SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Poradnik narciarski Sprzęt i akcesoria Pranie odzieży narciarskiej

Pranie odzieży narciarskiej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Dlaczego trzeba czyścić i impregnować swoje ubranie?Pranie odzieży narciarskiej

Powłoka wodoodporna - zewnętrzna powłoka nanoszona fabrycznie przez producentów sprawia, że krople wody osadzają się na powierzchni, zamiast wsiąkać w materiał. W miarę używania ubrania, osiadające na nim cząstki brudu przyciągają i zatrzymują na powierzchni materiału wodę, co prowadzi do przemakania tkaniny i utraty jej właściwości termoizolacyjnych i oddychalności.

Nowoczesne wodoodporne tkaniny oddychające (np. Gore-Tex'', SympaTex") umożliwiają odparowywanie potu z wnętrza ubrania jednocześnie nie przepuszczając wilgoci z zewnątrz. Jeśli jednak zewnętrzna warstwa tkaniny nasiąknie wodą, nastąpi redukcja słuchalności zawilgoconej powłoki, a w rezultacie pot nie będzie odparowywał i Twoja odzież wyposażona w profesjonalną membranę utraci część swoich właściwości. Aby zapobiec powyższym objawom powłokę wodoodporną należy zregenerować przy użyciu właściwego środka do czyszczenia i impregnacji. Specjalistyczna pielęgnacja to przedłużenie i poprawa funkcjonalności Twojej odzieży. Nie używaj zwykłych proszków i płynów do prania, które pozostawiając na ubraniu osad przyciągający wodę zniszczą membranę techniczną odzieży oraz spowodują jej przemakanie. Nigdy nie zostawiaj przemoczonego ubrania bez suszenia, ponieważ mogą się na nim pojawić przebarwienia i nastąpić rozwój grzybów i pleśni.

Wraz z upływem czasu eksploatacji ubrań lub w rezultacie używania zwykłych proszków i płynów do prania, odzież stopniowo traci właściwości oddychające i wodoodporne. Można je dużym stopniu przywrócić po przez wypranie w specjalnym środku piorącym do tkanin technicznych i późniejszą impregnację.

 

Impregnacja Nikwax to regeneracja oddychalności przywrócenie odzieży właściwości wodoodpornych, utraconych z upływem czasu eksploatacji.

Regularne czyszczenie i impregnacja odzieży z użyciem produktów do odzieży technicznej Nikwax, Holmenkol, Bil Sport Active, ToKo przedłuży czas jej eksploatacji, pozwoli czuć się ciepło, sucho i komfortowo, nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Jeżeli będziemy chcieli wyprać odzież samodzielnie w domu proponujemy przed praniem włączyć w pralce program płukanie, który przepłucze pojemnik oraz bęben z pozostałości po proszku do prania.

I po takim przygotowaniu możemy włożyć do pralki naszą odzież kurtki powinno się prać pojedynczo pozostałą odzież w ilości do 3-4 sztuk maksymalnie. Z reguły odzież pierze się w temperaturze do 40 C wybierając program dla tkanin delikatnych bądź pranie ręczne chyba, że producent dopuszcza wyższą temperaturę, większe zabrudzenia zwłaszcza na mankietach i przy pasie śnieżnym musimy wyprać ręcznie lub z pomocą specjalnych płynów, które nie naruszając struktury tkaniny pozwolą usunąć uporczywe zabrudzenia. Odzież techniczna to nie tylko kurtki i spodnie, ale również skarpety, bielizna termoaktywna, czapki piorąc tą cześć garderoby w zwykłych proszkach pozbawiamy ją specjalnych właściwości, przez co nie będą one już ani nas grzać ani odprowadzać potu stracą swoje walory techniczne.

Środki do prania

Holmenkol Textile Wash

Holmenkol Textile WashSpecjalny środek do prania wysokiej jakości wyrobów tekstylnych: odzież sportowa i turystyczna z mikrowłókien oraz materiałów -Gore-Tex, Sympatex itp.

Dzięki zintegrowanemu efektowi higieny odzież będzie czysta już przy najniższych temperaturach, nawet w przypadku prania ręcznego. Nieprzyjemne zapachy zawarte w wydzielanym podczas uprawiania sportu  pocie znikają. Równocześnie dzięki dodatkowi "active dry" tkanina znacznie lepiej przyjmuje wodę, co zwiększa działanie czyszczące i aktywność oddychania ( pomaga zachować materiałom zdolność oddychania.)

Delikatne oczyszczenie wszystkich tkanek, bez uciążliwych wybielaczy, barwników i wypełniaczy. Nadaje się do pralek i prania ręcznego.

Toko Textile WashToko Textile Wash

Specjalny środek do prania wysokogatunkowej wierzchniej odzieży codziennej i sportowej (górska, narciarska, rowerowa, żeglarska, itd.). Do stosowania także dla odzieży sportowej typu Hard-Shells.

Szczególnie zalecany do odzieży z membranami typu GoreTex, Schoeller i Sympatex. Nie zawiera zmiękczaczy i wybielaczy, utrzymuje własności oddechowe tkanin membranowych i zapewnia im przyjemny zapach. Zawartość pojemnika z koncentratem wystarcza na ok. 10 prań. Do stosowania w praniu ręcznym lub mechanicznym.

Nikwax Tech WashNikwax Tech Wash

Środek czyszczący do wodoodpornej odzieży i sprzętu do stosowania w praniu

Bezpiecznie odświeża właściwości 'oddychające' i impregnujące

Produkt ten jest mydłem nie zawierającym detergentów, które może być stosowane często do czyszczenia odzieży i sprzętu bez szkody dla membrany DWR. Zalecamy stosowanie tego środka zamiast detergentów lub proszków do prania.

Bil Sport ActiveBil Sport Active

Bil Sport polecany jest w szczególności do tkanin funkcyjnych: oddychających, nieprzemakalnych, wiatroszczelnych, membranowych, bawełnianych oraz innych trudnych w pielęgnacji. Doskonale usuwa zabrudzenia, chroniąc strukturę tkanin i ich kolory. Został specjalnie opracowany z myślą o osobach aktywnie uprawiających różne dyscypliny sportu, zarówno rekreacyjnie jak i wyczynowo.

Przeczytaj również:

 

Komentarze  

 
0 # Pranie odzieży narciarskiejJayson 2018-09-17 14:35
If you might be considering a content article of Japanese jewelry just like the ones presented
afore, make sure you visit . They were once, only belonging to the nobility and the wealthiest of families.

The mollusks genes come in part accountable for large in the Mother of Pearl.


Take a look at my page :: buty sklep
internetowy: http://Bodamerlab.org/wiki/index.php?title=User:AZLDiane1196
 
 
0 # Pranie odzieży narciarskiejRubin 2018-09-23 23:20
But, even as well as all those discounts, purchasing can be extremely pricey as the
shipping charges usually are extremely high,
often even greater than how much that you simply made buying.
It indicates that you are able to preserve the cash not just on complementary products
and also on electricity in the efficient manner. Take a moment to peruse some in the providing sites and discover
on your own why promo codes and coupons are making a real splash
within the shopping on the web community.

my page ... Https://aukcje.ml/: https://Aukcje.ml/
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarski



SKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.