SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
Informacje dla zmotoryzowanych
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką

Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 01 Cze 2011 12:35 #1988

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
  • Otrzymane podziękowania:
    2604
System 'CZAS PRZEJAZDU NA ODCINKU KRAKÓW - MYŚLENICE - RABKA ZDRÓJ - ZAKOPANE' ma na celu monitorowanie i informowanie kierowców o aktualnych warunkach jazdy na trasie Kraków-Zakopane-Kraków.

Zadaniem systemu informacyjnego jest:
- bieżące rozpoznawanie tablic rejestracyjnych w punktach pomiarowych,
- obliczanie czasu przejazdu na odcinku Kraków - Myślenice - Rabka-Zdrój - Zakopane,
- przesyłanie danych do Centrum Zarządzania,
- wyświetlanie czasu przejazdu na tablicach zmiennej treści.
link do mapy

Pełny monitoring jak dojdziemy za szybko do BT Jurgowa lub Zakopca to na dzień dobry dostaniemy mandat :lol2:

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarynka

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 01 Cze 2011 16:53 #1997

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Jeszcze takie coś znalazłem na ten temat:
Zamontowany system będzie działał przez najbliższe dwa lata, na tyle bowiem podpisano umowę z wykonawcą systemu informatycznego. W tym czasie GDDKiA zadecyduje, czy kontynuować pomiary. W systemie będą gromadzone wszystkie nagrania z kamer zamontowanych przy drodze. - Na razie chcemy sprawdzić, jak system będzie funkcjonował. Nie wykluczamy współpracy z policją, której moglibyśmy udostępnić nagrania z kierowcami, którzy łamią przepisy - tłumaczy Jacek Gryga, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA.
źródło: gazetakrakowska.pl
Całość tutaj.

Jeszcze jeden link do tej samej strony co podał Radek, tylko z innym jej adresem tutaj.

Oj to bida będzie w ferie :lol2:
Rozumiem, że jak za szybko to mandat, a jak za wolno to zwrot kosztów :party:
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2011 17:24 przez kiedar.

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 01 Cze 2011 21:54 #2004

• Katarynka
  • ( Użytkownik )
  • Katarynka's Avatar
  • Ski Level: 2
    45
No nieźle :unsure: może przydadzą się takie informacje po drodze :dry: czasem na zakopiance jak na torze wyścigowym ;) ale mandatu na dzień dobry w Zakopanem nie chciałabym dostać :evil: wypróbuję w sobotę :P
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2011 21:55 przez Katarynka.

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 01 Cze 2011 22:59 #2006

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Zdaj relację koniecznie ;)

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 11 Cze 2011 14:42 #2157

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Hehe my tu jakieś dyrdymały o mapach, czasach itd, a tu Amerykanie chcą nam rewolucję wprowadzić kochani.

Pół godziny z Balic do Zakopanego, ekologicznym środkiem transportu i tysiące miejsc pracy - takie cuda i dziwy na tym świecie się wyprawia :):cieszesie

rail.png

Źródło www.eaglerail.us

Czy to się przyjmie?? A co będzie jak się kury przestaną nieść, i krowy mleko dawać? No i jak wciskać sery, swetry i inne kierbce w takim pośpiechu :biglol:
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2011 14:42 przez kiedar.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, Katarynka

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 14 Cze 2011 19:53 #2191

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Jeszcze mała dygresja o tym co pisałem post wyżej - 30 minut do Zakopanego :D

Polecam przeczytanie jeszcze dobrego artykułu w Wyborczej na ten temat. Teraz już jasne czemu "zielona" Federacja Obrony Podhala tak popiera ten projekt - bo to lipa, a jak wiadomo lupa nie zagraża naturze :biglol:

Co do czasu przejazdu i tablic informacyjnych na Zakopiance:

W niedzielę miałem okazję sprawdzić to "cudo" na trasie do Myślenic. Niby wszystko działa i czas pokazuje, ale:
- jadąc do Myślenic czas przejazdu pokrywał się z czasem rzeczywistym, jednak nie miał nic wspólnego z tym co by było gdybym jechał zgodnie z wszystkimi nakazami prędkości.
- wracając ten sam system pokazywał 22 minuty, jednak należało to między bajki włożyć, bo jadąc wzdłuż korka do Krakowa wyprzedziłem wszystkie możliwe auta przede mną i tak byłem na miejscu w czasie dłuższym niż 22 minuty.

