SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nart!!! Oto jest dylemat?

Nart!!! Oto jest dylemat? 11 Sty 2014 14:28 #11077

• Olga
  • ( Użytkownik )
  • Olga's Avatar
  • Ski Level: 1
  • Otrzymane podziękowania:
    5
:witam Poszukuję nart dla swojej skromnej osóbki :narty: Butów właściwie też, bo z obecnych wyskakuję, a jak za mocno dopnę to noga cierpnie(Dalbello flex 5-6) moim zdaniem są zbyt miękkie, no i rozbite(latka robią swoje).
Mam spory dylemat, ponieważ obecnie jeżdżę na tak starych nartach(Atomic Tytanium betacarv x), niewielu pamięta, że takie w ogóle istniały :) Dł. 160cm. R 18m. Byłam z nich zadowolona, choć na muldach przydały by się odrobinę krótsze, są w stanie agonii. Biorąc pod uwagę, że mam spore problemy z kolanami i w lewym przewlekły stan zapalny, muszę kupić nowy sprzęt(z pewnością będzie bezpieczniej). Noszę się z tym zamiarem od 2 lat.
Według opinii znajomych jeżdżę dobrze na poziomie pomiędzy średnio a zaawansowanym. Zawodowcem nie jestem. Lubię miejscami poszaleć, jestem samoukiem, wywodzącym się z klasycznego stylu jazdy. Kilka lat temu na tygodniowym wyjeździe korzystałam z porad instruktora i moja technika zyskała na jakości. Jeżdżę na krawędziach równolegle, czasami krótkim, a czasami długim skrętem. Bardzo różnorodnie, w głównej mierze na przygotowanych trasach, po za trasą staram się unikać. Jazda na krechę też wchodzi w grę. Lubię prędkość :cieszesie. Jeżdżę na stokach włoskich. Mam 37 lat troszkę ważę 75kg przy wzroście 166cm. Wiem, że narty all mountein były by odpowiednie.
Ostatnio w SkiTim spodobał mi się model Vólkl Essenza Chiara posiadają system Tip Rocker i Bio-logic. Sprzedawca mówił, że narta jest stosunkowo do tego, co w sobie zawiera, lekka porównując do Atomica czy innych firm.
Mój problem to długoś 155cm pr. skr. 15,7 m, czy 162 cm pr. skr. 17,4m. Mają mi służyć przez dłuższy czas, przyzwyczajam się do sprzętu a rozstanie to :( Zastanawiam się, czy 162 nie będą za długie? Różnica w promieniu skrętu jest niewielka, czy odczuję różnicę?
Podaję link do strony, na której jest podany model i parametry
www.sportpoint.pl/pl/volkl/4412-volkl-es.../dlugosc_nart-162_cm
A może polecicie mi coś lepszego ;)

PS.
Zapomniałam o butach :huh:
Ze stopami mam problemy - płaskostopie, jak ostatnio się dowiedziałam, i wysokie podbicie. Jeden problem pociąga za sobą drugi(płaskostopie to i kolana). W każdym razie nie poddaję się, z bólem stóp jeżdżę, to i z kolanem też dam radę, może tylko bez szaleństwa.
Wyjeżdżam za 2 tyg., a na początku przyszłego chcę wybrać się po sprzęt.
:prosze:
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Nart!!! Oto jest dylemat? 11 Sty 2014 15:21 #11078

• rauf
  • ( Użytkownik )
  • rauf's Avatar
  • Ski Level: 2
    90
Witaj, dobry kalambur w kwestii ilości warunków krytycznych podałaś ;)
Chętnie Ci podpowiem(y), ale musisz obiecać że za 3 tyg, po powrocie z Włoch napiszesz primo: mały opis miejscówki w relacjach z wyjazdu, secundo: wrażenia ze sprzętu B)

Najpierw zdrowie, na kolana to ortopeda poza jakaś rekonwalescencją może poleci opaski uciskowe, czy taśmy? Nie znam rodzaju schorzenia, ale może warto zapytać specjalistę?
Stopy, zdaje się że płaskostopie łączy się z pronacją do wewnątrz i wszelkie buty powinny starać się korygować tę niedogodność. W butach narciarski sprawę załatwia wkładka oraz odpowiednio dołożone pod nią podkładki. To robi fitter w jakimś dobrym serwisie zwykle.
Buty w tym przypadku stawiam że są absolutnie kluczowym elementem układanki, dobrze dobrane, z korygującą układ stóp i goleni wkładką i właściwym flexem będą wspierały całą sylwetkę i pewnie mniej obciążały kolana.
Kobieta, 37lat (jak mówi mój teść, a jesteśmy w poddobnym wieku, młodsi już nie będziemy :angry: ) waga 75kg, myślę że dobry będzie każdy but z flexem z przedziału 60-80. Dobrze, żeby miał 4 klamry z mikroregulacją (łatwiej dostosować) oraz regulację pochylenia boczengo (canting) z pewnością przyda się przy walce z pronacją. Że but ma być trochę ciasny a nie trochę luźny to pewnie jako doświadczona narciarka świetnie wiesz B)

