SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Sprzęt narciarski
Narty 09/10

Rodzaje nart:

Allround/Cross - Wyróżniają się średnim promieniem, nie są ani zbyt szerokie ani zbyt wąskie w talii. Przeznaczenie tego sprzętu jest ukierunkowane na amatorów. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Narty te nie wymagają olbrzymich umiejętności, są bardzo przyjazne, wybaczają dużo błędów i są przede wszystkim uniwersalne. Świetnie sobie radzą na przygotowanych trasach jak i w tych ciężkich warunkach, w głębszym śniegu.

All Mountain -Ta grupa nart jest skierowana do narciarzy którzy nie oczekują najwyższych topowych desek, a chcą pojeździć dynamicznie i na krawędzi. Narty te są bardzo uniwersalne, ale raczej z przeznaczeniem na przygotowane trasy. Bardzo stabilne przy większych prędkościach przez co narciarz czuje się pewnie i bezpiecznie

Racing - Występują dwa rodzaje SL i GS, kolejno slalomowe o krótszym promieniu i gigantowe z dłuższym promieniem. Narty te wymagają bardzo dobrych umiejętności, doskonałej techniki, zwykły amator sobie na nich nie poradzi. Głównym materiałem wykorzystywanym do produkcji tych nart jest drewno, przez co są trwalsze i co zdecydowanie podnosi ich jakość.

Freestyle - Narty przeznaczone głównie do snowparku, są podwinięte z obu stron tzw. TwinTipy. Mają specjalnie wzmocnioną konstrukcję, są bardzo wytrzymałe i lekkie.

Freeride - Ta grupa na pewno nie jest przeznaczona dla przeciętnego narciarza uprawiającego narciarstwo rekreacyjnie. Deski są z reguły długie, mało taliowane i sztywne. Znakomicie sprawdzają sie w puchu i w ciężkich warunkach śniegowych, również przy dużych prędkościach są bardzo stabilne.

Narty dla kobiet - Są tworzone przez kobiety przez co trafiają idealnie w gusta Pań, kobiety wiedzą najlepiej co dla nich najlepsze. Wyróżniają się przede wszystkim lżejszą konstrukcją , są bardzo miękkie Narty z reguły o średnim promieniu, mniej lub bardziej dynamiczne, znajdziemy również modele doskonałe do nauki.

Narty dla dzieci - W tej grupie mamy bardzo szeroki wybór szczególnie kolorystyczny i długościowy , dla tych najmłodszych jak i dla tych nieco starszych. Długości zaczynają się od 60 cm, a kończą na 170 cm dla młodzieży trenującej w klubach narciarskich. Konstrukcja nie wyróżnia się zbytnio, wyjątek stanowią odpowiedniki nart dla dorosłych przeznaczone do klubów.

Tigershark 8 Feet sezon 2009

Ocena: 9
Producent: Völkl
Typ nart: Allround - Na przygotowany stok
Sezon: 2009-2010
Płeć: Mężczyźni
Kategoria: Narty 09/10
Powered by Sigsiu.NET

Sprzęt narciarskiSonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

Sprzęt narciarski