SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 13:41 #12443

• marcodevil
  • ( Użytkownik )
  • marcodevil's Avatar
  • Ski Level: 1
Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale bardzo prosiłbym o pomoc. Mam 20 lat, ważę 80 kg, mam 180 cm wzrostu. Jeżdżę w tej chwili na Atomicach X10 Drive - jest to narta gigantowa, jednak doszedłem do wniosku po parodniowych testach że potrzebuję czegoś z mniejszym promieniem skrętu (czegoś w stylu zbliżonym do allround lub slalomówki). Jeżdżę na poziomie średniozaawansowanym już ok 10 lat. W sezonie tak ok. 10-12 dni.

Bardzo dużo ludzi polecało mi narty Fischera. Są stosunkowo niedrogie, i stoją bardzo wysoko w rankingach. Najbardziej polecono mi modele z allroundów Progressor 8+(175 cm za 550 zł sprzed dwóch sezonów), Progressor 800 (165 za 700 zł łącznie z butami i 170 cm za 600 zł), Progressor 900, a ze slalomówek : Superrace SC (165cm za 650 zł narty z zeszłego sezonu ). Nie wiem czy slalomówki nie będa na mnie za długie.

Preferuję jazdę krótszym skrętem, ale czasem lubię pojechać dłuższym. Typowa narta gigantowa jest dla mnie za szybka (często lubię jednak jechać z mniejszą ilością skrętów, ale wolałbym uniknąć złamania którejś kończyny na stoku), chciałbym coś co przyniesie mi raczej więcej frajdy z jazdy.
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 13:54 przez marcodevil.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 15:28 #12446

• Plywak
  • ( Globalny moderator )
  • Plywak's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania:
    822
Przy podobnych parametrach wagowo wzrostowych (no może jestem odrobinę większy ;) używam allroundów Heada Icon TT 80 o dł. 176 i je bardzo polecam. Stefan pewnie je też poleci :) Obecnie ten model nie jest produkowany, ale pewnie ma jakiegoś następcę.

Jeśli chodzi o Progressory, to nawet 900 są dla mnie za miękkie. Polecam wypożyczyć i przetestować, to dosyć popularna narta. Generalnie, to przy twoich wymiarach i stażu, to nie polecam kupowania nart w ciemno, tylko testowanie i późniejszy zakup :)

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 16:10 #12447

• marcodevil
  • ( Użytkownik )
  • marcodevil's Avatar
problem mój polega na tym że nie bardzo mam jak je przetestować. Mam dobrego znajomego który jeździ lepiej ode mnie i bardzo sobie chwali Progressory 800 (jest cięższy niż ja). Szkoda że nic nie napisałeś mi o tych slalomówkach Fischera, bo ludzie wypowiadają się o nich bardzo pochlebnie.
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 16:10 przez marcodevil.

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 16:43 #12449

• Plywak
  • ( Globalny moderator )
  • Plywak's Avatar
  • Moderator
    822
Niestety, ale nie mam pojęcia o slalomkach, w zasadzie o żadnych :) Miałem kiedyś na nogach Volkl Tigershark, ale to były moje początki jazdy po wielu latach przerwy i moja opinia wiele by nie wniosła. Pamiętam jedynie, że mocno mnie po nich bolały łydki ;)

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 17:35 #12450

• marcodevil
  • ( Użytkownik )
  • marcodevil's Avatar
no cóż, właśnie sprzedawca mi mówił że te slalomki należą do twardszych nart, mimo wszystko są to narty world cup. A niech mi ktoś powie proszę czy długość 175cm nart allround tych właśnie Fischerów progressor 8+ może być biorąc pod uwagę mój wzrost czy jednak szukać krótszych nart ?

A jeśli podam tutaj linki do aukcji to mógłby ktoś zerknąć na oferty i mi powiedzieć czy jest sens bawić się w kupowanie nart przez internet?
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 17:40 przez marcodevil.

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 17:44 #12451

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Spokojnie - daj link nikt nie będziemy cię za to dusić :)

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 18:00 #12452

• marcodevil
  • ( Użytkownik )
  • marcodevil's Avatar
wysłałem linki Panu na privie

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 18:02 #12453

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
    1199
Witaj . Narty przez internet to nic złego jeśli ogranicza się to do kupowania . Nie próbuj jeździć lub uczyć się przez internet z filmików itd.
Co do samych nart to odnoszę wrażenie że już kupiłeś tylko szukasz potwierdzenia że dobrze zrobiłeś :lol2:
Po raz kolejny czytam że jakiś problem z testowaniem jest . To przecież oczywista nie prawda ! Jedziesz pod stok lub pod stok w pobliżu a tam wypożyczalnie oferują duuuuuuuży przekrój nart które warto przetestować .

