SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: flex chwyt marketingowy?

flex chwyt marketingowy? 13 Mar 2014 08:27 #11536

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
  • Otrzymane podziękowania:
    1199
Daruj sobie .
Wierz mi że na temat doboru butów narciarskich przeczytałem już chyba wszystko co było w necie i Twój wpis też kiedyś przeczytałem na KN czy innym forum .
Nie jesteś anonimowy i nie znany . I ja nie kieruję się nigdy czyimiś opiniami na czyjś temat ani nie uprzedzam się do ludzi .
Jeśli chcesz dyskutować ze mną to bardzo proszę merytorycznie .
Odpowiadaj na pytania jakie postawiłem ale konkretnie na pytania .
Jeśli coś zarzucasz to nie zostawiaj tego po prostu, tylko podeprzyj to jakimiś argumentami .
Twój pierwszy wpis mnie zaintrygował i tylko dla tego zacząłem dyskusję .
Ale skoro ciągle nie dostaję odpowiedzi na pytania postawione później to nie wiem czy jest sens dyskutować .
I żeby była jasność nie neguję Twojej wiedzy w temacie jedynie chciałbym abyś ją ukierunkował na odpowiedzi na pytania a nie bezpośredni
"atak" na moją osobę . Twierdzenie że czegoś nie rozumiem albo nie widzę albo udaje głupa jest tylko jak mniemam sposobem na wyprowadzenie mnie z równowagi .
Sugeruję wrócić do merytorycznej dyskusji .
Jeśli dalej taka nie będzie możliwa to poproszę Admina o usunięcie tego wpisu i pozostawienie tematu jakim był przed tym wpisem .

Pozdrawiam w nadziei na merytoryczną część dyskusji .
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka

flex chwyt marketingowy? 13 Mar 2014 11:05 #11539

• Mitek
  • ( Użytkownik )
  • Mitek's Avatar
  • Zablokowany
    35
Cześć
Wkleiłem tekst, który jest dobry i wiele tłumaczy. Zarzuciłeś mi że to plagiat - chyba nieładnie.
Czytam mało - raczej doświadczenia własne i ludzi, którym ufam.
OK. Zostawmy to.
Pytasz o siły/impulsy:
Są trzy zasadnicze odciążenia, dociążenia i rotacje. I tu mogą być dwa skrajne przypadki:
- dopasowany but sportowy - szybki przekaz, szybka reakcja
- but dla początkujących - wolny przekaz wolna reakcja
I oczywiście cała gama pośrednich, które jednak mogłoby załatwić cztery góra pięć modeli butów a nie kilkanaście.
To jest pierwsza decyzja - jakiego buta potrzebujesz. Jak jesteś dynamicznie jeżdżącym młodym człowiekiem o stażu powiedzmy 20 lat to nie będziesz szukał buta z półeczki miękiszowej przecież choćby nie wiem jak był wygodny.
Co do bezpieczeństwa:
Chodzi o bezpieczeństwo w perspektywie odpowiedniego doboru buta a nie zabezpieczony but ( np z poduszkami powietrznymi i strefami kontrolowanego zgniotu ;) ) czy tez but bezpieczny (np niepalny ;)). I tu na przykład but miękki może spełniać odpowiednio do wymagań narciarza sprawy ptk1 ale być zbyt miękki w stosunku do wagi a co za tym idzie sprzyjać kontuzji. Wybrać więc trzeba but twardszy choć pierwszy jest wystarczający i wygodny.
Zwróć również uwagę, że bardzo często dokonuje się wyboru stawiając na szalach komfort i czucie (uproszczone określenia ale wiemy o co chodzi) i od pewnego momentu raczej wybiera się czucie. But sportowy jest twardy, wąski, wyższy, zmusza do innej pozycji, ma bardzo cienki kapeć, jest pozbawiony regulacji, patentów do chodzenia itd. z założenia jest więc mniej wygodny od buta który to wszystko posiada ale za to zapewnia bardziej bezpośrednie odczucia i o to chodzi.
Jeżeli but - tak jak napisałeś uwiera czy ciężko w nim wytrzymać - to jest po prostu źle dobrany albo - co znacznie częstsze - posiadacz nie umie z niego korzystać.
Dlatego tez uważam, że wygoda jest elementem dodanym a nie zasadniczym.
Przykro mi, że może znowu zbyt rozwlekle ale się starałem - wierz mi. ;)
Jakby co chętnie pogadam na temat butów a zwłaszcza chciałbym aby ktoś odpowiedział mi na pytanie gdzie można przymierzyć twardy (wzdłużnie! przede wszystkim) but w rozmiarze 240 i jeszcze na dodatek żeby nie kleszczyły klamry.

