SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Freeski & Freeride Aktualności Team America zwycięzcami Swatch Skiers Cup

Team America zwycięzcami Swatch Skiers Cup

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Swatch Skiers Cup Team America Photo: D. Carlier from http://www.facebook.com/SwatchSkiersCupZ ostatecznym wynikiem 10 - 9, zespół Team America zdobył trofeum SWATCH SKIERS CUP pokonując ubiegłorocznych mistrzów, zespół Team Europe! A już za kilka miesięcy zawody SWATCH SKIERS CUP przenoszą się do Europy.

Wybór trzech zawodników Photo: from http://www.facebook.com/SwatchSkiersCupZe względu na niepewne warunki atmosferyczne panujące w Valle Nevado w Chile, sportowcy i organizatorzy w ostatniej chwili zdecydowali o zmianie planów. Ostatnia tura zawodów w Backcountry Slopestyle odbyły się przy udziale tylko trzech zawodników z każdego zespołu, w wyższej części gór  zapewniającej lepsze warunki śniegowe.  Ze względu na niesamowity występ wybranych zawodników zespół Team America zwyciężył w drugiej edycji zawodów SWATCH SKIERS CUP, a wyniki rywalizacji w ostatniej turze przedstawiały się następująco:

Cody Townsend (USA)       1 – 0    Mathieu Imbert (FRA)

Chopo Diaz (CHILI)       0 – 1    Marcus Eder (ITA)

KC Deane (USA)             1 – 0    Paddy Graham (UK)

Zmiana formatu imprezy w ostatniej chwili była trudną decyzją zarówno dla organizatorów jak i dla sportowców. Różnorodność zjazdów w konkurencjach Big Mountain oraz Backcountry Slopestyle to znak firmowy SWATCH SKIERS CUP, tymczasem wszyscy zawodnicy byli ostrożni, by nie stracić punków w konkurencji freestyle przy ciągle zmieniających się warunkach. Jednak dzięki szybkiej reakcji ze strony organizatorów i niesamowitej jeździe sportowców, konkurencje pokazały nieopisane możliwości narciarzy w wysokich górach regionu  Valle Nevado.

Każdy zespół musiał wybrać tylko trzech narciarzy do konkurowania w Backcountry Slopestyle.

Wybrałem moich chłopaków bazując na motywacji i entuzjazmie w danej chwili oraz ich umiejętnościach we freestyle, ponieważ chciałem podnieść poziom jazdy na zawodach. Jeśli wygralibyśmy dzisiaj, to byłoby zwycięstwo w dobrym stylu, skomentował Sverre Liliequist, współzałożyciel i kapitan zespołu Team Europe.

Sędzia Mark Abma również pochwalił Team Europe za występy.

Spinning, oraz rodeo 540 i rodeo 720 Markusa Edera, przy wykorzystaniu naturalnego terenu, to było coś niesamowitego" powiedział Abma.

W końcu jednak Team Europe nie mógł powstrzymać siły zespołu Team America.  Po wynikach pierwszych dwóch konkurencji  wszystko zależało od KC Deane (USA) i Paddego Grahama (UK). Występ Paddego był imponujący, ale kiepsko wylądował po jednym ze swoich skoków z kolanami pod brodą i tym samym zakończył swój występ. Deane wykonał backflip i zakończył w doskonałym stylu. Zwyciężył, zdobywając tym samym trofeum SWATCH CUP dla swojego zespołu.

Backcountry Slopestyle Highlights

Wnioskiem płynącym z drugiej edycji SWATCH SKIERS CUP jest sukces samego wydarzenia. Organizatorzy z dumą ogłosili, że następna edycja SWATCH SKIERS CUP odbędzie się w Zermatt w Szwajcaria przed legendarnym Matterhorn w dniach od 9 do 16 lutego 2013 roku.

Impreza, która narodziła się w głowach Sverra Liliequist oraz Kaja Zackrisson będzie kontynuowana! Członek zespołu Swatch Proteam,  Kaj Zackrisson,  komentuje:

To spełnienie marzeń! Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że spotkamy się znowu w lutym w Zermatt. Od początku wiedzieliśmy, że to doskonała koncepcja, co pozwoliło nam przyciągnąć najlepszych narciarzy świata. Przygotujcie się na więcej!

Doskonały zawodnik Freeride World Tour i przewodnik górski Samuel Anthamatten entuzjastycznie zareagował na wieść, że wydarzenie odbędzie się w jego rodzinnym mieście.

Zermatt ma zaszczyt gościć kolejną edycję SWATCH SKIERS CUP. Tereny, którymi dysponujemy są  otoczone najwyższymi górami w Alpach, oferuje miejsca pełne wyzwań i spektakularną panoramę. Lokalni mieszkańcy będą z zaangażowaniem przeżywać wydarzenie, czekamy na przyjęcie zawodników i gości na ten niesamowity czas!

To światowej klasy wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez dalszego wsparcia sponsora, firmy Swatch.  

Jako długoterminowy partner Freeride World Tour oraz SWATCH SKIERS CUP z niecierpliwością czekamy, aby zobaczyć to niesamowite wydarzenie po raz pierwszy w Europie. Zermatt jest fantastycznym, światowej klasy miejscem i stwarza doskonałe możliwości do prezentacji talentu i sportowej pasji dla najlepszych freeskierów włącznie z członkami zespołu SWATCH ProTeam, takimi jak: Kaj Zackrisson, Sverre Liliequist i Richard Permin.

Powiedział Marco Vaccari , Dyrektor Marketingu Międzynarodowego SWATCH.

I na koniec jeszcze jedna informacja. Potwierdzono już, kto będzie kapitanem dwóch drużyn podczas kolejnej edycji. Cody Townsend (USA) poprowadzi zespół Team America, a Kaj Zackrisson (SWE) będzie kierował zespołem Team Europe. Dopóki nie spotkają się w cieniu Matterhorn, Team America będzie z dumą strzec trofeum SWATCH SKIERS CUP, a ich nazwiska pozostaną wyryte na tym kawałku narciarskiej historii.

Źródło: www.swatchskierscup.com

Przeczytaj również:

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.