SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kupno pierwszych nart

Kupno pierwszych nart 06 Sty 2015 22:35 #12471

• arczis
  • ( Użytkownik )
  • arczis's Avatar
  • Ski Level: 1
  • Otrzymane podziękowania:
    1
Witam,

Poszukuje pierwszych nart do kupna:

Waga: 60 kg

Wzrost: 176

Budżet: 600 zł (może dojść nawet do 800 ale wzrost ceny musi być adekwatny do ceny i moich umiejętności :) )

Poziom umiejętności: Początkujący. Umiem po prostu jeździć techniką płużną. Jazda jak najbardziej rekreacyjna.

Zwracam się z prośbą o pomoc w kupnie nart. Nigdy ich nie kupowałem więc nie mam pojęcia które były by najlepsze dla mnie. Myślałem o czymś w granicach 600 zł (może być więcej). Nie chcę kupić czegoś drogiego bo nie wykorzystał bym wszystkich możliwości i szkoda mi pieniędzy. Nie chcę także kupić bubla z którego nie będę mógł czerpać przyjemności z jazdy i który rozleci mi się po dwóch sezonach. Dlatego też myślałem o jakiś uniwersalnych nartach na których po prostu będę mógł jeździć z przyjemnością.

Najprostszym wyborem by były: allegro.pl/wyprzedaz-narty-blizzard-g-fo...t10-i4911739146.html
(najwięcej kupionych)

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Ps: buty kupię indywidualnie w sklepie. Raczej dobre, wole miec lepsze, wygodne buty niż narty :)
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): jabol

Kupno pierwszych nart 06 Sty 2015 22:50 #12472

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
  • Ski Level: 3
    266
słuszna decyzja też kiedyś miałem blizzardy

bardzo dobry stosunek ceny do jakości
trochę drewna w rdzeniu, myślę że błędu nie popełnisz
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2015 12:16 przez jabol.
Za tę wiadomość podziękował(a): arczis

Kupno pierwszych nart 07 Sty 2015 19:11 #12482

• rauf
  • ( Użytkownik )
  • rauf's Avatar
  • Ski Level: 2
    90
Ja bym policzył ile dni przez najbliższe 2,3 sezony będziesz na stoku, jaki jest koszt wypożyczenia nart w okolicy gdzie planujesz szusować.
Własna narta kosztuje (serwis, konserwacja), trzeba ją gdzieś przechowywać i transportować (jak dachowcem to większe zużycie paliwa itp).

Jeśli Ci się to kalkuluje i jak piszesz jesteś dopiero początkujący, praktycznie każda narta spełni wymagania (o ile pasuje Ci jej kolor :cieszesie ).

Kupno pierwszych nart 07 Sty 2015 20:05 #12486

• arczis
  • ( Użytkownik )
  • arczis's Avatar
    1
Nie chce mi się rozpisywac dlaczego chce kupić a nie wypożyczać. Po prostu chce kupic.

Dostałem prywatną wiadomość po napisaniu podobnego posta na innym forum z propozycją kupna nart :
www.sportone.pl/pl/p/Sporten-narty-Cobalt-Green/1106
www.sportone.pl/pl/p/Sporten-narty-Krypton/1108%20Robert (długość 158cm więc bym musial sie dowiedziec czy sa jakies w granicach 165)

Co o nich sądzicie? I ostatnie pytanie czy warto się jeszcze spinać i szukać nart czy wiekszość w tej cenie zaspokoi moje "podstawowe" potrzeby?

Kupno pierwszych nart 07 Sty 2015 20:12 #12489

• rauf
  • ( Użytkownik )
  • rauf's Avatar
  • Ski Level: 2
    90
NIe znam brandu, ale jeśli taliowanie pasuje to czemu nie. Przy ew. odsprzedaży na pewno stracą więcej w czasie niż bardziej znane.
Poziom umiejętności: Początkujący. Umiem po prostu jeździć techniką płużną. Jazda jak najbardziej rekreacyjna.

Większość nart w tej grupie/cenie będzie ok.

Kupno pierwszych nart 07 Sty 2015 20:35 #12492

• arczis
  • ( Użytkownik )
  • arczis's Avatar
    1
Raczej ich nie sprzedam, będe jeździł poki będa się nadawać do jazdy. Dlatego też chciałbym aby długo pożyły.

Druga kwestia w sprawie tych blizzardów otrzymałęm taką wiadomość: "Unikaj nart z systemem montażu nart IQ.
Jak wyrobią Ci się elementy prowadnic w nartach to będziesz miał luzy na wiązaniach z którymi już nic nie da się zrobić.
Lepsza jest przykręcana płyta w kształcie szyn do narta.
Jak się zużyje lub uszkodzi to łatwo można ją wymienić."

Nie wiem jak obiektywna jest ta wypowiedź gdyż dostałem ją od osoby która zaoferowała mi poprzednie narty w prywatnej wiadomości.

Co sądzicie o tych wiązaniach IQ?

Kupno pierwszych nart 09 Sty 2015 16:35 #12505

• gajowy01
  • ( Użytkownik )
  • gajowy01's Avatar
  • Wielki Zderzacz Hadronów
    735
arczis napisał:
(...)
Ps: buty kupię indywidualnie w sklepie. Raczej dobre, wole miec lepsze, wygodne buty niż narty :)

...i tego się trzymaj, na tym się skup :)
Buty są ważniejsze, dobór kosztuje więcej czasu i często więcej pieniędzy - na tym nie warto oszczędzać, buty kupisz pewnie na parę lat.
Narty łatwo się kupuje, łatwo sprzedaje, wymienia itd.

Nie ma sensu skupiać się na jakiś aspektach technologicznych czy konstrukcyjnych, skoro twój poziom to łuki płużne.
Kup po prostu jakieś tanie narty, typu allround, o dł. ok. 165 cm ...i pewnie zmienisz je niedługo, jak się czegoś poduczysz :)

Wiem że to co piszę to idzie w poprzek twoim wyobrażeniom - ale to dobra i jedynie słuszna rada :)
...a najlepiej to:
- kup porządne buty (dopasowane, z wygodą na początku różnie bywa)
- narty pożyczaj
- zainwestuj w naukę, instruktora
...i tyle :)
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Iśka, Stefan-Ski, Plywak
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.