SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Czy to przełom w butach narciarskich?

Czy to przełom w butach narciarskich? 01 Sie 2013 18:17 #10013

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
  • Otrzymane podziękowania:
    59
Wstawiam linka z bardzo ciekawą informacją dotyczącą nowej marki i nowego projektu butów narciarskich szwajcarskiej firmy Dahu.
Warto dokładnie przyjrzeć się jak zostały zaprojektowane te buty.
Tego jeszcze nie było na rynku narciarskim.

zimalato.pl/czy-to-przelom-w-butach-narciarskich/

PS.
Zobaczcie na stronie producenta film jak zaprojektowano buty Dahu.
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2013 18:22 przez Narciarz.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, Iśka, W.W.

Czy to przełom w butach narciarskich? 02 Sie 2013 10:22 #10020

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
Nie było by lepiej bo na stronie producenta jest dużo dodatkowych informacji a sam film nie pokazuje np. kto te buty projektował, nie pokazuje dokładnie ważnych detali tych butów.
Ale najlepiej będzie jak je we wrześniu włożę na nogi. :cieszesie
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2013 10:25 przez Narciarz.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka

Czy to przełom w butach narciarskich? 02 Sie 2013 10:56 #10023

• Iśka
  • ( Użytkownik )
  • Iśka's Avatar
  • Princess Isia ®
    662
Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii Narciarzu :-) Mam nadzieję, że się podzielisz swoim doświadczeniem :) i podasz cenę :)

Czy to przełom w butach narciarskich? 02 Sie 2013 12:24 #10024

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
  • Ski Level: 4
    1166
Kapeć!
Tylko jako ciekawostka marketingowa,ewentualnie do jazdy dla Foresta Gampa.
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, Iśka

Czy to przełom w butach narciarskich? 02 Sie 2013 14:27 #10025

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
filipski napisał:
Kapeć!
Tylko jako ciekawostka marketingowa,ewentualnie do jazdy dla Foresta Gampa.

A miałeś go w ręce, że tak piszesz?
A dotykałeś buta wewnętrznego i skorupy, że tak piszesz.
A rozmawiałeś na targach z zawodniczką ze Szwajcarskiej reprezentacji która jest jednym z testerów tego buta i znasz jej opinię?
A przeczytałeś jaka firma go zaprojektowała?
Ta sama co zaprojektowała między innymi model buta narciarskiego dla Atomica!.
Ta sama co zaprojektowała jeszcze parę innych profesjonalnych ciekawych sprzętów sportowych, które są już od dawna w sprzedaży.
Dla tego podałem informację, żeby poczytać na stronie producenta i uniknąć takich opinii.
A z mojego skromnego doświadczenia to jakieś 96% narciarzy jeździ turystycznie dla przyjemności a pozostałe 2% ma aspiracje sportowe i pozostałe 2% jeździ sportowo.

Czy to przełom w butach narciarskich? 02 Sie 2013 14:33 #10026

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
Łysy napisał:
Narciarz napisał:
Nie było by lepiej bo na stronie producenta jest dużo dodatkowych informacji a sam film nie pokazuje np. kto te buty projektował, nie pokazuje dokładnie ważnych detali tych butów.
Robert a ja chętnie zobaczę Cię w tych butach przy mrozie rzędu -25*
Jako stary malkontent :D przypierniczę się od razu do tego - nie wierzę w takie wynalazki , jestem więcej niż przekonany , że te buty tak samo się przyjmą na stokach jak kosmiczny wynalazek pt: skki trikke :cheer: nikt mnie nie przekona , że ten but dostarczy mi odpowiednią twardość , przekazanie siły na nartę - tak potrzebne w sporcie .
Widzę to bardziej jako nowinkę tudzież ciekawostkę ;)

Oj Łysy, Łysy.
A snowboardziści to mają zmarznięte nogi na stoku?
A jak chodzą alpiniści po górach to mają dodatkową skorupę plastikową w swoich butach?
Jak się jeździ na nartach to jest ciepło a jak się stoi to w każdych butach może noga przemarznąć i ta odrobina plastiku czyli skorupa jaka jest w tradycyjnych butach nie ma żadnego znaczenia termicznego dla naszej stopy.
Najlepiej to widać na przykładzie starych kilku letnich butów, jak wyklepie nam się wewnętrzny wkład.
Wtedy nogi zaczynają przemarzać.
Jak założysz dobre skarpetko np. z merynosa to nogi przestaną Ci marznąć.