Narty w tym wszystkim imo najmniej ważne, poważnie znajdź 2 modele które Ci się najbardziej podobają i pasują do stroju.
I weź tańsze długości 160-165. Mówię o AMach które teraz zwykle są z rockerami itd co "skraca" użytkową część narty i wszędzie zaleca się brać je o 5-10 cm dłuższe.

Odpowiadając na pytanie, nie bałbym się tej narty 162cm. Natomiast rozważyłbym nartę "nie kobiecą", bo to zwykle miętkie kapcie które dla kogoś kto jeździ więcej niż 1 sezon a już szczególnie w Alpach na przygotowanych stokach marnują potencjał góry i przed wszystkim Twojej frajdy z jazdy! Jeśli musi być Volkl (b.dobra firma zresztą) to optowałbym za serią RTM.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka, Olga

Nart!!! Oto jest dylemat? 11 Sty 2014 15:52 #11079

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2601
Tak jak napisał Rauf najważniejsze będą buty i w twoim wypadu raczej wkładka termo formowalna z uwagi na płaskostopie i wysokie podbicie.

Kolejność wkładka i dobór buta z własną wkładką, niestety może to być kosztowna inwestycja ale poczujesz różnicę.

Narty to już detal.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka, Olga

Nart!!! Oto jest dylemat? 11 Sty 2014 16:54 #11080

• Olga
  • ( Użytkownik )
  • Olga's Avatar
    5
Dzięki za info ;) Wiem, że stopa w bucie delikatnie powinna czuć jego koniec, ponieważ cofa się po dopięciu do tyłu. Dawniej były jednak nieco inne tendencje, więc mój but to delikatnie mówiąc kajak :cheer:
Jednak co do nart, to jednak mam wątpliwość sporą co do 162 cm. Rożnica w promieniu to zaledwie 0,8 m. Czy ta różnica da większy komfort jazdy i odciąży moje kolana? W tył już mi się nie liczy. A jak widzę z jaką lekkością jeżdżą ludziska, a ja to trochę wysiłku muszę włożyć.
U ortopedy już byłam i to nie jednego. Z początku myślałam, że to zwykłe naciągnięcie więzadeł. Problem jest bardziej złożony. W każdym razie razem z rehabilitantem gasimy pożar w kolanie i mam nadzieję, że coś z tego będzie. Nie wyobrażam sobie sezonu bez tygodnia na nartach.
A jeśli chodzi o region, to już dobrze go znam. Jeżdżę tam o trzech sezonów to Madonna Di Campiglio. Nie ma trasy, z której bym tam nie zjechała. Rewelacja. Każdy znajdzie coś dla siebie. jazda w 4 ośrodkach Marilleva, Folgarida, Madoonna i Pinzolo. Wszystkie połączone ze sobą. Dwa lata temu Włosi uruchomili kolejkę łączącą Pinzolo z Madonną (OK.18 min).
Ból to skipass :angry: Niestety ze względu na córkę, nie możemy sobie pozwolić na jazdę w regionach poza sezonem ze skipass free.
Kilka polskich szkółek to duży atut. Stoki doskonale przygotowane. Pogoda hm... z tym różnie bywa. Jak na razie na trzy sezony zaledwie dwa razy zeszliśmy ze stoku - zbyt niska temperatura, obfite opady śniegu i puch po łydkę. Ogólnie jednak słonecznie.
Znam jeszcze kilka innych dużych ośrodków w Dolomitach. Ogólnie zawsze byłam zadowolona w przeciwieństwie do Austrii.
Jak wrócę cała, a taką mam nadzieję, zdam bardziej szczegółową relację :narty: :cieszesie
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Iśka

