeszcze o TatrySki

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Wspólna karta już w tym sezonie połączy pięć podtatrzańskich ośrodków narciarskich. Wkrótce do „Tatryski” mają dołączyć kolejne ośrodki. Dla narciarzy oznacza to niebywałą wygodę i wielką radość z jazdy. Dla ośrodków – sprawniejsze funkcjonowanie i wzrost atrakcyjności

Złe dobrego początki

Idea wprowadzenia wspólnego biletu narciarskiego do ośrodków narciarskich Podtatrza pojawiała się w niedawnej przeszłości już kilka razy. Niestety próby „pojednania” właścicieli ośrodków kończyły się niepowodzeniem z różnych przyczyn. Ogromną barierą dla wprowadzenia jednego nośnika elektronicznego kompatybilnego z innymi były różne systemy kontroli dostępu zainstalowane w poszczególnych ośrodkach narciarskich – niemożliwa była ich integracja.

Białka, Jurgów, Kluszkowce…

We wrześniu 2011 roku zadecydowano się na wymianę systemów elektronicznych oraz podpisano stosowne porozumienia w ośrodkach narciarskich: Kotelnica, Bania i Kaniówka w Białce Tatrzańskiej, Jurgów Ski w Jurgowie oraz w Czorsztyn Ski w Kluszkowcach. Na dostawcę systemów kontroli dostępu i wspólnych rozliczeń wybrano firmę Skidata, wyspecjalizowaną w instalacjach tego typu. Wyżej wymienione ośrodki narciarskie już w tym sezonie zaoferują narciarzom jedną, wspólną kartę. Systemy będą zatem wdrożone w 5 ośrodkach narciarskich. W nich właśnie zostanie zainstalowanych ok. 70 bramek dostępowych, a także pojawi się 25 kas, w których będzie można nabyć karty. Planuje się również wdrożenie zakupów online i dystrybucję kart w hotelach oraz przez inne zainteresowane podmioty.

W tym roku w kasach narciarskich będzie można kupić wspólne wielodniowe karty, czyli takie, które umożliwiają korzystanie z atrakcji turystycznych znajdujących się w 5 wspomnianych ośrodkach narciarskich, znajdujących się w regionie „Tatryski”. Jeżeli ktoś zdecyduje się na korzystanie tylko z oferty wybranego ośrodka narciarskiego, cena karty będzie niższa. Dostępne będą również tzw. karty punktowe, czyli płatne za przejazd (ang. „pay-per-use”), ale ich cena będzie wyższa od ceny kart terminowych. W tym sezonie pierwszy raz zostanie wprowadzony podział wiekowy na trzy kategorie: „dorośli”, „dzieci” oraz „młodzież i seniorzy”. Przewidziano również odpowiednie zniżki dla grup zorganizowanych.


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.