Czy to przełom w butach narciarskich? 02 Sie 2013 16:06 #10028

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1166
Jestem przekonany,że jak przeczytam kto zaprojektował,to zdecydowanie je kupię,zwłaszcza jak zobaczę je na nogach tej testeki.
Nie muszę dotykać buta wewnętrznego ani skorupy,bo wystarczająco długo bawię się w narciarstwo.
Tak samo wierzę w opinie testerów,którzy są sponsorowani przez daną firmę.
Nie mogę się doczekać Twoich wrażeń ,bo z pewnością się podzielisz zachwytem i linkiem do sklepu.

Czy to przełom w butach narciarskich? 02 Sie 2013 16:16 #10029

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
filipski napisał:
Jestem przekonany,że jak przeczytam kto zaprojektował,to zdecydowanie je kupię,zwłaszcza jak zobaczę je na nogach tej testeki.
Nie muszę dotykać buta wewnętrznego ani skorupy,bo wystarczająco długo bawię się w narciarstwo.
Tak samo wierzę w opinie testerów,którzy są sponsorowani przez daną firmę.
Nie mogę się doczekać Twoich wrażeń ,bo z pewnością się podzielisz zachwytem i linkiem do sklepu.

To dobrze, że nie wierzysz testerom bo widać, że nie masz z nimi kontaktu pisząc o takich bzdurach jak sponsoring przez producentów lub dystrybutorów.
To już jest oklepana opinia i oczywiście nie prawdziwa.
Ale ty pewnie wiesz lepiej.
Dawno temu jak pisałem o nartach Duel to też się nasłuchałem od takich niedowiarków jak ty co to za włoski szmelc.
A ten szmelc projektuje i produkuje również były zawodnik narciarskiej kadry narodowej Włoch trzy krotny mistrz świata w Carving Cup, egzaminator włoskich instruktorów narciarstwa, kierownik organizujący włoski test narciarski dla największego włoskiego magazynu w którym biorą udział byli zawodnicy z Włoskiej kadry i fantastycznie jeżdżący człowiek na nartach!
Życzę Ci takich sukcesów w naszym kraju, takiego doświadczenia, takich umiejętności a potem krytykowania wszystkiego co nie jest twoim ulubionym logo.
Uwielbiam fora nigdy nie można normalnie podyskutować tylko zawsze musi Ci ktoś kijem w głowę bez kasku przywalić.
To takie typowe polskie zachowanie.
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2013 16:17 przez Narciarz.

Czy to przełom w butach narciarskich? 02 Sie 2013 16:20 #10030

• Pazur
  • ( Użytkownik )
  • Pazur's Avatar
  • Ski Level: 2
    202
filipski napisał:
zdecydowanie je kupię,zwłaszcza jak zobaczę je na nogach tej testerki.
tylko toples ewentualnie w bikini
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar

Czy to przełom w butach narciarskich? 02 Sie 2013 21:53 #10031

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Narciarz napisał:

Przepraszam, ale link nie był do strony producenta i przyznam, że sam ledwo ten link znalazłem, więc jak mamy być fair do wszystkich, to podawaj link do producenta, nie do swojej strony na której ów link jest ale nie rzucający się od razu w oczy.

:witam

Link do producenta TUTAJ

P.S.
By nikt nie zarzucił mi gołosłowności poniżej zrzut strony

artykul.jpg
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2013 21:56 przez kiedar.