Serdecznie pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2014 11:09 przez Mitek.

flex chwyt marketingowy? 13 Mar 2014 11:35 #11540

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1199
No i o to chodziło .
Wreszcie czytam coś co wnosi jakiś nowy pogląd lub też odpowiada przynajmniej na zadane pytania .
Nigdzie nie posądziłem Cię o plagiat tylko wspomniałem że już gdzieś czytałem Twój jak się wyraziłem tekst .
Otóż jestem facetem z problem przy doborze butów znacznym i w tym roku po odbarczaniu kupowaniu wkładek niby lepszych doszedłem do wniosku że nie ma opcji kupienia buta dla mnie w sklepie . Trzeba wydać kasę zrobić wewnętrznego buta jak należy na miarę do nogi do tego wkładkę termo formowalną i jest szansa na komfort . (Nogi po urazach więc proszę nie przekonuj mnie że nie mam racji)
W sumie co do doboru butów wszystko się zgadza i nie ma co bić piany poglądy mamy zbieżne .
Kolejność w jakiej zaczynamy przygodę w doborze odwracamy jedynie nieznacznie ale jeśli by zastosować Twój tok myślenia i Mój pogląd to wypadkowa czyli efekt końcowy jest prawie identyczny .
Według Ciebie jeśli dobrze zrozumiałem jesteś w stanie zrezygnować z komfortu (nie uwierające nigdzie buty) na korzyść przenoszenia energii i co za tym idzie lepszego czucia narty .
Ja zaś preferuję pogląd że lepiej jest zrezygnować nieznacznie ( oczywiście w granicach rozsądku ) z czucia narty na korzyść komfortu .
Piszę to jako praktyk się znaczy osobę która wykorzystała Twój tok myślenia i cierpi nieznacznie od jakichś trzech sezonów.
Dla tego właśnie polecam nieco odmienne myślenie .
Cieszę się bardzo ze nasza rozmowa zeszła na odpowiednie tory . :zdrowie

Pozdrawiam . (tu)
Za tę wiadomość podziękował(a): Mitek

flex chwyt marketingowy? 13 Mar 2014 15:57 #11544

• Mitek
  • ( Użytkownik )
  • Mitek's Avatar
  • Zablokowany
    35
Cześć
Użytkowania (w tym dobierania) butów uczyłem się długo - myślę, że ponad 20 lat - przerabiając różne modele i robiąc różne błędy. Pewne rzeczy nada są dla mnie zaskoczeniem - np. znaczenie wagi buta w odniesieniu do jazdy.
Całość tych doświadczeń wiążę się z okresem przedflexowym w związku z tym operowanie flexem jest dla mnie zbędne - po czym innym oceniam buty.
Uważam natomiast - bo od tego się trochę zaczęło - że pomysł ujednolicenia wskaźnika jest bardzo dobry i będzie pomocny wielu ludziom. Natomiast jego obiegowa definicja i pojmowanie jest błędne. Świadczą o tym pytania:
- jaki flex dla mnie?
- jaki flex do nart
które z gruntu są źle postawione lub są uproszczeniem. Jeżeli świadomym to OK ale jestem pewien, ze w 90% przypadków nie.
Uważam również, że w obecnej dobie zbyt opanowało nas szaleństwo możliwości dopasowywania buta (odbarczanie, wyklejanie, frezowanie, termoformowanie itp.) które w większości wypadków są tak naprawdę zbędne a dyskomfort wynika ze złego doboru w różnych jego aspektach:
- zły dobór rodzaju buta
- zły dobór modelu buta
- zły dobór rozmiaru buta
co jest nieodłącznie związane z nieumiejętnością użytkowanie butów w ogóle.
Przecież ile może populacji osób z problemami takimi jak Ty czy ja (obie nogi po rekoonstrukcji Achillesów) - 1 %? - a o dopasowywaniu butów i problemach słyszymy bez przerwy.
Pozdrowienia
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2014 15:58 przez Mitek.

flex chwyt marketingowy? 14 Mar 2014 12:40 #11551

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1199
Czyli co !
Każdy musi swoje błędy popełnić i choć teraz jest opcja poczytać i dowiedzieć się
i korzystać z błędów innych osób to nic wiele to nie zmienia .
Większość ludzi i tak popełni całą masę błędów lub też źle oceni sytuację mimo że wydaje się że wiedza jest dostateczna .
Jednakże wydaję mi się że warto dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami.
I nie dla tego żeby poczuć się kimś mądrzejszym lecz po to tylko aby ktoś mógł tych błędów popełnić mniej .
Myślę że jeśli taki będzie cel wszyscy będą zadowoleni !