Jeśli więc ten system będzie też rejestrował przewinienia związane z szybkością przejazdu danego odcinka, to system ten sam zachęca do szybszej jazdy niż dozwolona, a w przypadku powstania korka po prostu kłamie w żywe oczy czystym światłem ;) Ciekawe jak to będzie w zimie.

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 14 Cze 2011 21:07 #2192

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
No cóż plan był piękny :) niestety widać że goście są wizjonerami marzycielami kto wie może kiedyś coś takiego powstanie

a na razie pozostaje nam podróż zakopianką mi się jakoś tak miło robi jak na nią wjeżdżam taki nasz polski folklor jakoś zawsze się dojedzie

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 15 Cze 2011 13:49 #2206

• Katarynka
  • ( Użytkownik )
  • Katarynka's Avatar
    45
kiedar napisał:
Zdaj relację koniecznie ;)
Miałam zdać relację :ohmy: ale, że jechałam jako pasażer ... przespałam całą drogę powrotną i nie sprawdzałam tych tablic :blush: choć czasy mi też wydawały się bardzo optymistyczne ;)
kiedar napisał:
Jeśli więc ten system będzie też rejestrował przewinienia związane z szybkością przejazdu danego odcinka, to system ten sam zachęca do szybszej jazdy niż dozwolona, a w przypadku powstania korka po prostu kłamie w żywe oczy czystym światłem ;) Ciekawe jak to będzie w zimie.

Ale myślę, że jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków, myślę, że ten "system" póki co zbiera dane i z Twoich spostrzeżeń wynika jednak, że kierowcy dużo za szybko jeżdżą w odniesieniu do znaków z ograniczeniem prędkości :whistle:
Ostatnio zmieniany: 15 Cze 2011 13:51 przez Katarynka.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, decentski

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 15 Cze 2011 13:57 #2208

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
O tam "dużo za szybko" - ja bardzo spokojnie jeżdżę nigdy nie przekraczam 100 na Zakopiance :D

A swoją drogą tam jest taki gąszcz ograniczeń, że dosłownie nikt ich nie respektuje.

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 15 Cze 2011 16:01 #2209

• Katarynka
  • ( Użytkownik )
  • Katarynka's Avatar
    45
kiedar napisał:
O tam "dużo za szybko" - ja bardzo spokojnie jeżdżę nigdy nie przekraczam 100 na Zakopiance :D
Ja też :D a moje autko i tak niewiele więcej jest w stanie wyciągnąc :cheer:

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 14 Sie 2011 08:59 #3186

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Właśnie obejrzałem na TVN24 raport z Zakopianki i irytujących się ludzi (do Rabki 102 min) :):) nie wiem może jestem jakiś inny ale mnie już jakoś nie rusza korek na Zakopiance to taka dodatkowa atrakcja podczas wyprawy w góry wiadomo że nic się nie zmieni jeszcze wiele lat i chyba trzeba podejść do tego na luzie

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 14 Sie 2011 12:20 #3195

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Tu wczorajsze info o 60 km korku do Zakopanego, z powodu.....

... kierowców, którzy jadą do Zakopca tylko "zakopianką". Dziwny to trend nie? Jechać główną drogą do celu :cheer:

Dla mnie to i tak jest dziwne, że ludzie się tam pchają by odpocząć, nie lepiej rozbić namiot na jakimś MOP-ie przy autostradzie? Ruch przecież taki sam jak na Krupówkach, a dojazd znacznie łatwiejszy. Sprawę widoków załatwiłaby np fototapeta z Giewontem rozwieszona za namiotem.

