SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Freeski & Freeride Osobowości Charles Russell Johnson III

Charles Russell Johnson III

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Foto: Facebook / RIP CR JohnsonCharles Russell 'CR' Johnson III urodził się i wychował w Truckee, Lake Tahoe w Kalifornii. Dorastał jeżdżąc na nartach w Squaw Valley Resort, światowej klasy regionie narciarskim, który słynie z ekstremalnie trudnego terenu. W Squaw Valley Johnson spędzał czas trenując w parku. Johnson szybko rozwinął szeroką gamę sztuczek i umiejętność doskonałej jazdy. Oprócz nart, Johnson lubił surfing, wędkarstwo, podróże i spędzanie czasu z bliskimi, przyjaciółmi i rodziną. 

KARIERA

W 1999 roku Johnson pojawił się na scenie freeskiingu, z powodzeniem lądując po wykonaniu 1440. Środowisko narciarskie szybko uznało Johnsona za utalentowaną młodą gwiazdę, która mogłaby pomóc w rozwoju freeskiingu. Johnson był nieustraszonym narciarzem, próbującym wszystkich sztuczek i zjeżdżającym po nieprzetartych wysokogórskich stokach. Jego pasja do jazdy na nartach i zaangażowanie sprawiło, że stał się jednym z najlepszych freeskierów na świecie. W 2001 roku Johnson zajął pierwsze miejsce w quarter pipe w Core Games w Japoni i znalazł się na podium w Big Air Winter X Games w Mount Snow, w stanie Vermont. Na Winter X Games w 2002 roku, Johnson zdobył srebro w slopestyle. Poza zdobytymi medalami został przez ESPN Sports Action nominowany do tytułu Narciarza Roku. W 2003 roku Johnson zdobył brązowy medal na Winter X Games Superpipe. Gdyby nie to, że upadł, Johnson mógł zdobyć złoto pokonując zwycięzcę Candide Thovex. Niezależnie od wyniku, Johnson wytyczył kierunek na przyszłość w half-pipie skacząc sześć metrów powyżej ścian rampy i wykonując w trakcie lądowania technicznie skomplikowane sztuczki z wieloma obrotami. W tym okresie Johnson poświęcał tez czas na kręcenie filmów narciarskich dla producentów filmów akcji takich jak Matchstick Productions, Poor Boyz Productions i Teton Gravity Research. Od 1999 do 2004 roku, Johnson miał znaczący udział w wielu filmach narciarskich. Niektóre z jego najbardziej znaczących występów można zobaczyć w filmach „Front Line", „Focused" i „WSK 106".

URAZ

8 grudnia 2005 Johnson kręcił swój najnowszy film „Show and Prove”, kiedy doznał urazu zagrażającego życiu. Jeździł na nartach w Brighton Ski Resort w stanie Utah w dniu, kiedy padał śnieg. Wspólnie z Kye Petersonem oraz snowboardzistami Zach Siebertem i Tommi Ylianttila zjeżdżali z Millicent Chair, jeden po drugim. Johnson był pierwszy, po wylądowaniu zatrzymał się by podnieść swój sprzęt i wtedy Kye Peterson uderzył go tuż poniżej kasku. Pod wpływem uderzenie Johnson stracił przytomność na około trzy minuty. Kiedy przybyła pomoc otrzymał środki uspokajające i natychmiast przetransportowano go do Szpitala Uniwersyteckiego w Utah. Znalazł się na intensywnej terapii, ale jego powrót do zdrowia stał pod znakiem zapytania. Przez 10 dni Johnson pozostawał w śpiączce medycznej. Jednakże 18 grudnia 2005 roku, Johnson częściowo otworzył oczy. Po kolejnych 8 dniach Johnson zaczął szeptać, jeść i poruszać kończynami po obu stronach ciała. Następnie został przeniesiony z intensywnej terapii do jednostki rehabilitacji neurologicznej, gdzie zaczął ćwiczenia fizyczne, terapie mowy oraz terapię zajęciową. Po 34 dniach hospitalizacji, Johnson mógł wreszcie wrócić do domu.

POWRÓT

Johnson był zdecydowany by powrócić do jazdy na nartach. Nie chciał pozwolić, by doznane wcześniej obrażenia przeszkodziły mu robić to co kochał. W 2007 roku Johnson rozpoczął sezon narciarski z nastawieniem na powrót do dawnej formy. W listopadzie i grudniu spędził sześć tygodni w Kolorado trenując half-pipe. Niestety, Johnson z trudem czynił postępy i zdecydował, że nie jest wystarczająco silny by konkurować. Następnie spędzał czas podróżując na różne konkursy, uprawiając heli-skiing w Kolumbii Brytyjskiej i filmując z Matchstick Productions. Z końcem roku Johnson pokonał wiele przeszkód mentalnych i obrał nowy kierunek dla swojej kariery narciarskiej. Zdecydował skoncentrować się na filmowaniu i rozwoju w kierunku jazdy backcountry. W 2008 i 2009, Johnson nadal podróżował i filmował z kilkoma firmami produkującymi filmy narciarskie. Jego forma poprawiała się i w 2010 Johnson zajął trzecie miejsce w Red Bull Line Catcher we Francji.

C. R. Johnson w filmie Seven Sunny Days

ŚMIERĆ

W dniu 24 lutego 2010, w wieku 26 lat, Johnson zmarł na nartach w Squaw Valley Ski Resort w Light Towers. Wybrał ekstremalnie skalisty zjazd i trafił na odsłoniętą skałę, która spowodowała jego upadek. Pomoc medyczna przybyła kilka minut po zdarzeniu, potwierdzając zgon na miejscu. Jego śmierć miała znaczący wpływ na cały freeskiing, sporty górskie a zwłaszcza społeczność Squaw Valley, która z końcem dekady utraciła kilku wysokiej klasy sportowców.

Przeczytaj również:

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.