Wypowiem się na temat narty którą posiadam podobnie jak Pływak używam tej narty nieco krótszej bo 170 przy moim 180 wzrostu . Jak dla mnie narta super mam swoją wagę i mimo to daje radę . Narta świetnie prowadzi się tak w krótkim jak i długim skręcie i mimo że to nie slalomka to szybkie i krótkie skręty można na niej całkiem spokojnie wykonać . Nie jest to demon prędkości ale przewyższa wiele innych modeli i co najważniejsze nawet przy dużej prędkości nie myszkuje i nie klepie. Z tego co pisałeś o wymogach względem narty to właśnie taka narta dla Ciebie .

Pozdrawiam i polecam nie spieszyć się z decyzją i testować testować testować .
Wygląda na to że wiesz co chcesz od narty więc nie zdaj się na czyjeś oceny tylko sam oceń i wybierz .
Po sezonie kupisz to co wybierzesz w sezonie i będziesz zadowolony !
No chyba że nie liczysz się z kasą to kupisz zaraz po tym jak zadecydujesz .

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 18:10 #12454

• marcodevil
  • ( Użytkownik )
  • marcodevil's Avatar
ujmę to tak : jestem zdecydowany kupić akuratnie mniej więcej te narty spośród paru modeli Fischera, ale upewniam się czy dobrze robię. Z testowaniem to jest tak, że musiałbym mieć co najmniej 2-3 dni na każdą parę żeby je porządnie wypróbować. Kurcze wobec takich zachętów zerknę uważniej na te Heady.

Natomiast gnębi mnie jeszcze jedno pytanie : Czy narta allround 175 nie będzie zbyt długa dla mojego wzrostu i wagi ? Chodzi mi konkretnie o model Progressor 8+
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 18:11 przez marcodevil.

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 18:19 #12455

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2601
Fischer Progressor 800 zajął 3 miejsce w testach Word Ski Test na sezon 2014/2015

worldskitest.com/en/men-allround-2014-15...scher-progressor-800

Jeżeli Progressor to długość zależy od rocznika od tamtego sezonu wszystkie są z Rockerem więc te 165 cm będą za krótkie bez rockera też za krótkie 170 cm to minimum optymalnie 175 cm.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Re:pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 18:24 #12456

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Marco jestem Darek nie musisz mi panować :) a link wrzuć sam bo ja z komórki piszę i zanim dogrzebie sie do pw zejdzie mi trochę

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 18:25 #12457

• marcodevil
  • ( Użytkownik )
  • marcodevil's Avatar
a ponoć 8+ to jest to samo co 800 tylko że inna nazwa bo nieco starszy model.

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 18:38 #12458

• marcodevil
  • ( Użytkownik )
  • marcodevil's Avatar
allegro.pl/narty-fischer-progressor-dl-1...653-i4939517314.html (tu mam możliwość negocjacji ceny do 550)

allegro.pl/fischer-progressor-800-170cm-...0cm-i4944238996.html (te za to są z butami w moim rozmiarze w komplecie i wyglądają na dobrze utrzymane)

allegro.pl/narty-fischer-progressor-800-...law-i4944876702.html

allegro.pl/narty-fischer-super-race-sc-d...811-i4939453628.html (przy tych również mam możłiwość negocjacji ceny do 650)

tego jest tak wiele że już przestaję ogarniać. Wpadły mi w oko jeszcze Atomic Nomad oraz Atomic Race SL10
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 19:04 przez marcodevil.

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 19:37 #12459

• Plywak
  • ( Globalny moderator )
  • Plywak's Avatar
  • Moderator
    822
na początku spróbuj się zdecydować z jakiej grupy narty chcesz kupić :)
bo te progressory, to allroundy, nomady to allmountainy a atomici sl, to typowe slalomki :)
a może kup wszysctkie 3, wtedy sobie porównasz i będziesz miał wybór :)

pomoc w wyborze nart spośród paru modeli Fischer 04 Sty 2015 19:41 #12460

• marcodevil
  • ( Użytkownik )
  • marcodevil's Avatar
może generalnie będę kierował się tym gdzie chcę na nartach jeździć? Więc interesują mnie trasy czerwone ok 1300-1400 m, które nie raz niestety są oblodzone. Tak czytam na ten temat i dochodzę do wniosku że granica między all mountain i allround jest bardzo umowna i się zaciera. Swoją drogą ciekawe czy odczułbym różnice jeżdżąc na jednych i na drugich skoro taliowanie nart i promień skrętu jest prawie że taki sam ? Długośc też bardzo podobna.

A jak z tymi linkami ? czy któryś z nich jest godny uwagi ?
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 22:31 przez marcodevil.
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.