SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Sprzęt narciarski O nartach Wyjątkowe narty dla kobiet

Wyjątkowe narty dla kobiet

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Elan EasySkiing + LightWeight = LightSkiingEasySkiing + LightWeight = LightSkiing

Elan od zawsze wierzył w bezkompromisowe rozwiązania, nadszedł więc czas aby spojrzeć świeżym okiem na kobiecą kolekcję nart. 

W Elanie od zawsze wierzyliśmy w bezkompromisowe i innowacyjne rozwiązania, nadszedł więc czas aby spojrzeć świeżym okiem na kobiecą kolekcję nart. Podczas tworzenia nowej generacji nart nie tylko sprawdziliśmy, jak można już istniejące narty uczynić lepszymi, ale zadaliśmy sobie podstawowe pytanie – jak zbliżyć narciarstwo do oczekiwań kobiet i jakie wprowadzić właściwości, aby zmiany były najbardziej odczuwalne. Rozwiązanie przedstawić można jednym zdaniem : LightSkiing

LightSkiing

LightSkiing to synonim niesprawiającego żadnych kłopotów i trudności narciarstwa - EasySkiing. Nowy, ulepszony model LightSkiing firmy Elan spełni wszelkie potrzeby i wymogi każdej narciarki. Od bezkompromisowych technologii,  takich jak Amphibio, dla najbardziej wymagających narciarek, do rozwiązań umożliwiających łatwą i przyjemną jazdę dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w narciarstwie. W skrócie LightSkiing jest synonimem łatwiejszej, niewymagającej wysiłku jazdy na nartach.

Lightweight

LightSkiing to również Lightweight  narty z tej linii są niezwykle lekkie. Elan stworzył fizycznie lżejsze narty, dodatkowo ulepszył je dla łatwiejszej oraz bezpieczniejszej jazdy. Użyto lżejszego rdzenia, lżejszych wiązań, lżejszej konstrukcji i lżejszych materiałów – a wszystko połączono w jednym modelu nart.

Poniżej wymienione są technologie wykorzystane przy budowie modeli nart z serii  LightSkiing

Elan EasySkiing + LightWeight = LightSkiingElan WaveLightWaveLight
- Konstrukcja Wave nadaje nartom miękkości i elastyczności dzięki czemu są bardzo stabilne podczas skrętu. Ze względu na specyficzny rodzaj konstrukcji narty są lżejsze i cieńsze.

 

 

 

Elan AmphibioAmphibio - Narty posiadają jednocześnie profil Camber i Rocker.

 

 

 

 

earlyriseEarly Rise Rocker - umiarkowany rocker na dziobach i piętkach nart. Zastosowanie takiego rozwiązania ułatwia inicjację skrętów przy mniejszym wysiłku.

 

 

 

waveflexWaveflex - specjalnie pofałdowana struktura narty, zarówno wewnątrz (rdzeń, titanalowe płaszcze, etc.), jak i zewnętrzna powłoka narty.

 

 

 

Elan Heel Support SidewallHeel Support Sidewall - Konstrukcja ścianek bocznych gwarantująca przyjemną jazdę, łatwą inicjację skrętów oraz doskonałą kontrolę podczas jazdy.

 

 

 

Elan FusionFusion - punkt montażu wiązań przesunięty jest do przodu narty zgodnie z kobiecą anatomią i sylwetką podczas jazdy, dzięki czemu inicjacja skrętu jest łatwa, płynna i odbywa się bez wysiłku.

 

 

 

Elan Quick Trick SystemQuick Trick System - Nowy system Quick Trick System pozwala szybko i w prosty sposób dopasować długość podeszwy buta do wiązania.

 

 

 

Rdzeń TrueliteTruelite - Rdzeń syntetyczny. Stosowany w nartach dla kobiet ze względu na bardzo niską masę. Redukuje sztywność wzdłużną narty bez negatywnego wpływu na sztywność poprzeczną, dzięki czemu narta jest bardziej "przyjazna" i wybaczająca błędy.

 

 

 

Rdzeń Dualite WoodcoreDualite Woodcore - Rdzeń drewniano-syntetyczny, lekki i sprężysty. Połączenie drewna z trójwarstwowym laminatem, co daje mniejszą sztywność ugięcia na całej powierzchni narty z równoczesnym zachowaniem odpowiedniej sztywności bocznej.

 

 

 

Rdzeń MonoliteMonolite - Rdzeń syntetyczny. Stosowany w nartach dla kobiet ze względu na unikalny, cienki profil, który sprawia, że narta jest bardzo lekka i elastyczna. Miękki flex powoduje, że narta jest bardziej przyjazna, wybaczająca błędy narciarek i łatwiej inicjuje skręty.

 

 

 

 

Modele nart z grupy LightSkiing na sezon  2012/2013

Elan Amphibio Insomnia

 Elan Amphibio Insomnia

Elan Amphibio Inspire

 Elan Amphibio Inspire

Elan Black Magic

Elan Black Magic

Elan Ilumina

Elan Ilumina

Elan Mystic

Elan Mystic

Elan Snow

Elan Snow

Elan Zest

Elan Zest

  

Ofcjalne strony Elana

Polska
Międzynarodowa
Strona o LightSkiing

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.