flex chwyt marketingowy? 14 Mar 2014 14:32 #11553

• Mitek
  • ( Użytkownik )
  • Mitek's Avatar
  • Zablokowany
    35
Cześć
Dzielić się trzeba! Więcej trzeba wyprowadzać z błędu innych bo narciarstwo to jednak sport przestrzeni i bywa naprawdę niebezpiecznie.
Najgorsze jest to, że sporo ludzi - jak nie większość - fascynuje się takimi rzeczami jak flex czy model narty czy kolorowe ciuszki z membranami nie zwracając w ogóle uwagi na sprawy zdecydowanie ważniejsze, jak taktyka bezpiecznej jazdy, doskonalenie techniki, jazda w różnych warunkach, śniegach itd.
Pozdrowienia
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, rauf

flex chwyt marketingowy? 08 Gru 2014 14:41 #12329

• SKI21
  • ( Użytkownik )
  • SKI21's Avatar
  • Ski Level: 2
    50
... dziwne, że nikt nie próbuje tego wyjaśnić przyczynowo-skutkowo...? (to chyba moje "nowosłowo!")
Mitek napisał:
Obecnie buty wzdłużnie są dość miękkie za to są twarde poprzecznie stąd jej odczucia.

....ot i cała sprawa...

Przy jeździe Kristiannią było konieczne odciążenie tyłu narty. Jednym ze sposobów był docisk języków butów , czyli przeniesienia ciężaru na przód. By tego dokonać buty musiały temu sprostać, czyli... być sztywne. Obecnie mamy narty carvingowe ( czy tego chcemy czy nie!) Jak wielokrotnie pisałem, wszystko uległo postępowi w narciarstwie... prócz nauki jazdy. Narta carvingowa, wymaga tylko i wyłącznie!!!! Położenia jej na bok!
Mamy na to dwa sposoby.
- Przechylić się całym ciałem w kierunku skrętu... co jest możliwe tylko przy znacznej szybkości... co zabiera sporo czasu i uniemożliwia szybkie skręty..
Lub...
- pochylenie kolan w kierunku skrętu. Ale nasze kolana...od kilku milionów lat nie pochylą się na bok jeśli ich... nie ugniemy (spróbujcie!). Teraz... by je ugiąć, musimy zgiąć staw skokowy. Tego nie zrobimy w twardych butach. Owszem, dobry zawodnik ma już ugięte w stawie skokowym buty i ugnie kolana siadając na tył. Początkujący narciarz nie! Początkujący musi ugiąć staw skokowy w butach. Dlatego buduje się buty miękkie, bardzo miękkie i.... określa się ich Flex, by można było je sobie dobrać po parametrach. Wraz z postępem nauki jazdy przechodzimy do takich butów jakie nam pasują ( nie koniecznie sztywniejszych!!).
Czy podawanie Flexu to chwyt reklamowy...? Na tyle, na ile chwytem reklamowym jest podawanie składu czekolady!
Pozdrawiam

mazby
Mazby - Ski21
Zapraszam na kurs Nauki Jazdy metodą SKI21
www.skifever.pl/spolecznosc/events/viewe...nartach-metoda-ski21

kursnarciarski.prv.pl/
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2014 15:02 przez SKI21.
Za tę wiadomość podziękował(a): Stefan-Ski, rauf

flex chwyt marketingowy? 11 Gru 2014 00:10 #12346

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    732
SKI21 napisał:
Narta carvingowa, wymaga tylko i wyłącznie!!!! Położenia jej na bok!
(...)

Całej reszty nie cytuję, żeby nie rozpowszechniać :) Niestety ale to mieszanina półprawd, ćwierćprawd itd. :)
Podobnie w tym poście:
www.skifever.pl/forum/23-jak-dobrac-i-ku...-buty?start=15#12328

Przepraszam ale w polemikę też nie wejdę, choćby z braku czasu ;) ...wybacz :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka

flex chwyt marketingowy? 04 Sty 2015 14:36 #12444

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2608
Coś mi się tu nie zgadza z tym mitycznym flexem, jak to flex nie ma (prawie) znaczenia ?

Po pierwsze zdaje się że inicjacja skrętu zaczyna się od przeniesienia ciężaru na przód nart a następnie już podczas skrętu ciężar przenosi się na środek nart i tył. I teraz jak będę miał zbyt miękkie buty to zwłaszcza pierwsza faza skrętu pójdzie w palnik a raczej w doskonale odkształcający się plastik który zamiast przenieść siły nacisku przejmie część tych sił w postaci odkształceń lub nie pozwoli nam przekazać sił na nartę bo będzie miękki.

Czy ja coś źle rozumiem, przecież to twardość buta odpowiada za to jak te siły się przeniosą im twardszy but tym te siły i kontrola nad nartą są pod większą kontrolą.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.