SkiFever.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SkiFever Freeski & Freeride Aktualności Królowe freestyle'u Suzuki Nine Queens

Królowe freestyle'u Suzuki Nine Queens

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Suzuki Nine QueensNajpierw byli Rzycerze, następnie pojawiły się Królowe! Po trzech latach rozwijania NINE KNIGHTS i przeobrażania go w jeden z najbardziej progresywnych konkursów typu freeski w historii, niemiecki animator sportów zimowych, Nico Zacek zdecydował, aby udostępnić ten niepowtarzalny format zawodów cichym władczyniom społeczności sportów zimowych : dziewczętom!

Od czasu inauguracji w 2011, konkurs Suzuki NINE QUEENS niemal natychmiast stał się kamieniem milowym w rozwoju kobiecego freeskiingu. Teraz podczas drugiej edycji, jedyny taki konkurs przeznaczony wyłącznie dla pań, ponownie prezentuje najlepsze przedstawicielki narciarskiej płci pięknej z całego świata, gromadząc je wszystkie w kurorcie Serfaus-Fiss-Ladis.

Od 18 do 25 marca 2012 zagraniczne i lokalne narciarki gromadzą się ponownie na austriackich szczytach, aby ukoronować swoją Królową. Zjazd odbył się w tym samym miejscu, co w ubiegłym roku, lecz tym razzem narciarki przebywały raczej w Fiss niż w Serfaus "zmieniając siodło, a nie konia". Wszystko inne pozostaje bez zmian i poraz kolejny Virginie Faivre, wielokrotna europejska mistrzyni i pierwsza dama freestylu była gospodarzem tej imprezy. Co więcej, niemiecka grupa Schneestern raz jeszcze postawiła sobie za zadanie stworzenie niezwykłej scenerii - The Chateau –przeobrażającej tony śniegu w wielki lodowy pałac, z blankami, działami jak z bajek oraz solidnymi ścianami.

Pokaz dla publiczności nie jest ograniczony tylko do zawodowych narciarek. Aby poszerzyć pole rywalizacji i stworzyć większe możliwości aktywnego udziału publiczności, znów przywrócono do życia konkurs WANNA BE A QUEEN. Konkurs video pozwala uzdolnionym młodym narciarkom w stylu freeskii zakwalifikować się do konkursu NINE QUEENS. Amatorki i początkujące narciarki powinny już tworzyć własne sekwencje video. Wszystkie nadesłane filmy będą opublikowane na oficjalnej stronie i oceniane pod kątem ich umiejętności w slopestyle i parku. Najlepszy prezentacja, czyli najbardziej utalentowana amatorka, otrzyma dziką kartę na główną fazę konkursu Suzuki NINE QUEENS 2012.


Źródło: Volkl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sprzęt narciarskiSKI szkoła

Reklama

Sonda

Gdzie najczęściej jeździcie na nartach w Polsce
 

SkiFever Google+

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.