SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
Pozostały sprzęt narciarski Wiązania Gogle Ochraniacze
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ?

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 16 Paź 2012 16:39 #7141

• user
  • ( Użytkownik )
  • user's Avatar
  • Ski Level: 2
  • Otrzymane podziękowania:
    4
Niektórzy z moich znajomych zostawiając narty przed restauracją dokonują wymiany jednej narty i wówczas są 2 komplety nie do pary , mało tego stawiają je z dala od siebie :P
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, gajowy01

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 16 Paź 2012 16:44 #7142

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2619
Chyba muszę się zatroszczyć o jakieś zabezpieczenie w tym sezonie do tej pory nie przejmowałem się swoimi RX 8 ale teraz to będę miał trochę stracha zostawić narty same sobie.

Też kiedyś słyszałem o tym patencie aby miksować narty zawsze to jakiś pomysł, a może doczekamy się jakiś stojaków z zabezpieczeniem chyba na Czarnej Górze w tamtym sezonie testowano takie rozwiązanie.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 16 Paź 2012 17:43 #7144

• Midnight
  • ( Użytkownik )
  • Midnight's Avatar
  • Lara Croft of Tyrol ®
    318
jakimś rozwiązaniem jest spożywanie posiłków w restauracji na zmiany ;) Gorzej gdy na narty ktoś udaje się samotnie, wtedy albo nie je albo je w wielkim pośpiechu, nie spuszczając z oczu nart, choć to może okazać się niewystarczające... no i odechciewa się człowiekowi nartowania w Pl po prostu...
Skiing is a dance, and the mountain always leads...
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 16 Paź 2012 18:20 #7145

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Są też 2 bardzo proste sposoby:

- nie jechać na narty ;)
- wypożyczyć narty

Są też przeróżne blokady - kiedyś widziałem u Bzyka takie coś małe poręczne ze stalową linką (była to chyba taka blokada rowerowa zwijana) .

blokada-abus-skifever.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Łysy

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 17 Paź 2012 05:23 #7148

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    732
decentski napisał:
Chyba muszę się zatroszczyć o jakieś zabezpieczenie w tym sezonie do tej pory nie przejmowałem się swoimi RX 8 ale teraz to będę miał trochę stracha zostawić narty same sobie.

Też kiedyś słyszałem o tym patencie aby miksować narty zawsze to jakiś pomysł, a może doczekamy się jakiś stojaków z zabezpieczeniem chyba na Czarnej Górze w tamtym sezonie testowano takie rozwiązanie.

...a kto się skusi na takie czarne narty? Czarno-czerwone jak karawan, bez napisów, w sklepach tego nie ma, żeby chociaż było napisane jakieś "race" "SL" czy chociaż "carving" to co innego ...a do tego za długie. Nikt tego nie zna, kiedyś dawno, za komuny były takie narty - te czarne też pewnie takie stare ;) :)

... a serio - na początku miałem stres z ZAI - w Polsce pewnie byłyby bezpieczne bo wyglądają jak... trumna, ale np. gdzieś w AT ktoś się może na tym znać ;)
Nie, nie chodziłem z nimi do kibla :)
Rzucałem np. w głęboki śnieg, ślizgami do góry, czasem stawiałem jedną tu, drugą tam, czasami można pomieszać pary, tak jak Ania pisze.
Nie tylko zresztą z nimi tak robiłem - jak dotąd wystarczało. Kiedyś woziłem ze sobą linkę rowerową (chyba gdzieś leży w plecaku) ale nigdy o tym nie pamiętałem, nie chciało mi się itd. W dodatku linka raczej wzbudzałaby niezdrową ciekawość.