P.S.
Coraz bardziej chciałbym, żeby jednak była olimpiada w Zakopanem - bylibyśmy we wszystkich światowych serwisach tematem nr 1:
"Korek do zakopanego rozpoczyna się już na dworcu kolejowym w Krakowie"
albo
"Goście przylatujący na olimpiadę do Krakowa powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na wyjazd z parkingu należy czekać co najmniej 2 godziny z powodu korku na pobliskiej autostradzie" :cheer: :cheer: :cheer:

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 14 Sie 2011 15:02 #3199

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    735
Dziwię się tym ludziom, dziwię się z kilku powodów : )
Po pierwsze dlatego, że naprawdę jest mnóstwo innych ładnych miejsc gdzie można pojechać, w Polsce czy na Słowacji, trzymając się mniej więcej tych rejonów. Do tego niekoniecznie na Podhalu, które specjalnie urodziwe nie jest - ma strasznie "zaśmiecony" krajobraz, tanie też nie - za to tłoczne i drogie.
Z zasady staram się omijać te rejony w terminach różnych "długich weekendów" itp. i choć wiele razy kończyłem sezon na Kasprowym w trakcie majówki - to zawsze starałem się ominąć samo Zakopane. Czasem to były Tatry słowackie.
Dla przykładu tylko: jakieś 3 lata temu wybrałem się na majówkę w rejony słowackich Tatr Wysokich. Widziałem wtedy dzikie tłumy aut jadące w kierunku Zakopanego, Łysej Polany (Morskie Oko), mogę sobie wyobrazić co się działo w samym mieście, czy pod kolejką na Kasprowy - a w Strbskim Pleso, w Tatrzańskiej Łomnicy czy Smokovcach - pustki; a przecież to rzut beretem, Tatry też ładne i wcale nie było drożej.

Drugi powód to taki, że Zakopiankę stosunkowo łatwo ominąć. Pobawię się w mały tutorial, jak to zrobić : )
• po pierwsze ta lepsza część zakopianki, czyli dwupasmowa, jest stosunkowo rzadko zakorkowana. Największy problem zaczyna się kilka km za Lubniem, gdzie droga się zwęża. Dlatego warto uciec z głównej drogi 2 km wcześniej i w Lubniu skręcić na Mszanę, w ten sposób:
maps.google.com/maps?saddr=Krak%C3%B3w&d...p=1&sz=12&via=1&z=11
Często jest tak, że na wysokości Rabki, Chabówki auta zaczynają się już rozjeżdżać w różnych kierunkach, np. na Chyżne, część po prostu gdzieś się tu zatrzymuje itd. To jest taka wersja na korki typu "light" : ) W ten weekend by nie wystarczyła, zwłaszcza w kontekście dojazdu do Zakopca, dlatego
• w innym wariancie nie wracamy na główną drogę, tylko przez Rabkę i Chabówkę, jedziemy na Czarny Dunajec i do Zakopanego wjeżdżamy od strony Witowa:
maps.google.com/maps?saddr=Krak%C3%B3w&d...2&sz=10&via=1,2&z=10
- przez jakiś czas droga przez Czarny Dunajec była remontowana (jakiś mostek czy coś) jechałem w ub. roku tak:
maps.google.com/maps?saddr=Krak%C3%B3w&d...2&sz=10&via=1,2&z=10
- a zdarzyło mi się jechać też tak, kiedy miałem w planie jakieś zakupy na Słowacji, czy coś takiego:
maps.google.com/maps?saddr=Krak%C3%B3w&d...sz=10&via=1,2,3&z=10

