SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wkładki do butów narciarskich

Wkładki do butów narciarskich 06 Sty 2014 09:35 #10987

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
  • Otrzymane podziękowania:
    1199
No tak tak .

Najlepsze wkładki z Lidla
Buty oraz narty z drugiej nogi ( second hand-u) .

Wybacz Rota ale mam podobne zdanie na temat Twoich teorii jak wspomniany forumowicz.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Wkładki do butów narciarskich 06 Sty 2014 15:26 #10993

• rauf
  • ( Użytkownik )
  • rauf's Avatar
  • Ski Level: 2
    90
Wkładki formowalne, obojętnie jakiego producenta Biedronka czy Sidas, stabilizują stopę, minimalizują niepotrzebne przesuwanie, trochę podnoszą piętę i ogólnie wpływają na lepsze czucie, wygodę i komfort.

Wkładki nieformowalne, ponownie obojętnie jakiego producenta, to znowu loteria, komuś kto ma stopę "wzorcową" mogą pomóc, komuś kto ma jakiekolwiek "wady" odbiegające od średniej mogą i przeszkadzać.

Osobiście w rowerowych SPD i butach narciarskich nie wyobrażam sobie jazdy bez dopasowanych butów w tym wkładek, z tym że nie mam właśnie typowej budowy i wkładki bardzo mi pomogły (dodam że jakimś paralitykiem też nie jestem, ot po koszu mam dziwnie wystające kostki od skręceń, naciągnięć itd.)

Jeśli ktoś szuka budżetowych sposób polecam kupić zestaw podkładek pod piętę, oraz takich wycinanych kształtek pod wkładki. Ustawić canting butów na zero, wpiąć się stanąć szeroko, na wysokość bioder i wąsko i obserwować co się dzieje, a potem...eksperymentować.
Fitterowi zajęło ustawieni mi butów ponad 3h (z odbarczaniem), ale jeśli ktoś ma zaparcie myślę że może i domowym sposobem osiągnąć dobre efekty.
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2014 21:09 przez rauf.
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar

Wkładki do butów narciarskich 06 Sty 2014 16:01 #10994

• rota47
  • ( Użytkownik )
  • rota47's Avatar
  • Ski Level: 3
    108
Stefankorba
Ja absolutnie nie zachwalam wkładek z Lidla że są bardzo dobre, ja napisałem iż dla mnie były wygodne, co nie oznacza iż muszą być takie same dla każdego, jak również narty czy buty z drugiej nogi. Bardziej zasobni ludzie kupują sprzęt z wyższej półki, użyją przez dwa, trzy sezony i pozbywają się go, natomiast są i tacy których nie stać na najdroższy sprzęt i są zadowoleni, że mogą kupić taki używany sprzęt, co nie oznacza że kupują buble. I gdyby moim zdaniem tak ne było, to i narciarzy by było bardzo malo. Myślę że podzielasz moje zdanie w tym temacie. To tak w skrócie.
Pozdrawiam. :)

Wkładki do butów narciarskich 06 Sty 2014 16:47 #10996

• filipski
  • ( Użytkownik )
  • filipski's Avatar
    1166
rota47 napisał:
stefankorba uprzedził mnie w w swojej wypowiedzi dotyczącej wkładek, ponieważ tak samo myślę. Wydawanie pieniędzy na drogie wkładki które albo nastręczą bólu, albo być może od biedy będą pasowały, a najszybciej zasilą kasę producenta, to tak jak wygrać los na loterii. :cheer:

A już miałeś JAKIEKOLWIEK doświadczenia z wkładkami formowanymi indywidualnie,czy znów walisz na wyczucie i z góry wiesz,że one mogą być niewygodne,skoro są dopasowane TYLKO i WYŁĄCZNIE do twoich stóp,bo chodzi o zasilenie producenta kasą?
Wyjazdy szkoleniowe w Austrii SKI - WORLD Szkoła Narciarska
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka

Wkładki do butów narciarskich 06 Sty 2014 18:11 #10998

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • I Love skiing !
    1199
Rota nie masz pojęcia jak bardzo nie zgadzam się z Twoimi teoriami .

Wkładki termo formowalne jak opisuje wielu użytkowników to coś co poprawia lub poprawiło ich komfort.
Nie wszystkie wkładki Sidasa są termo formowalne więc opisane przeze mnie nie były wspomnianymi w poście innych.
Ale idąc Twoim tokiem myślenia nie powinieneś się wypowiadać na ich temat bo tylko osoby będące użytkownikiem mogą cokolwiek o nich powiedzieć .

Co do sprzętu z drugiej ręki . To chyba jedyne miejsce gdzie troszeczkę się z Tobą zgadzam .
Taki sprzęt powinien być jednak nabywany pod okiem kogoś kto się zna i potrafi doradzić lub po tym jak się o tym dobrze poczyta i co najważniejsze spróbuje zrozumieć co ten kto się zna chce przekazać .

Ps:
Prosiłbym abyś w swoich postach cytował mnie jeśli z czymś się zgadzam lub myślę tak jak Ty bo odnoszę wrażenie że albo ja się niezbyt precyzyjnie wyrażam albo Ty interpretujesz moje posty inaczej .
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.