Jak bym chciał się tym bardzo przejmować to bym zwariował. Czasem robię (~imy) tak, że biorę/bierzemy na górę po 2, 3 pary nart, kto chce ze znajomych to bierze i jeździ - po jakimś uzgodnieniu [choć niektórych nart nie daję - zależy jeszcze komu ; ) ]
W efekcie najbardziej boję się że kiedyś ich zapomnę i zostawię na górze - i będzie to jakiś kłopot, głównie organizacyjny. Z plecakiem raz się tak we Flachau zdarzyło - oczywiście był rano w tym samym miejscu, tylko zamarznięty na kamień : )

Na złodziei po prostu trzeba uważać i czasem pomyśleć. Jak się złodziej uprze i narty upatrzy to ukradnie, i zabezpieczenie nie pomoże, z drugiej strony nie ma potrzeby mu w tym pomagać :)

Przy okazji:
- w Austrii można sobie kupić ubezpieczenie od kradzieży nart. Raz, kilkanaście lat temu kupiłem nowe narty w Austrii (na początku lutego wyprzedaże, też osobny temat) i od sklepu, jakoś w cenie czy za małą dopłatą, miałem ubezpieczenie na 2 lata. W PL chyba nierealne. Są opcje w ramach ubezpieczeń podróżnych - ale tak obwarowane że nierealne (nie warto kupować).

- nie wszystko złoto co się świeci - w Alpach też zdarzają się kradzieże, w Austrii czy Włoszech jest coraz więcej gości ze wschodu (może uogólniam, sorry) i coś się czasem może przydarzyć. Znam to raczej z opowieści, jak to kiedyś włoska czy austriacka (?) policja zatrzymała znajomych i sprawdzała im box ...hmm, cóż, myślę że poszlaką niestety był nr rejestracji : /
Ostatnio zmieniany: 17 Paź 2012 05:34 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Łysy

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 19 Paź 2012 21:18 #7169

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2619
Powiem że każda z technik jest dość ciekawa ale najbardziej spodobała mi się Gajowego tylko jest pewne ryzyko z tym rzucaniem nart w głęboki śnieg a co jak się znajdzie jakiś uczciwy znalazca i zacznie szukać właściciela wiem że to raczej mało prawdopodobne ale ....

O złodziejach słyszałem kiedyś taką historię że przychodzą na stok jak by nigdy nic z nartami ubrani po narciarskiemu i tak sobie chodzą jak upatrzą narty podchodzą odkładają niby swoje i za chwilę zabierają już upatrzone masakra chyba sobie będę musiał mleczko kupić na wrzody :))

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 18 Lis 2012 12:03 #7455

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
Jest też wersja z alarmem firmy Yale w cenie 99zł.

YaleYCL1-2-Alarm.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 18 Lis 2012 13:59 #7456

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
    1199
Mam pytanie czy używałeś tego i zdawało egzamin czy nie koniecznie .

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 18 Lis 2012 17:58 #7459

• Grzesiek13
  • ( Użytkownik )
  • Grzesiek13's Avatar
  • Ski Level: 3
    138
Ja jak jeżdżę z rodzinka, to niestety jedno zawsze pilnuje sprzęt.

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 19 Lis 2012 09:35 #7467

• W.W.
  • ( Użytkownik )
  • W.W.'s Avatar
  • Ski Level: 3
    169
Narciarz napisał:
Jest też wersja z alarmem firmy Yale w cenie 99zł.

Z racji zakupu nowych nart i mnie zainteresował ten temat. Szukałem właśnie czegoś takiego i znalazłem.
Jest z dłuższa linką, bo 110 cm i tańsze, bo za 37 zł.

Pozdrawiam
WW
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2012 09:37 przez W.W..

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami nart ? 19 Lis 2012 13:12 #7472

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
stefankorba napisał:
Mam pytanie czy używałeś tego i zdawało egzamin czy nie koniecznie .

Marka Yale jest ogólnoświatowa specjalizująca się w produktach zabezpieczających obiekty.
Może i drożej ale ja przynajmniej ją znam od zawsze bo swego czasu miałem zamki w drzwiach Yale.
Teraz mam już nowe drzwi i zamki z wkładkami z innej półki.
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.