Czy to przełom w butach narciarskich? 03 Sie 2013 08:57 #10034

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1166
Miałem się już nie odzywać,ale jednak .
Nie rozumię zachwytu nad Duel'em,poza może ogólną modą nad manufaturą,lansowaną przez niektórych sprzedawców.Skoro tak mocno siedzisz w tych testach i masz takie zaufanie do wyników,to sam wiesz,że Duel wypada w nich jedynie przeciętnie.
Miałem okazję na testach w Soelden jeździć na paru niszowych nartach i jedyne jakich w życiu bym nie oddał to RTC.Po duelach miałem przeciętne wrażenia,dużo lepsze (jak dla mnie) były narty VIST,czy Blossom.(z tych niszowych),ale i tak poza RTC ,najlepiej wypadały niestety te ze stajni austriackich fabrykantów.
Co do mojego ulubionego logo,to co ty o nim wiesz,żeby się wypowiadać.Znasz mnie?
Nazwisko producenta Duela jest mi znane,ale nie ma dla mnie znaczenia.Pirmin Zurbrigen-trochę bardziej znany,też produkował,czy jeszcze dalej produkuje narty i nie przekłada się to niestety na właściwości jezdne.
Ale jak chcesz argumentować w ten sposób to tylko dodam,że w tak pogardzanych przez ciebie markach,które dominują na rynku, i odbierają ci klientów na twoje najlepsze,manufakturowe(ręcznie???robione-śmiech) narty pracują trochę bardziej uznani zawodnicy,bo obecna czołówka PŚ.
I nie pisz więcej o "typowo polskich" zachowaniach na forach,bo mnie krew zalewa.Ty za to zachowujesz się jak typowy przedstawiciel handlowy,piszesz tylko wtedy jak masz interes,lub możesz coś zareklamować.
Dla mnie EOT.

Czy to przełom w butach narciarskich? 03 Sie 2013 09:00 #10035

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
kiedar napisał:
Narciarz napisał:

Przepraszam, ale link nie był do strony producenta i przyznam, że sam ledwo ten link znalazłem, więc jak mamy być fair do wszystkich, to podawaj link do producenta, nie do swojej strony na której ów link jest ale nie rzucający się od razu w oczy.

:witam

Link do producenta TUTAJ

P.S.
By nikt nie zarzucił mi gołosłowności poniżej zrzut strony

artykul.jpg

Standardowy tekst.
Co bym nie napisał i co bum nie wstawił to zawsze jest okazja zrobić ze zwykłej ciekawostki informacyjnej zadymę.

Czy to przełom w butach narciarskich? 03 Sie 2013 09:04 #10036

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
Łysy napisał:
Narciarz napisał:
Łysy napisał:
Narciarz napisał:
Robert a ja chętnie zobaczę Cię w tych butach przy mrozie rzędu -25*
Jako stary malkontent :D przypierniczę się od razu do tego - nie wierzę w takie wynalazki , jestem więcej niż przekonany , że te buty tak samo się przyjmą na stokach jak kosmiczny wynalazek pt: skki trikke :cheer: nikt mnie nie przekona , że ten but dostarczy mi odpowiednią twardość , przekazanie siły na nartę - tak potrzebne w sporcie .
Widzę to bardziej jako nowinkę tudzież ciekawostkę ;)

Oj Łysy, Łysy.
A snowboardziści to mają zmarznięte nogi na stoku?
A jak chodzą alpiniści po górach to mają dodatkową skorupę plastikową w swoich butach?
Jak się jeździ na nartach to jest ciepło a jak się stoi to w każdych butach może noga przemarznąć i ta odrobina plastiku czyli skorupa jaka jest w tradycyjnych butach nie ma żadnego znaczenia termicznego dla naszej stopy.
Najlepiej to widać na przykładzie starych kilku letnich butów, jak wyklepie nam się wewnętrzny wkład.
Wtedy nogi zaczynają przemarzać.
Jak założysz dobre skarpetko np. z merynosa to nogi przestaną Ci marznąć.
A świstak siedzi i zawija sreberka - a siedzi bo wiewióra była nieletnia ;)
Robert co to za porównanie Nart Duell do tych kosmicznych butów ?
Piszesz , że buty testuje zawodniczka , a kto ma testować ? czerwony kapturek ? no proszę Cię !
Robert , Ty jako dorosły facet i trochę techniczny , powinieneś zdawać sobie sprawę z tego , że co 4 klamry i 5 rzep/bosster to kurcze nie 2 spinki .
Pomysł i wykonanie tego buta może i genialne , ale dla laików niedzielnych i proszę Cię nie wmawiaj mi , że te buty mogą stawać w szranki z topowymi butami Race :nie:
Aha zapomniał bym ... na forach siedzą ludzie , którzy się znają na rzeczy i na :narty:

Łysy.
A w którym momencie ja napisałem cokolwiek na temat tych butów, że mają coś wspólnego z butami Race.
To bardzo dobrze, że na forum są ludzie którzy się znają na nartach i butach ale się nie znają na zwykłej kulturze!
Albo to jest forum do dzielenia się wiedzą, informacjami albo to forum jest do opluwania innych forowiczów, którzy chcą się podzielić informacją.Po co mam podpis konto komercyjne na czerwono jak każdy może sobie po mnie pojeździć jak Łysy po kobyle!!!
Albo się szanujemy albo opluwamy?
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2013 09:06 przez Narciarz.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Czy to przełom w butach narciarskich? 03 Sie 2013 09:13 #10037

