SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Jakie wybrać narty ?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Copyright:  Rossignol na zdjęciu narty Rossignol Temptation 88Jakie wybrać właściwe narty?

Czy łatwo jest znaleźć właściwe narty ? Nie jest to takie łatwe, jak w czasach, kiedy szło się do sklepu i kupowało to, co było akurat dostępne, zwracając tylko uwagę na to, aby narty były dłuższe od nas. Wciąż jednak możliwe jest znalezienie właściwych nart, jeżeli tylko przyjmiemy właściwy cel poszukiwań.

Zaznajomienie się z różnymi testami nart może okazać się pomocne, ale nie jest wskazane abyśmy podczas zakupu kierowali się tylko ich wynikami. Renomowane magazyny z dziedziny narciarstwa podchodzą do testów poważnie i na ogół są dość obiektywne.  Część magazynów podczas organizacji testów korzysta z pomocy narciarzy sezonowych wybranych losowo, aby testowali oni produkowane przez różne firmy narty, podczas gdy inne wykorzystują tylko zawodowców. Ci zawodowcy to w głównej mierze certyfikowani instruktorzy i byli sportowcy, więc wiedzą oni w czym rzecz.

Zawęźmy pole poszukiwań do tego, czego nam naprawdę potrzeba. Nie ma najmniejszego sensu korzystać z promocji na narty przeznaczone do jazdy w głębokim śniegu, jeżeli zamierzamy jeździć po przygotowanych trasach, a wyprawy poza trasę to kwestia przypadku. Zamiast tego skupmy się na wyborze nart na taki rodzaj śniegu i tras, po jakich będziemy najczęściej jeździć.

Porozmawiajmy z właścicielem sklepu narciarskiego. Profesjonalne sklepy narciarskie chcąc utrzymać się w branży muszą posiadać wykwalifikowaną kadrę, która zna się na nartach. Przynieśmy swoją listę życzeń dotyczącą naszych wymarzonych nart, ale posłuchajmy też rad specjalistów. Na pewno z chęcią podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najlepsze marki na rynku z pewnością będą miały narty odpowiednie właśnie dla nas. Jeżeli spojrzymy na modele najlepszych 5 - 10 producentów nart to bez problemu znajdziemy narty, które sprostają warunkom, w których zwykliśmy jeździć, pasujące do naszego stylu jazdy i umiejętności.

Starajmy się wypróbować dany model zanim go kupimy. Jest to ważne, ponieważ dowiemy się czy narty są dla nas dobre dopiero wówczas gdy je wypróbujemy, nie wcześniej. Jeżeli jeżdżąc na którymś modelu nart poczujemy, że niemal podążają one za naszymi myślami, znaleźliśmy odpowiednie dla nas narty.

Testujmy, testujmy i jeszcze raz testujmy – tak właśnie będziemy w największym stopniu cieszyć się zakupionymi nartami. Skupmy się na typowych warunkach jazdy, naszych umiejętnościach i doświadczeniu. Główne warunki, pod kątem, których produkowane są obecnie narty to – puch, rozjeżdżony śnieg i przygotowane trasy. Te warunki będą występowały z różnym stopniem nasilenia i w różnych okresach zimowych w danym ośrodku narciarskim. Następnie rozważyć należy nasze narciarskie umiejętności oraz doświadczenie. Doświadczenie przychodzi z czasem spędzonym na stoku, jednak narty są najważniejszym elementem, uczącym nas jak jeździć w różnych warunkach. Umiejętności nasze wzrosną pod okiem instruktora oraz po wypróbowaniu różnorodnych modeli nart.

Strony z testami nart:

testujemynarty.pl
www.ntn.pl
www.worldskitest.com
www.winter-sports.com
www.skipressworld.com

Przeczytaj również

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.