SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy warto ? ATOMIC HAWX 80

Czy warto ? ATOMIC HAWX 80 30 Wrz 2013 13:49 #10207

• mgr
  • ( Użytkownik )
  • mgr's Avatar
  • Ski Level: 1
Na samym początku chciałbym przywitać wszystkich - dla części pewnie jestem znany : )

Mam dylemat aczkolwiek chcę kupić twardsze buty aby móc troszkę wcisnąć : ) Dotychczas mam Dalbello aerro 55 (flex50)

Mam na oku Atomic Hawx 80 (rok 2012/2013). Może miał koś styczność z tym butem ? Chciałbym wiedzieć czy są twarde, czy da się wcisnąć (flex flexowi nie równy). Nie miałem nigdy na nodze atomica więc nie mam pojęcia. Ciekawi mnie również jak działają w nim te strefy iFlex(które podobno działają jak dodatkowy staw) jak to jest odczuwalne ? But się zgina ? :woohoo:

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc :)
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Czy warto ? ATOMIC HAWX 80 30 Wrz 2013 15:33 #10209

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
  • Otrzymane podziękowania:
    732
mgr napisał:
Na samym początku chciałbym przywitać wszystkich - dla części pewnie jestem znany : )

Mam dylemat aczkolwiek chcę kupić twardsze buty aby móc troszkę wcisnąć : ) Dotychczas mam Dalbello aerro 55 (flex50)

Mam na oku Atomic Hawx 80 (rok 2012/2013). Może miał koś styczność z tym butem ? Chciałbym wiedzieć czy są twarde, czy da się wcisnąć (flex flexowi nie równy). Nie miałem nigdy na nodze atomica więc nie mam pojęcia. Ciekawi mnie również jak działają w nim te strefy iFlex(które podobno działają jak dodatkowy staw) jak to jest odczuwalne ? But się zgina ? :woohoo:

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc :)

Hej.
Skoro piszesz: "Nie miałem nigdy na nodze atomica więc nie mam pojęcia" to rozmowa jest trochę bezprzedmiotowa.
Najważniejsze jest przymierzanie buta - tu masz szczegółowe opisy, dobry tekst Lobo, nawet zbyt szczegółowy :)
www.skifever.pl/forum/23-jak-dobrac-i-ku...rac-buty-narciarskie

do tego film:

Co do doboru typu buta, flexu itd. - ja uważam, że jeśli jesteś już objeżdżony, masz doświadczenie, to powinieneś kupować buty "docelowe". W praktyce to pewnie powinien być jak najwyższy model buta "amatorskiego". Buty miękkie dobre są na początek - kiedy jest duże prawdopodobieństwo złego doboru.

Napisz może coś więcej o sobie, gabaryty (waga, wg mnie to istotne), jakie masz dotychczasowe doświadczenia z jazdy itd.

PS.
Flex 55 wskazuje na kapcia; nie wiem ile ważysz ale klasa butów z flex 80 też prawdopodobnie będzie za niska. Pamiętaj że flex to tylko wskazanie, ale wraz z wyższym dostajesz buta lepszej klasy (materiały, detale, trwałość itp.).
Nie wiem jak działa naprawdę ten iFlex, ale nie przejmował bym się za bardzo - każdy producent wymyśla jakieś chwytliwe nazwy i slogany :)
Ostatnio zmieniany: 30 Wrz 2013 15:57 przez gajowy01. Powód: ps
Za tę wiadomość podziękował(a): Stefan-Ski, mgr

Czy warto ? ATOMIC HAWX 80 30 Wrz 2013 22:32 #10212

• mgr
  • ( Użytkownik )
  • mgr's Avatar
Ważę ok 80 kg. No tak tak, 50 to kapeć : ) na tym bucie moje możliwości się kończą więc pora na coś twardszego. Jeżdżę jakoś 6 lat no i w sumie jakoś 4 - 5 lat tak technicznie ze szkołą narciarską jeździłem i potem ćwiczyliśmy już technikę i sportową jazdę dla tego też w tych butkach już za miękko mi, i większa męka przede wszystkim przy krojeniu. Spokojnie, najpierw muszę się doradzić z tym flexem i markom a później będziemy mierzyli odpowiedni model. Czyli ta 80 zbyt miękka myślicie ? Rozejrzeć się za jakimiś 95 - 110 ? Nordica Sport Machine może ? : >

Pozdrawiam !

