SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
Para-męt pikczers, czyli Kulisy srebrnego ekranu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 11 Lip 2017 00:40 #17583

• lopatka
  • ( Użytkownik )
  • lopatka's Avatar
  • Stały Bywalec
  • Otrzymane podziękowania:
    753
89 * cło * 1.23 = jakieś 131$ = 487 pln z lichą gwarancją. Ten model w Euro Agd kosztuje 539 pln.
Oczywiście można mieć szczęście i nie oclą więc i nie "ovacą" ale to już rzadko się zdarza. Gift, czy zaniżanie ceny poniżej 20$ nie przechodzi. Celnicy są wyczuleni.

Różnica z gimbalem i bez jest ogromna. Tu widać jak duża jest różnica przy ujęciu z buta z gimbalem i bez. Zobacz na horyzont
vimeo.com/150249381
tu inny przykład. Dla mnie to co się na tym filmie dzieje to magia. I pomyśleć, że narzekamy na mgłę.
vimeo.com/148706365

I jeszcze to
vimeo.com/148532869

Niemniej, mnie troszkę brakuje tego bujania jakie jest przy steadicamach. Gimbal daje wrażenie, że ujęcia robione są z drona. Przy steadicamie jest efekt płynięcia i mnie ten efekt bardzo się podoba.

I jeszcze jeden filmik od BraCuru, to już tylko aby pokazać, jak niespodziewanie potrafi pojawić się lód i jak to zmienia jazdę.
vimeo.com/150105290
BraCuru robi fajne filmy i warto zobaczyć pozostałe, te z wody też.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 11 Lip 2017 09:33 #17584

• lopatka
  • ( Użytkownik )
  • lopatka's Avatar
  • Stały Bywalec
    753
I jeszcze to pokazuje ile daje gimbal

Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2017 09:35 przez lopatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof-Ski

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 20 Wrz 2017 21:08 #17944

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2454
Łopatka czy ty każdego z chłopaków wycinałeś ?

Kiedyś zrobiłem serię zdjęć przesłałam na dysk google image, google połączyło zdjęcia w całość efekt całkiem niezły jak na programową obróbkę, trochę pracochłonna taka ręczna obróbka

20131213_150640_1-ACTION.jpg

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 24 Wrz 2017 13:42 #17970

• lopatka
  • ( Użytkownik )
  • lopatka's Avatar
  • Stały Bywalec
    753
Zdjęcia jest łatwiej i też ze zdjęciami robiłem. Robiłem kiedyś plener ślubny mojemu bratu i jego żonie. Oni sobie biegli, a ja im cykałem. Potem złożyłem to w panoramę i wyszło dobrze. Bo powstaje jeden obraz na koniec. Na filmie tych obrazów musi być 30-40 i już nie da się tak zrobić. To znaczy można ale dużo dłużej to trwa. Bo trzeba by składać takie panoramy dla każdej klatki.
Dlatego na filmie wycinałem. Można skorzystać z efektu echo który powiela klatki ale trochę dziwnie to potem wygląda, bo te powielone klatki pojawiają się za narciarzem, tak jakby wyrastały za nim. To polega na tym, że program kopiuje np. 7 klatek z odstępem co 0,3 sekundy i je nakłada. Żeby nakładana klatka nie zakryła filmu to daje się przenikanie w taki sposób, że z nakładanej klatki bierze się tylko ciemne kolory (śnieg jest biały). I to w sumie działa, ale jest efekt taki, że te nowe klatki jakby wyjeżdżały za narciarzem.
Przy składaniu panoram tworzą się duchy jeśli coś się porusza między klatkami. Zobacz sobie np. na tej słynnej panoramie z Mt Blanc.
www.in2white.com/
To jest panorama zrobiona z 70 000 zdjęć. Średnio było pewnie 2-3 klatki na sekundę. Bo karty trzeba wymieniać, bufor się zapycha itd.
Czyli robili to około 10 godzin i pewnie przez 3-4 dni.
Zobacz jak biegną liny wagonika. Przy wagoniku to najbardziej widać. W trakcie robienia wagonik zmieniał położenie i liny były na kolejnych klatkach w różnym miejscu nie nie dało się ich lepiej zrobić. Podobnie jest z granicą cienia. Cień się zmieniał, bo słońce się ruszało i tam gdzie jest granica cienia pojawiają się artefakty. Jest też cień 3 wagoników, ale nie ma wagoników.
Przy składaniu panoramy można zaznaczyć w programie, żeby każdą klatkę wrzucił na oddzielną warstwę i wtedy takie duchy można ręcznie maskować. Przy małej panoramie to da się zrobić, ale przy takiej wielkiej jak ta to już jest zbyt duż praca .
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Plywak

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 24 Gru 2017 16:47 #18687

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2454
Montaż gimbala na szelkach

www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Za tę wiadomość podziękował(a): lopatka

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 29 Gru 2017 13:33 #18702

• lopatka
  • ( Użytkownik )
  • lopatka's Avatar
  • Stały Bywalec
    753
Ja bym sobie tego na klatę nie zapiął... No przecież gdybym się tak wywalił do przodu to potem wyciągałbym sobie te silniczki z wątroby czy tam śledziony.

