SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Wiadomości Nowości Zadbaj zimą o skórę

Zadbaj zimą o skórę

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Ötztal SöldenWyjeżdżając na narty większość z nas doskonale pamięta o odpowiednim przygotowaniu swojego sprzętu do sezonu. Ostrzymy krawędzie, smarujemy ślizgi, podnosimy kondycję przed sezonem, ale równie często zapominamy o zabezpieczeniu tak wrażliwej na warunki atmosferyczne skóry twarzy i rąk.

Okres zimowy – a zwłaszcza wyjazdy na narty – jest czasem szczególnej trudnym dla skóry, gdyż działają na nią różne czynniki atmosferyczne, z jednej strony mróz, wiatr i silne promienie UV, a z drugiej strony ciepłe i suche powietrze w mieszkaniach. Dlatego przy wyborze kosmetyków ochronnych przed wyjazdem na narty należy kierować się trzema podstawowymi kryteriami:

Po pierwsze należy dobrze skórę natłuścić i odżywić.

Przez odpowiednie natłuszczenie skóry chronimy jej warstwę lipidową, która z kolei chroni skórę przed czynnikami atmosferycznymi i przed jej odwodnieniem i wysuszeniem. Powinniśmy unikać kremów zawierających dużo wody, a najlepiej wybierać te bez jej dodatku. By stosowanie kremu przyniosło odpowiedni efekt najlepiej nanosić go nie na stoku, a jakiś kwadrans przed wyjściem z domu, w celu umożliwienia skórze dobrego wchłonięcia się kremu.

Wiele firm kosmetycznych przygotowuje serie produktów kosmetycznych dedykowanych narciarzom – jak chociażby kosmetyki firmy Dax Cosmetics z serii Winter Care w tym kremy specjalnie dla dzieci– ale gdy nie mamy pod ręką kosmetyków dedykowanych specjalnie narciarzom warto skórę twarzy i rąk posmarować jakimkolwiek tłustym kremem (nawet zwykłym Nivea) lub wazeliną kosmetyczną, będzie to znacznie bezpieczniejsze dla skóry niż brak jakiejkolwiek ochrony.

Pamiętajmy również o zabraniu ze sobą sztyftu bądź balsamu do ust. Posmarujmy je przed wyjściem, a potem często nanośmy go na usta w trakcie przebywanie na świeżym powietrzu.

Po drugie należy chronić skórę przed promieniami UV

Wprawdzie promienie UV kojarzą nam się z latem, ale to zimą, zwłaszcza przebywając na dużych wysokościach, jesteśmy narażeni na ich działanie. Dlatego też narciarze wybierając dla siebie kosmetyku ochronne powinni zwrócić baczną uwagę czy zawierają one odpowiednie filtry UV – zazwyczaj są to filtry o faktorze 14.

Zabezpieczając twarz przed promieniowaniem UV nie zapominajmy o ustach, jeśli mamy tylko możliwość wybierajmy sztyfty i kremy do ust również zawierające filtry UV

Po trzeci ułatwić skórze regenerację

W czasie uprawiania narciarstwa często dochodzi do niewielkich przemrożeń skóry, które objawiają  się zaczerwienieniem części skóry wystawionej na zimno, jej pieczeniem i swędzeniem. By wspomóc i przyśpieszyć regenerację skóry najpierw stopniowo rozgrzejmy przemarznięte miejsca przez pocieranie lub przemycie letnią! wodą, a następnie zastosujmy kremy i balsamy zawierające tak ważne dla skóry witaminy A, E i C.

Na koniec pamiętajmy o odpowiednim doborze stroju do panujących warunków. Chrońmy zwłaszcza ręce używając ciepłych rękawic, ale nie zapominajmy również o uszach i nosie, tak wrażliwych i narażonych na przemrożenia. Używajmy czapek czy kasków chroniących uszy przed zimnem, a twarz możemy zawsze zabezpieczyć kominiarką.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.