SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pamięci Sary Burke

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Sarah Burke19 Stycznia 2012 świat narciarski zmienił się bezpowrotnie. Sarah Burke, królowa freeskiingu będąca inspiracją niezliczonych narciarzy zmarła nagłą i tragiczna śmiercią na skutek obrażeń odniesionych w trakcie rutynowego treningu w Park City. Śmierć Sary to cios dla społeczności freeskiingu.Branża straciła gwiazdę stanowiącą przykład dla innych, jaką była Sarah, piękny obraz profesjonalnego narciarza i wspaniałej osobowości.

Sarah w świecie freeskiingu była od samego początku, od dawna współzawodnicząc na najbardziej imponujących stokach oraz w zawodach US Open. Była główną postacią, która przyczyniła się do włączenia kobiecego halfpipa do X Games, a pięć lat później do włączenia również kobiecego slopestyle. Nigdy nie zadowalała się „wystarczająco dobrym”, była przykładem budowania swojego dziedzictwa medalami w zawodach X Games, FIS Globe, ESPY, zwycięstwami w Dew Tours, tytułami w US Open, zwycięstwami w Euro Open, wieloma występami w filmach, nagrodami SOTY... Lista jest bardzo długa i stanowi testament jej niezwykłego talentu.

Sarah BurkeLecz potęgi naszych idolów nie mierzymy liczbą zwycięstw i trofeów. Tak, Sarah była mistrzynią, ale jej wartość mierzona była czymś więcej niż tylko listą osiągnięć. Była dobrą duszą, ogrzewającą swoim ciepłem każde pomieszczenie, w którym się znalazła. Była weteranem, mentorem dla kolejnych pokoleń narciarzy. Była wdzięcznym konkurentem, doświadczającym zwycięstwa i porażki z tą samą pewnością siebie. Była zadziorna, atakująca każdy dzień z nadzwyczajnym zapałem i energią.Była piękna, odurzająca każdego, kto na nią spojrzał. W istocie była najlepszą z nas. Doskonałą nauczycielką, wzniosłym wzorem do naśladowania, niepokornym kibicem, i najlepszym przyjacielem, jakiego ktokolwiek mógłby sobie wymarzyć.Jej uśmiech, pojawiający się tak często przyciągał nas a my nigdy nie chcieliśmy go wypuścić, nawet teraz, kiedy tragedia zabrała ją od nas.

Dziedzictwo Sary oraz jej inspiracja nigdy nie zniknie. Będzie nadal żyła. W naszych sercach i w naszych wspomnieniach. Na szczycie gór i u dołu rampy, będziemy myśleli o niej z uśmiechem.

Na stronach Pamięci Sary Burke znajdziecie relację z pierwszej ręki, mówiąca o tym, co Sara znaczyła dla tych, którzy byli najbliżej niej. Znajdziecie też notatki osób, z którymi los zetknął ją tylko na chwilę. Przeczytacie podsumowanie historii narciarstwa, świadectwo jej zaangażowania i sportowej pasji. Zobaczycie zdjęcia ilustrujące jej karierę.

Skromnie i w symboliczny sposób, dziękujemy Ci Saro, za wszystko, co nam dałaś.

—Shay Williams, Redaktor naczelny Freeskier Magazyn.

Sarah Burke WspomnieniaPamięci Sary Burke

W ciągu kilku ostatnich miesięcy zespół Freeskier magazynu zbierał myśli, słowa uznania i wspomnienia rodziny Sary, jej najbliższych przyjaciół oraz innych jej współczesnych, tworząc wydanie specjalne Ku Pamięci Sary. Hołd złożony Sarze przez innych narciarzy, ikony sportu i przyjaciółznajdziecie na 52 stronach wydania specjalnego, opatrzonego licznymi fotografiami podkreślającymi jej niezwykłą karierę sportową.

Wydanie Ku Pamięci będzie dostępne dla wszystkich w wersji drukowanej wraz z wydaniem październikowego numeru Freeskier Magazyn 28 Sierpnia. Dodatkowo cyfrowe wydanie jest już dostępne bezpłatnie na iTunes i w wersji PDF.

Freeskier Magazyn

Przeczytaj również:

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.