Czy warto ? ATOMIC HAWX 80 01 Paź 2013 02:23 #10213

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    732
mgr napisał:
Ważę ok 80 kg. No tak tak, 50 to kapeć : ) na tym bucie moje możliwości się kończą więc pora na coś twardszego. Jeżdżę jakoś 6 lat no i w sumie jakoś 4 - 5 lat tak technicznie ze szkołą narciarską jeździłem i potem ćwiczyliśmy już technikę i sportową jazdę dla tego też w tych butkach już za miękko mi, i większa męka przede wszystkim przy krojeniu. Spokojnie, najpierw muszę się doradzić z tym flexem i markom a później będziemy mierzyli odpowiedni model. Czyli ta 80 zbyt miękka myślicie ? Rozejrzeć się za jakimiś 95 - 110 ? Nordica Sport Machine może ? : >

Co do marki - nic nie wymyślisz przez internet. Możesz przyjąć, że wszystkie są równie dobre jakościowo.
Z doświadczenia wynika, że wszystkie mają różne produkty na różnych półkach cenowych, i akurat jest tak, że wraz ze wzrostem sztywności rośnie cena, ale także jakość butów, w mojej ocenie.

Jeśli okaże się że mają flex 120 to bierz 120 - te liczby są dość umowne, nie ma jednego standardu, dlatego nie ma się co doktoryzować, czy wystarczy 95 czy 110 będzie dużo lepsze :)
Kupuj więc najdroższe na jakie cię stać a przy tym będą dobrze dopasowane i w ramach tego wygodne ...więc przymierzać! :)
Sam jeżdżę w Salomon xWave 10 z flexem 110 - bo taki wtedy był najwyższy model "amatorski"; dojrzewam powoli do wymiany (wiek) - na wiosnę przymierzałem wiele par, znów tylko najwyższe modele, czyli nominalnie 130 w tej chwili. Ogromnych różnic nie ma w sztywności, za to najwyższy model daje mi szansę na najlepszą jakość i odpowiednią geometrię, czyli np. wysokość, pochylenie cholewki itd.

Luźne uwagi przy okazji:
- Doświadczenie podpowiada, że to dobieranie do siebie to proces dość mozolny, czasochłonny.
- Ja osobiście brałbym tylko buty z 4 klamrami, jakoś nie mam zaufania do innych wynalazków :)
- w związku z powyższym - w ciągu ostatnich 2 sezonów Nordica się sama wykluczyła (dla mnie) - akurat w tym segmencie kombinują z 3 klamrami :/
- zdarza się znaleźć taniej buty z poprzednich sezonów - jeśli znajdziesz takie, będą dobrze leżeć, a przy okazji tanie - to brać
- bierz do domu (każdy sklep powinien pozwolić), posiedź, pochodź po dywanie itd. ale pamiętaj że te buty służą do jazdy nie do chodzenia ...ugnij kolana! ;)
Powodzenia i cierpliwości życzę :)
Ostatnio zmieniany: 01 Paź 2013 02:33 przez gajowy01.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, Iśka, Stefan-Ski, mgr

Czy warto ? ATOMIC HAWX 80 01 Paź 2013 14:45 #10214

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
    1199
Pewnie to wiesz ale tak dla porządku przypomnę że:
warto pamiętać o tym że buty w warunkach pokojowych fleks mają o wiele mniejszy niż w warunkach stokowych .
jeśli w warunkach pokojowych są choćby trochę nie wygodne to w stokowych nie ma o czym mówić - będzie masakra .

Oczywiście jak już kupisz i okaże się że jednak trochę cisną na stoku to tragedii nie ma . Odbarczanie wkładki i pewnie jeszcze inne metody pozwolą jakoś pozbyć się problemu .

Polecam jednak zastosować się do rad przy doborze buta ale tego chyba nie trzeba Tobie tłumaczyć bo widzę że poszukujesz owych .
Za tę wiadomość podziękował(a): mgr

Head Vector VS Lange Comp Pro 21 Paź 2013 21:01 #10317

• mgr
  • ( Użytkownik )
  • mgr's Avatar
Witam, mam dylemat ponieważ chcę kupić twardsze buty narciarskie, mam wybór pomiędzy modelem załączonym na obrazku z poniższego linku :

Vector

sezon 2010/2011 tak jak widać

oraz

sezon 2008/2009 (bodajże)

Lange Comp

Proszę o radę pomiędzy tymi butami : ) z góry dziękuję !

Head Vector VS Lange Comp Pro 22 Paź 2013 17:56 #10326

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2608
Łysy ja nie wiem czy Langi RS da się kupić w bardzo okrojonym budżecie Mgr - nie napisał wcześniej ile może przeznaczyć na buty ale jest to 1/3 kwoty którą Ty zapłaciłeś za swoje. Ja jestem za tymi Langami.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.