SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
Relacje z wyjazdów - Polska
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Tylicz-ski.

Tylicz-ski. 02 Sty 2013 18:07 #8409

• Stefan-Ski
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
  • Otrzymane podziękowania:
    1236
:witam

Dziś jako skowronek na niebie 7:15 Wyruszyłem spacerowym tempem w kierunku Krynicy .
Takie były plany i nic się nie zmieniło z Tarnowa jakieś osiemdziesiąt parę kilosów do Tylicza gdzie zamierzałem zameldować się jako jeden z pierwszych narciarzy . Tak też się stało bo około 8:40 wylądowałem na parkingu pod stokiem ( bezpłatnym) .
Po szybkiej akcji ubierania podążyłem w kierunku kas itd . Plan z uwagi na pogodę która mała się pogorszyć był taki żeby jeździć maks do czternastej taki więc zakupiłem karnet . 50 zeta plus kaucja zwrotna 10 zeta.
Stok przywitał mnie pięknym widokiem !
P1020225.JPG
P1020227.JPG
P1020223.JPG

Z uwagi na konieczność zrobienia kilku zdjęć na kanapie wyprzedziło mnie troje osobników z nartami na nogach :angry:
P1020231.JPG
P1020232.JPG
P1020236.JPG

Słoneczko zaczynało się przebijać i zapowiadało się śliczne ślizganie . Trasy przygotowane wyśmienicie i nie wiem czy to efekt konkurencji czy tego że komuś się chciało . Trasy czynne to 1 , 6 ,7 ,2,4 3 nie chodziła tylko 5 po rozmowach z obsługą dowiedziałem się że brakuje im dwóch nocy z dobrym mrozem i będzie chodzić również piątka i że będą się starać do 15 stycznia się z tym uporać . Dodatkowo jako ciekawostkę opowiedzieli mi że problemu z wodą dużego nie mają . Problem pojawia się gdy zaczynają pompować bo Bobry mącą wodę i zatykają się im przez to armatki .
Poradziłem im żeby spróbowali tak jak ktoś to już zrobił przegonić Bobry Dodą ale nie bardzo mi chcieli wierzyć że to skuteczne jest .
Kilka fotek z tras 1,6,7

P1020237.JPG
P1020239.JPG
P1020242.JPG

P1020251.JPG
P1020253.JPG
P1020264.JPG

P1020254.JPG
P1020259.JPG
P1020260.JPG

Trasy 2,3 to trasy dla początkujących i powiem szczerze że urzekły mnie swoim nachyleniem i szerokością . 4 to wyrwij rączka dla najmłodszych adeptów narciarstwa . I parę fotek dla porządku .

P1020281.JPG
P1020282.JPG
P1020283.JPG

Tu również wszystko przygotowane powiedziałbym bosko .
Stacja wyposażona jest w zasadzie we wszystko co potrzeba narciarzowi .
Instruktorzy od 60 zeta za godzinkę oczywiście im więcej dłużej to taniej ale to już indywidualnie trzeba negocjować .
Jedzonko , napitok, wypożyczalnia, ratownik tak jak wcześniej napisałem co potrzebne to jest .
Jeszcze parę fotek infrastruktury i na końcu jak zmontuję to będzie filmik obowiązkowy .
P1020324.JPG
P1020328.JPG
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2013 18:21 przez Stefan-Ski.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Brak, Midnight, Iśka, filipski, Grzesiek13, Karolina.K

Tylicz-ski. 02 Sty 2013 18:17 #8410

• Stefan-Ski
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1236
Jeszcze trochę infrastruktury bo nie zmieściłem się w 20 zdjęciach :lol2:

P1020323.JPG
P1020327.JPG
P1020330.JPG

P1020334.JPG
P1020335.JPG
P1020334_2013-01-02.JPG
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2013 18:20 przez Stefan-Ski.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski, Iśka, Grzesiek13

Tylicz-ski. 02 Sty 2013 18:41 #8412

• decentski
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2944
Jak mogłeś dać się wyprzedzić jakimś ludziom z deskami na nogach :cheer:

A parking duży ???

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Tylicz-ski. 02 Sty 2013 18:47 #8413

• Pazur
  • Pazur's Avatar
  • Ski Level: 2
    225
... wyprzedziło mnie troje osobników z nartami na nogach :angry:

To niedopuszczalne !!!!
Zatrzymać wyciąg, nazad i Stefan jako pierwszy. Za taką reklamę to karnet na dziesięć lat się należy.
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2013 18:47 przez Pazur.

Tylicz-ski. 02 Sty 2013 19:25 #8415

• Stefan-Ski
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1236
P1020319.JPG

P1020320.JPG

P1020321.JPG

Radek mówisz masz .
Jest jeszcze jeden parking od strony orczyków ale tam trzeba dojechać skręcając nieco wcześniej .
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Grzesiek13

Tylicz-ski. 02 Sty 2013 19:58 #8416

• Karolina.K
  • Karolina.K's Avatar
  • Ski Level: 1
    14
Szkoda, że z Krakowa to prawie 150 km... :(
Ale coś mi się wydaje, że szybko mnie tam zobaczą :) Napisz jeszcze proszę czy dużo ludzi jeździ i czy trzeba stać w kolejce do wyciągu?

Tylicz-ski. 02 Sty 2013 20:03 #8417

• Stefan-Ski
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1236
Karolina jak ja byłem to ludzi nie było ale to było dziś i większość jest w pracy a ferie jeszcze się nie zaczęły . W sobotę i niedzielę było podobno mnóstwo ludzi . Tak mówili mi ludzie z obsługi .
No i jeszcze obiecany filmik.

Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Brak, rota47, Grzesiek13, Karolina.K

Tylicz-ski. 03 Sty 2013 01:13 #8421

• Przemol
  • Przemol's Avatar
  • Ski Level: 2
    81
Byłem w Tyliczu 29.12.2012r.
Co do infrastruktury gastronomicznej mam pewne zastrzeżenia:nawet porządnej kawy z ekspresu nie można się było napić, tylko jakieś automaty, co do jakości jedzenia też nie miałem pewności- wygląd odpychał zdecydowania.
Były otwarte trasy:1,7 i 2,orczyk przy trasie nr.3 (a w zasadzie z lewej strony 2) stale się psuł i było mnóstwo ludzi w kolejce
Mimo nie najlepszej pogody stok był przygotowany znakomicie (było dosyć mokro, a potem nawet padało , ale na szczęście krótko).
Generalnie ośrodek ze sporym potencjałem, żałuje że nie mogłem poznać pozostałych tras,5 wydaje się być interesująca.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brak, Iśka, Stefan-Ski, Grzesiek13

Tylicz-ski. 03 Sty 2013 15:18 #8427

• rota47
  • rota47's Avatar
  • Ski Level: 3
    119
Filmik bardzo udany, byłem w zeszłym sezonie między innymi też w Tyliczu. Trasy były też fajnie przygotowane, wszystkie wypróbowałem, i jeździło się całkiem dobrze. W tym sezonie wybiorę się ponownie, ale dopiero ok. 20.Lutego i jak ewentualnie będą warunki narciarskie w miarę dobre. Jeżeli tam jeszcze jesteś to niedaleko za Rynkiem jest stok narciarski MasterSki, niedawno powstały stok i z barem gdzie można dobrze i niedrogo posilić się. Jak byś ta trafił to napisz. Pozdrawiam. (tu)

Tylicz-ski. 04 Sty 2013 10:45 #8441

• Stefan-Ski
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1236
Rota opis stacji o której piszesz jest w osobnym temacie opisuje ją Przemol .
Ja mam do tej stacji nie całe sto kilosów więc nie wybrałem się tam na dłużej byłem pojeździłem wróciłem cała zabawa kosztowała mnie około 100 zeta . Gdybym miał dwóch ludzi w aucie to koszty byłyby jeszcze mniejsze ale to dla mnie nie był jakiś wielki problem . Miejsce do którego na pewno jeszcze wrócę . Może jak będę w Polsce to nawet w lutym gdyż będą tam Radek z Ewą i rodzinką . Więc choćby po to żeby się spotkać . Co do pomysłu żeby jeździć w Tylicz Ski Masters dla tego że tam jest dobre i tanie jedzenie to jakoś mnie to nie przekonuje . Mogę tam wstąpić po nartach i się najeść patrząc jak inni jeżdżą . Poczekam więc na rozwój tej stacji i wtedy może będę i ja tam jeździł . Jednakowoż dla każdego coś miłego . Więc proszę bardzo niech i ta stacja się rozwija ku uciesze narciarzy !

Tylicz-ski. 11 Lut 2013 12:23 #8977

• Stefan-Ski
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1236
Heloł !
Tak więc nastał lubi i jak planowałem tak też się stało zawitałem ponownie w Tyliczu .
Start z Tarnowa tradycyjnie koło siódmej . Tym razem pojechałem z towarzystwem i trochę jakby towarzysko choć i pojeździć oczywiście plan był . Tak więc zabrałem Deczu czyli moje maleństwo (synusia) i PTeresa .
Do stacji dotarliśmy zaraz po dziewiątej przebieranie zakup karnetów i heja na górę.
Radek z rodzinką mieli dotrzeć nieco później więc pojechaliśmy na orczyk żeby pomóc trochę poukładać się koleżance PTeresa .
Parę wskazówek korekta postawy i koleżanka została sama ćwiczyć i wcielać w życie . Ja z Deczu pojechaliśmy obejrzeć trasy i spotkać się z Radkiem który dał znać że już dotarli . Wykonaliśmy jeden może dwa ślizgi i Radek musiał zająć sie dziećmi i rodzinnym szusowaniem . Wybrali główne trasy my ze względu na trochę robiące się kolejki wróciliśmy na orczyk . Troszkę obserwować co robi koleżanka a więcej zajmować si szlifowaniem techniki .
W planie było zakończenie szusowania o czternastej i zebranie przy małym co nie co z Radkiem Ewką i ich rodzinką na pogaduchy jednak wypadki potoczyły się inaczej . Radek przeją po instruktorze córeczkę która mimo zmęczenia koniecznie chciała jeździć i stało się . Drobny błąd lekko wykręcone kolano i dla spokoju ducha raczej i sumienia zaliczyła wycieczkę topoganem w dół wizytę u fotografa kości .
Szczęśliwie skończyło się bez większych problemów jednak plan żeby pogadać upadł .
Tak więc zrobiliśmy jeszcze jakieś filmiki parę zdjęć i o czternastej zabraliśmy się do domku .
Ps.
Kilka fotek i dwa filmiki tak bardziej dla porządku bo pogoda raczej nie zdjęciowa była.
P2090454.JPG

P2090432.JPG

P2090433.JPG

Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2013 12:34 przez Stefan-Ski.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Brak, Midnight, Iśka

Tylicz Ski Relacja z wyjazdu 2 stycznia 2013 15 Maj 2022 16:31 #24534

• Smith
  • Smith's Avatar
  • Ski Level: 1
3
  • Strona:
  • 1