SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pomoc w wyborze po 15 latach przerwy

Pomoc w wyborze po 15 latach przerwy 30 Lis 2014 14:53 #12225

• adas120
  • ( Użytkownik )
  • adas120's Avatar
  • Ski Level: 1
Witam Szanownych Użytkowników,

Wiek 34
Waga 70
Wzrost 172

Poziom: 15 lat temu myślę że był to bardzo porządny średnio-zaawansowany (bliżej zaawansowany niż początkujący), coś w okolicy 6+/7

nigdy nie jeździłem na carvingach, były to narty proste około 10cm ponad głowę
na stokach narciarskich jakieś 10 sezonów przez ostatnie 3 sezony uczęszczałem do szkołki narciarskiej
głównie były to stoki w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej (ubity śnieg, czasem lód - zero problemów)
Sezon to jakieś w całości 2 tyg po 6-8h na stoku

Przez ostatnich 15 lat żadnych nart czy desek nie miałem na stopach, technologia się trochę zmieniła i całkowicie nie wiem w co uderzyć i jak ocenić swój poziom

Zanim poproszę "fachowca" w sklepie o pomoc chciałbym poznać Wasze sugestie, bym mniej więcej wiedział czego chce i nie dał sobie wcisnąć źle dobranego sprzętu.

Kwota jaką chciałbym wydać na narty, wiązania, buty to kwota do ok 3.000 (rzecz jasna na parę sezonów)

Prócz desek dla siebie chciałbym dobrać sprzęt dla swojej żony

29lat, 160cm, 46kg

na stoku narciarkim nigdy nie była, jakieś tam narty miała na osiedlowych mini górkach
jeśli to ma znaczenie to dobrze jeździ na rolkach i łyżwach.

cena: im taniej tym lepiej (ale priorytet bezpieczeństwo - drugiej już takiej nie znajdę), możliwe ze po sezonie/dwóch będziemy coś zmieniać.

Na chwile obecną oboje będziemy jeździć razem na stokach w Bukowinie :)

By nie zakładać drugiego tematu bardzo proszę o podpowiedz w sprawie obuwia
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2014 15:22 przez adas120.
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Pomoc w wyborze po 15 latach przerwy 30 Lis 2014 15:37 #12227

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
  • Otrzymane podziękowania:
    1199
Witam .

Moja propozycja może wydać Ci się nie koniecznie zgodna z założonym myśleniem jednak doprowadzić Cię powinna do dobrych rezultatów .
Otóż :
Kup sobie dobrze dobrane buty i nie będę się rozpisywał bo temat jest w archiwum i wystarczy poczytać .
To samo dotyczy małżonki tyle że dla Niej jakieś wygodniejsze z małym fleksem żeby się nie zraziła .

Co do nart to polecam wypożyczalnie w Bukowinie czy Białce jest tego od cholery . Zobaczycie co Wam spasuje a w lecie po sezonie kupicie sobie to co wykukacie i będzie dobrze Wam się na nich jeździć a będzie to co najmniej 40% niższa cena .

Tak ja to widzę i jest to oczywiście tylko mój tok myślenia .
Jeśli zaś będziesz się upierał przy kupnie nart no to trzeba będzie czegoś poszukać ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Iśka

Pomoc w wyborze po 15 latach przerwy 30 Lis 2014 16:40 #12229

• adas120
  • ( Użytkownik )
  • adas120's Avatar
  • Ski Level: 1
Postanowiłem kupić nowe z uwagi i ceny wynajmu nie są dla mnie interesujące.

Jeśli chodzi o dobór sprzętu dla małżonki to wybór jest trochę łatwiejszy niż w przypadku mojej osoby gdyż ciężko na tą chwile jest mi się sklasyfikować (dość długa przerwa) a sprzęt diametralnie się zmienił jak i pewnie technika jazdy

Pomoc w wyborze po 15 latach przerwy 30 Lis 2014 19:13 #12230

• Plywak
  • ( Globalny moderator )
  • Plywak's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania:
    822
Kolega Stefan dobrze radzi (tu)

Byłem w podobnej sytuacji 3 lata temu. Ja wracałem do jeżdżenia, a żona zaczynała przygodę z nartami. Zrobiliśmy tak:

1. Pojechaliśmy na weekend do Białki, żeby sprawdzić czy nam to w ogóle wyjdzie. Jeździliśmy na wypożyczonym sprzęcie.
2. Następnie kupiliśmy dobre buty i kolejne kilka weekendów jeździliśmy na wypożyczanych nartach. Zmienialiśmy je czasami kilka razy w ciągu dnia. Warto na początek dobrze dobrać buty. Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic, to polecam sklep Windsport.
3. Po kilku takich wyjazdach, jak już się rozeznałem trochę w nartach, to nabyłem kilka par dla siebie i żony na allegro. Kupowałem głównie narty po austriackich wypożyczalniach. Koszt pary był zazwyczaj na poziomie 150 - 200 zł. Te które nam nie siadły, to sprzedałem, i tak w tej chwili mamy po 2 dwie pary, a przewinęło mi się przez ręce ok. 8 par.
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski, Iśka, Stefan-Ski
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.