W weekend taki jak ten, żaden z powyższych wariantów byłby chyba niewystarczający - zwłaszcza w kontekście powrotu kiedy naraz będzie jechać wiele tysięcy aut - wtedy wypada rozważyć całą trasę omijającą zakopiankę:
maps.google.com/maps?saddr=Krak%C3%B3w&d...sz=10&via=1,2,3&z=10
Ponieważ często pod koniec weekendu korki się tworzą u wlotu Krakowa (teraz np. w remoncie jest wiadukt w Mogilanach na wys. Świątnik) to warto rozważać ucieczkę z Zakopianki gdzieś w te lokalne dróżki, których w tym rejonie jest bez liku, ale uprzedzam, że to odnalezienie się tam bez znajomości terenu lub po prostu bez GPS może być trudne:
maps.google.com/maps?saddr=Krak%C3%B3w&d...1&sz=11&via=1,2&z=11

Często korzystam z alternatywnych dojazdów, jeśli nie przysnę i pomyślę wcześniej to w korkach nie stoję. Wszystkie ww. drogi są w raczej dobrym stanie i gwarantują jazdę skuteczną - z okazji takich terminów jak teraz, nie ma się co wahać i trzeba wybierać inną drogą. Żadna z nich nie wydłuża bardzo znacząco trasy a daje szansę na dojazd 2-3 x szybciej.

Wszystkie te warianty są do/z Krakowa, bo taki kierunek mnie interesuje i taki warianty znam. Znam też jeden wariant przed którym przestrzegam - kiedyś odwoziłem koleżankę do Katowic, chciałem być sprytny i pojechałem jakoś tak:
maps.google.com/maps?saddr=Zakopane,+Pol...sz=10&via=1,2,3&z=10
i trafiłem, jak przeczytałem następnego dnia, na najdłuższy korek w Polsce : ) Zaczynał się gdzieś w Jordanowie a kończył chyba pod Tychami - kilka godzin, w tym parę stojąc, nawet z wyłączonym silnikiem : ) Trochę mnie pocieszał fakt, że jak wracałem A4 do Krakowa, to autostrada w kierunku Katowic stała - więc było jeszcze gorzej : )

Na koniec przydługiego wpisu, jako ciekawostka - małe wyliczenie (szacunkowo, w przybliżeniu): jeśli np. na Sylwestra do Zakopanego przyjeżdża 100 tys. ludzi, z czego, załóżmy 75 tys. samochodami, załóżmy że średnio po 3 os w aucie - to daje nam 25 tys aut. Jeśli przyjąć, że jadące auto zajmuje ok. 10 m (raczej wolno toczące się) to daje razem 250 km zajętej drogi - tam po prostu muszą być korki : )
Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2011 15:07 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Łysy

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 14 Sie 2011 18:34 #3203

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Gajowy chylę czoła :):) trasy rewelacja tylko czy warto się dzielić taką wiedzą, kiedyś jechałem Do trasą przez Oświęcim i Wadowice szybko i bez problemów ale było słonecznie i ruch bardzo mały za to tą samą trasą również wracałem i nie było już tak różowo :( jeden wielki korek jeszcze w tym czasie był remontowany jakiś most i ruch wahadłowy ale trzeba się z tym liczyć i tyle, dzięki za tutorial myślę że nie jednemu się przyda

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Odp: Trasa Kraków Zakopane - Czas przejazdu zakopianką 25 Wrz 2011 15:38 #3917

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
    938
Kto jechał Zakopianką, ten wie, że z Krakowa do Lubnia jest już dobrze, jednak dalej zbyt ciekawie nie jest.
Ostatnio Gazeta Krakowska poinformowała, że szans na przebudowę Zakopianki od Nowego Targu do Zakopanego nie ma do co najmniej 2034 roku. Ale jest też i pomyślna informacja - budowa drogi ekspresowej na na odcinku Lubień-Rabka i Rdzawka-Nowy Targ planowana jest w latach 2014-2020 i jest na liście dofinansowania z UE

A starosta tatrzański przy dalszej modernizacji Zakopianki liczy na olimpiadę zimową i OPATRZNOŚĆ :brawo

Może warto zainteresować przedstawicieli opatrzności na ziemi tą inwestycją?? :party: :party:
  • Strona:
  • 1
  • 2

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.