SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Poradnik narciarski Sprzęt i akcesoria Jakie narty i buty dla dziecka

Jakie narty i buty dla dziecka

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Narty dla dzieciDobór nart dla dzieci

Narty dla dzieci powinniśmy wybierać zwracając szczególną uwagę na to ile dziecko ma lat, czy jeździło już na nartach, oraz jaką ma ogólną sprawność motoryczną.

Dla dzieci małych, 3-4 latków oraz tych, które dopiero zaczynają przygodę z nartami powinniśmy wybrać narty krótkie, nie będą one sprawiać problemu na stoku np. w przypadku upadku, przemieszczania się i zmiany kierunku jazdy.

To bardzo ważne by na początku przygody z nartami dziecko miało jak najwięcej przyjemności z zabawy na nartach, aby pierwsze kroki, które stawia pozostały w pamięci jako świetna zabawa, a nie walka z plączącymi się między nogami nartami i kijami (te ostatnie przy pierwszych zjazdach dziecka na nartach są zupełnie niepotrzebne).
Pierwsze narty powinny sięgać mniej więcej w okolicę brody dziecka, mogą być nawet krótsze. Jeżeli dziecko już oswoi się z nartami, a jazda na nich nie sprawia mu już problemu, możemy wymienić krótkie nartki na takie sięgających do linii brwi.

Aby zachęcić dziecko do zabawy na nartach proponuje wybrać się wraz z nim do wypożyczalni, aby samo mogło wybrać narty. Sprawi mu to wiele radości, a fakt posiadania samodzielnie wybranych nart, z grafiką która dziecku najbardziej będzie się podobać, da dziecku wiele radości i będzie dodatkową zachętą do dalszej nauki i doskonalenia jazdy na nartach.

Narty dla dzieciNarty dla dzieci

Narty dla Dzieci

Dla dzieci starszych, które już jeżdżą, powinniśmy przy doborze długości nart kierować się taką samą zasadą jak przy wyborze nart dla dorosłych, tj. ich długość powinna byś o 10-15 cm krótsza od wzrostu dziecka. Narty powinny być z serii Junior, ponieważ charakteryzują się konstrukcją bardzo zbliżoną do konstrukcji nart dla dorosłych, i pozwolą młodemu narciarzowi rozwijać swoje umiejętności. Ich szata graficzna nawiązuje już do nart w pełni profesjonalnych co jest dodatkowym bodźcem dla dziecka.

Narty Juniorskie

Narty Juniorskie

Dobór butów narciarskich

Buty narciarskie powinny być przede wszystkim wygodne i nie powinny sprawiać problemów przy zakładaniu. Wkładka buta dla młodszych dzieci ma dość często specjalnie okienko dzięki któremu możemy zobaczyć czy but nie będzie za mały, a przy większych rozmiarach musimy zdać się na własne wyczucie. Po wyjęciu wkładki i włożeniu przez dziecko stopy do środka, sprawdźmy czy wkładka nie jest za mała. Po takim sprawdzeniu możemy przystąpić do właściwego testu, czy buty będą wygodne i nie będą dziecka nigdzie uciskać. Jeżeli po zapięciu klamer dziecko będzie czuło jakiś dyskomfort wymieńmy buty na model innej firmy, tak aby dziecko czuło się w nich dobrze i komfortowo, przecież ma w nich spędzić kilka godzin dziennie.

 

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.