• Narciarz
  • ( Użytkownik )
  • Narciarz's Avatar
  • Konto komercyjne
    59
filipski napisał:
Miałem się już nie odzywać,ale jednak .
Nie rozumię zachwytu nad Duel'em,poza może ogólną modą nad manufaturą,lansowaną przez niektórych sprzedawców.Skoro tak mocno siedzisz w tych testach i masz takie zaufanie do wyników,to sam wiesz,że Duel wypada w nich jedynie przeciętnie.
Miałem okazję na testach w Soelden jeździć na paru niszowych nartach i jedyne jakich w życiu bym nie oddał to RTC.Po duelach miałem przeciętne wrażenia,dużo lepsze (jak dla mnie) były narty VIST,czy Blossom.(z tych niszowych),ale i tak poza RTC ,najlepiej wypadały niestety te ze stajni austriackich fabrykantów.
Co do mojego ulubionego logo,to co ty o nim wiesz,żeby się wypowiadać.Znasz mnie?
Nazwisko producenta Duela jest mi znane,ale nie ma dla mnie znaczenia.Pirmin Zurbrigen-trochę bardziej znany,też produkował,czy jeszcze dalej produkuje narty i nie przekłada się to niestety na właściwości jezdne.
Ale jak chcesz argumentować w ten sposób to tylko dodam,że w tak pogardzanych przez ciebie markach,które dominują na rynku, i odbierają ci klientów na twoje najlepsze,manufakturowe(ręcznie???robione-śmiech) narty pracują trochę bardziej uznani zawodnicy,bo obecna czołówka PŚ.
I nie pisz więcej o "typowo polskich" zachowaniach na forach,bo mnie krew zalewa.Ty za to zachowujesz się jak typowy przedstawiciel handlowy,piszesz tylko wtedy jak masz interes,lub możesz coś zareklamować.
Dla mnie EOT.

To masz pech bo na testach w Solden również byłem a resztę dopowiedz sobie sam.
Pewnie jak bym napisał, że narty RTC sprzedawałem to zaraz by się okazało, że nie są jednak tak dobre jak napisałeś.
Jesteś typowym polskim forowiczem z typowymi wadami i zaletami.
Przeczytaj drugi post Łysego.
Zwykłe pytanie a z mojej strony zwykła odpowiedź.
Tego oczekuję na forum a nie ataku za każdym postem jaki napiszę.
Jak się wypowiem na temat ośrodka to też pewnie według Ciebie będę miał w tym interes.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy, W.W.

Czy to przełom w butach narciarskich? 03 Sie 2013 10:00 #10038

• W.W.
  • ( Użytkownik )
  • W.W.'s Avatar
  • Ski Level: 3
    169
Witam

Chyba widziałem właśnie moje nowe buty. :narty:
Teraz wiem, dlaczego od kilkunastu lat nie zmieniłem butów. ;)
Już tak mam, że czasem jak coś zobaczę, to wiem, że to kupie, wcześniej czy później. Tak było z nartami, z kijkami bez pasków i tak stało się z tymi butami.

O dawna się zastanawiałem, dlaczego, poza liftingiem, nic nowego w tej dziedzinie się nie pojawia i proszę.
Moim zdaniem rewelacja.
Z pewnością sportowcy i "prawdziwi narciarze" będą kręcić nosem, ale koncepcja buta fantastyczna.
Sadzę, że znaczna większość narciarzy, to amatorzy tacy jak ja. My nawet nie zbliżamy się do granic możliwości posiadanego sprzętu. Dla nas wygodne buty to to, "co tygrysy lubią najbardziej". My przy 25 stopniach mrozu siedzimy przy kominku ze szklanicą w ręku i butelka w zasięgu działania. To chyba dla nas te buty stworzono.
Aż nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł dotknąć i kupić.
Wielkie dzięki dla "Narciarza" za informacje. :zdrowie
W zeszłym roku cały sprzęt wymieniłem w lecie, może i w tym roku się uda.
Ciekawe, ile będą kosztowały.
Pozdrawiam
WW
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2013 10:03 przez W.W..
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.