SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Freeski & Freeride Aktualności Swatch Skiers Cup 2012

Swatch Skiers Cup 2012

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

foto: By Swatch Skiers CupW dniach od 1 do 9 września w Valle Nevado w Chile szesnastu najlepszych na świecie narciarzy freeride oraz freestyle spotka się na jedynych w swoim rodzaju zawodach SWATCH  SKIERS  CUP!  Unikalny format tego spotkania polega na bezpośredniej konkurencji dwóch zespołów, amerykańskiego Team  America prowadzonego przez Cody Townsend (USA) oraz europejskiego Team Europe prowadzonego przez Sverre Liliequist (SWE), pełen napięcia wyścig doprowadzi jeden zespół do zdobycia pucharu SWATCH SKIERS CUP.

Wszyscy zawodnicy przybyli do Chile, niektórzy wiele tygodni wcześniej, aby trenować do elitarnych zawodów, które są na horyzoncie. Ci, którzy przybyli wcześniej mieli szansę skorzystać z metrowej warstwy świeżego śniegu, wytworzonego przez zamiecie śnieżne, które ostatnio nawiedziły Valle Nevado. Pierwszym dniem możliwego rozpoczęcia konkurencji jest sobota, 1 września. Na kilka kolejnych dni prognozowana jest słoneczna pogoda a tuż przed rozpoczęciem zawodów zamieć śnieżna, zapowiadają się, więc idealne warunki.

W minionych tygodniach nastąpiło kilka zmian w składzie zespołów. Mark Abma (CAN), który został w tym roku kapitanem zespołu Team Americas i planował odwet na Team Europe za porażkę w 2011 roku, został zmuszony do rezygnacji z tej funkcji w ostatniej chwili ze względu na uraz kolana. Abma, który teraz będzie sędziował, przekazał zespół pod wodze Cody Townsend ze Squaw Valley (USA) . Jego bogate doświadczenie przy filmowaniu na Alasce oraz wiele lat konkurowania we Freeride World Tour sprawia, że zespół Team America jest w dobrych rękach. Poza Townsend, zespół Team  America powitał trzech nowych zawodników: Drew  Tabke (USA), Riley Leboe (CAN) oraz KC Deane (USA). W zespole Team Europe twórca tego wydarzenia i wyjątkowy zawodnik Kaj Zackrisson (SWE) oddał swoje miejsce Mathieu Imbert (FRA),którego wszechstronne doświadczenie wzbogaci drużynę z Europy.

Foto:By Swatch Skiers Cup

W wyjątkowych zawodach SWATCH SKIERS CUP bierze udział szeroki przekrój sportowców.  Wydarzenie to łączy narciarzy z różnym zapleczem, którzy przesuwają granice możliwości na śniegu. Obecny kapitan Team Europe Sverre Liliequist mówi:

To, co najlepsze w SWATCH SKIERS CUP to fakt, że przyciąga najlepszych zawodników o różnorodnym doświadczeniu narciarskim i łączy w jedną drużynę. Wzajemnie się inspirujemy i zaskakujemy nawet samych siebie tym, co okazuje się możliwe w górach.

Konkurencje Backcountry Slopestyle oraz Big Mountain rozegrają się w ciągu 2 dni w 9 dniowym czasie trwania wydarzenia. Dokładne daty zostaną opublikowane w najbliższych dniach, terminy uzależnione są od warunków pogodowych. Backcountry Slopestyle jest widowiskowym wydarzeniem, sportowcy będą konkurować w parku zaprojektowanym przez Davida Ny zlokalizowanym w Valle Nevado. W zawodach Big  Mountain helikoptery zabiorą zawodników wysoko w góry, aby mogli zaprezentować spektakularne umiejętności freeride na tle wysokich Andów.

Finałem ma być historyczny pokaz w Wysokich Andach w Chile, a kiedy opadnie śnieżny pył jedna drużyna będzie mogła nazwać siebie najlepszymi na świecie!

Swatch Skiers Cup 2012 Big Mountain

 

http://www.swatchskierscup.com/

Przeczytaj również:

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.