Nart!!! Oto jest dylemat? 11 Sty 2014 19:26 #11082

• Iśka
  • ( Użytkownik )
  • Iśka's Avatar
  • Princess Isia ®
    662
Cześć Olga,
chłopaki mają rację buty, buty, buty.... najważniejsze. Ja bym się też nie obawiała wyższego flexu. Dobrze jeździsz więc się nie obawiaj!
Co do nart, to ja w ciemno bym nie kupowała, dobrze jest sobie wypożyczyć. Jedziesz do Włoch masz świetną okazję!
Za tę wiadomość podziękował(a): Olga

Nart!!! Oto jest dylemat? 04 Lut 2014 21:32 #11290

• Olga
  • ( Użytkownik )
  • Olga's Avatar
    5
:witam
Dane słowo to świętość :)
Zacznijmy od poczynionych zakupów. Zdecydowałam się na Volkl Chiara 155cm (poszłam za radą i dobrałam do stroju), buty Atomic Hawx 100 tegoroczny model. Jeśli chodzi o narty - rewelka :narty: . Różnicę da się wyczuć. W przyszłości mam zamiar wypróbować twardszą nartę, teraz łatwiej będzie mi je porównać. Jeśli chodzi o buty to ochów piać nie będę, ale biorąc pod uwagę moje problemy jest nie najgorzej, a co najważniejsze już nie wyskakuję z butów :cieszesie
Warunki narciarskie, tak jak się spodziewałam, w Val di Sole dobre. W poprzednich latach było troszkę lepiej. Ostatnie dwa dni sypało bez przerwy, ale mnie to już nie dotyczyło :(
Bo na początku było tak super. Jak to z początkami bywa. W pierwszy dzień próba nart, no i oczywiście wytrzymałości mojego kolana. Więc z chlebkiem, ostrożnie. Drugiego dnia już tak grzecznie nie było. Poszalałam :cieszesie by sprawdzić co moje torpedy potrafią. Ostatni zjazd do hotelu. Muldziasto. Dużo ludzi, więc już ostrożnie powoli i czuję jak pakuje się we mnie od tyłu to 120kg cielsko :angry: Wierzcie przyjemnie nie było. Jeśli chodzi o kolano jestem w punkcie wyjścia, jeśli rehabilitacja nie przyniesie efektów to operacja murowana :(
Ale, alee nie poddałam się i jeszcze dwa dni jeździłam :) jakoś.
Ogólnie wypad udany, córka zrobiła postępy i twardo jeździła do ostatniego dnia :) Nawet mój mąż wreszcie dał się przekonać i wykupił kilka lekcji u instruktora - to duży sukces ;)
Polecam region Madonny di Campiglio dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Może w przyszłym roku znów tam wrócę jeśli kolanko pozwoli, a nie ma innego wyjścia. ;)
Pozdrawiam wszystkich skifeverów. Do miłego ..... gdzieś na stoku :narty:
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Iśka, Stefan-Ski

Nart!!! Oto jest dylemat? 16 Cze 2014 10:19 #11722

• Tenshin
  • ( Użytkownik )
  • Tenshin's Avatar
    2
Nie będę oryginalny - w Twoim przypadku rzeczywiście najważniejsze są buty. Może coś tego pokroju? SALOMON DIVINE RS CF Wszystko w zależności nie tylko od wymagań, ale i od budżetu.
Dodam, że małżonka skupiła się niegdyś na kupnie nart, a buty dobrała ot tak, bo dobrała... i co? Kontuzja na pierwszym stoku w sezonie. Także buty, buty i jeszcze raz buty, Panie i Panowie!
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2014 20:21 przez kiedar. Powód: powód wiadomy ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka, Stefan-Ski

Nart!!! Oto jest dylemat? 25 Cze 2014 18:23 #11736

• Izabela
  • ( Użytkownik )
  • Izabela's Avatar
    1
Całkowicie się zgadzam, że buty narciarskie są bardzo ważne gdyż mogą uchronić od kontuzji. Kupiłam formowane buty salomon X MAX 90 W i jestem bardzo zadowolona. :brawo
Do wielkiej sprawy nadaje się jeno człowiek prawy.
Kamelia Grater
narty warszawa
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2014 20:19 przez kiedar. Powód: powód wiadomy ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): jabol

Nart!!! Oto jest dylemat? 25 Cze 2014 22:35 #11737

• jabol
  • ( Użytkownik )
  • jabol's Avatar
  • Ski Level: 3
    266
Izabela napisał:
jestem bardzo zadowolona
to świetna informacja
kupowałaś w tym samym sklepie co Tenshin ?
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.