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 31 Gru 2017 12:18 #18707

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2454
nie czytałem ale się trafił jakiś art o montażu

www.spidersweb.pl/2017/12/adobe-premiere...-kurs-udemy.html/amp
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Za tę wiadomość podziękował(a): ad2222

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 03 Sty 2018 17:17 #18720

• ad2222
  • ( Użytkownik )
  • ad2222's Avatar
  • Nowicjusz
    33
Zakupiłem, zacząłem oglądać, i tak jak na dole pisałem - ponieważ jestem zielony w AP, to każdy filmik jest potrzebny i wzbudza mój zachwyt.

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 09 Mar 2018 23:12 #19253

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2454
Film z hamowania, kamera Sony AS-100V, pochmurno zero słońca pierwsza część filmu po drobnej obróbce jasność kontrast, środek bez jakiejkolwiek ingerencji, końcówka kilka zmiennych.

Pytanie jak rasować film z takich warunków by się dał oglądać ? jakie filtry stosować ?

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 09 Mar 2018 23:54 #19254

• lopatka
  • ( Użytkownik )
  • lopatka's Avatar
  • Stały Bywalec
    753
Na takie światło jak było to nie ma za bardzo rady. Tak jak pisałem na czacie, przy takich warunkach automatyka zawodzi, śnieg jest szary, a nie biały. Jeśli nie można tego zrobić w trakcie robienia filmu to potem trzeba to rozjaśnić i można poprawić na krzywych albo na levelach. Jeśli masz levele, to zjedź prawym suwakiem do lewej, środkowym do lewej, a lewym do prawej. To jest scena o małej rozpiętości, to znaczy między czernią, a bielą jest mała różnica w natężeniu (np. czernie mają 15-50, a biele 120-150). W takim wypadku trzeba poszerzyć, to znaczy biele zrobić bielsze, a szarości i cienie ciemniejsze. Jeśli na krzywych to tu masz opis jak to działa.
www.kadrzasada.pl/photoshop-wplyw-ksztal...ad-obrazu-przyklady/

Można ewentualnie zrobić zwiększenie lokalnego kontrastu -> clarity. Jeśli nie masz filtra clarity to można to samo osiągnąć za pomocą unsharp mask ustawiając dużą wartość radius, a małą amount. Można też skorzystać z Shadows/Highlights i dać dużą wartość midtone Contrast to wszystko daje ten sam efekt. Co byś jednak nie robił to przy tym świetle nie wyjdzie bajerancko. Światło musi być kontrastowe, czyli muszą być cienie i światło musi oświetlać śnieg od tyłu lub boku. Musi być oświetlenie w kontrze. Te dymki tutaj
kursyfotoeu.files.wordpress.com/2011/11/set1ok.jpg
Widać dlatego, że są oświetlone z tyłu.
Popatrz sobie tutaj

Gdzie śnieg wyszedł fajnie i zobacz gdzie było światło, szczególnie na ujęciach z Ober w zwolnionym tempie. To był grudzień, słońce nisko i po prawej.
Potem gdy hamuje Filip to światło jest z tyłu i oświetla śnieg, patrzymy na śnieg pod światło.
Przy fotografii i filmowaniu światło jest najważniejsze.
Na zdjęciach z Kica z tamtego roku, pierwszego dnia było fajne słońce i śnieg wyszedł fajnie. Potem było mgliście i śnieg wyszedł jak lita masa. Tego się nie przeskoczy... prawie. Są jeszcze sztuczne źródła, czyli można walnąć z lampy jak się ma i często tak właśnie robią. Moim zdaniem i tak bardzo fajnie wyszło na możliwości jakie miałeś.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 10 Mar 2018 00:48 #19256

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2454
Film dwa

Początek oryginał
Połowa jasność/kontrast
Końcówka mix ustawień

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 11 Kwi 2018 09:18 #19467

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2454
lopatka napisał:
Ja bym sobie tego na klatę nie zapiął... No przecież gdybym się tak wywalił do przodu to potem wyciągałbym sobie te silniczki z wątroby czy tam śledziony.

Ten montaż to nic w porównaniu do tego co wozi na sobie Mark Abma, przy zdjęciu napisał że był przekonany że wszystko ulega miniaturyzacji i nie spodziewał się czegoś takiego ale pociesza się tym że nie zamontowali mu tej kamery na kasku :cheer: :cheer:

MarkAbma.jpg

źródło: web.facebook.com/mark.abma/

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2018 09:22 przez decentski.

Kuchnia filmowa Filmowanie na Nartach 11 Kwi 2018 09:38 #19468

• lopatka
  • ( Użytkownik )
  • lopatka's Avatar
  • Stały Bywalec
    753
Żyje z tego :). Dla mnie całkiem bez sensu montowanie tego REDa na klacie. Ani sobie nie pojeździ ani film z tego fajny nie wyjdzie.
  • Strona:
  • 1
  • 2

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.