SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Proszę pomóżcie w doborze nart ??

Proszę pomóżcie w doborze nart ?? 14 Gru 2013 09:26 #10755

• Aniula194
  • ( Użytkownik )
  • Aniula194's Avatar
  • Ski Level: 1
  • Otrzymane podziękowania:
    1
Witam wszystkich !

W przyszłym tygodniu planuje zakup narty dla siebie i córki. Naukę rozpoczęłyśmy rok temu i strasznie nas to wciągnęło :) Pierwsze zjazdy były z instruktorem i ogólnie na stoku spędziłyśmy w tamtym roku 5 dni (od 2 dnia bez upadków) :) Tak naprawdę to nie wiem jakie narty są odpowiednie dla nas? Proszę was o pomoc :

- kobieta
- waga 65kg
- wzrost 170cm
- wiek 29
- raz szybko raz wolno :)

Zastanawiam się czy nie kopić używanych, a może lepiej nowe??

Córka, nauka super jej poszła.

- wiek 7 lat
- wzrost 130cm
- waga 33kg

w jej przypadku to chyba używane.

Jestem z Zabrza, a może znacie jakieś dobre sklepy z nartami ?
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Proszę pomóżcie w doborze nart ?? 14 Gru 2013 23:20 #10757

• Aniula194
  • ( Użytkownik )
  • Aniula194's Avatar
  • Ski Level: 1
    1
Jeżeli w taki sposób udzielasz porad innym na tym forum, to w ogóle nie wiem co na nim robisz (no chyba że zależy ci na liczbie postów ) !!
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2013 23:22 przez Aniula194.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łysy

Proszę pomóżcie w doborze nart ?? 15 Gru 2013 06:37 #10758

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
    1199
Aniula odpowiedź jest dosyć prosta .
Nie ma sensu kupować na Twoim etapie nart .
Trzeba podejść do wypożyczalni i na te kilka dni w roku wypożyczyć coś z Allroundów czyli nart takich uniwersalnych .
Długość to mniej więcej do podbródka . (długość sugerowana dla początkujących )
Każdy doradzi Ci natomiast zakup bucików nowych i dopasowanych a co znaczy dopasowanych i jak je dopasować jest opisane w osobnych postach wystarczy pogrzebać trochę na forum .
Co do zakupu bucików dla dziecka to odradzam bo nóżka rośnie i nie ma to najmniejszego sensu .
Tak więc bucik dla dzieciątka też z wypożyczalni . Wkładkę się wyciąga pierze suszy i na tygodniowy wypad spoko .
Oczywiście kto bogatemu zabroni więc jeśli chcesz kupować to proszę bardzo grupa przeznaczona Allround Allmontain . Chyba tak to się pisze .
Pozdrawiam !
Co do Łysola to potrafi na prawdę doradzić widać jakiś Angielski humor go dopadł :lol2:
Za tę wiadomość podziękował(a): kiedar, Iśka, Aniula194

Proszę pomóżcie w doborze nart ?? 15 Gru 2013 15:38 #10759

• kiedar
  • ( Admin )
  • kiedar's Avatar
  • Administrator
  • PJN - Pług Jest Najważniejszy
    938
Witaj Aniu na forum.

Nie zrażaj się Łysego humorem, bo on wiele wie, ale czasem ma tak

:lol2:

Co do doboru butów to na forum był taki temat BUTY
Znajdziesz w nim trochę informacji, ale najważniejsze napisał chyba Filip - mierzyć, mierzyć i mierzyć. Mało tego przeznacz na to sporo czasu, tzn mierz buty nie 5 minut a znacznie dłużej - ja jak kupowałem swoje ostatnie to na wyborze między 2 parami zeszło mi prawie 2 godziny.

Dla dziecka jak pisał Adam butów nie kupuj, bo to na prawdę szkoda wydać tyle pieniędzy - lepiej przeznaczyć je na instruktora. A co do doboru nart, w każdej dobrej wypożyczalni narty dopasują do Ciebie bez problemu.
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2013 15:40 przez kiedar.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka

Proszę pomóżcie w doborze nart ?? 16 Gru 2013 23:36 #10770

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2601
Aniula194 napisał:
- kobieta
- waga 65kg
- wzrost 170cm
- wiek 29
- raz szybko raz wolno :)

Zastanawiam się czy nie kopić używanych, a może lepiej nowe??

Córka, nauka super jej poszła.

- wiek 7 lat
- wzrost 130cm
- waga 33kg

w jej przypadku to chyba używane.

Jestem z Zabrza, a może znacie jakieś dobre sklepy z nartami ?

Dla siebie możesz spokojnie kupić narty tylko czy już wiesz na jakich jeździ Ci się najlepiej ?

Wyróżnia się trzy podstawowe modele nart

Race SL i GS - narty dla dynamicznie jeżdżących narciarzy o zacięciu sportowym lubiących krótki lub długi skręt na przygotowane trasy.
All mountain - grupa nart pozwalająca jeździć praktycznie w każdych warunkach przygotowany stok, kopny śnieg lub zorany stok.
Allround - narty które leżały obok SL raczej na przygotowane trasy mniej wymagające takie dla każdego.

Narty te różnią się między sobą potocznie mówiąc szerokością pod butem im szerzej tym stabilniej narta taka jest mniej wymagająca.

SL i Allround mają pod butem zazwyczaj do 67 mm
All mountain to najszersza gama nart ich szerokość pod butem zaczyna się od 70 mm do 85 mm a nawet więcej te narty są jeszcze wyposażone w Rockera.

Praktycznie każda z firm ma również specjalne modele nart przeznaczone dla kobiet są one lżejsze mają specjalnie zaprojektowane wiązania i jeszcze trochę marketingowych ściem:

HEAD seria MYA
Volkl seria ESSENZA
Atomic seria AFFINITY oraz CLOUD

Resztę sobie znajdziesz, wybór nart nie jest prosty tak naprawdę powinnaś wypożyczyć kilka modeli nart katalogowych przejechać się na nich i przekonać na których jeździ Ci się najlepiej.

Jeżeli była by taka możliwość to ja wybrałbym Ci do testów cztery modele nart.

Head SL
Elan Amphibio Insomnia Fusion
Volkl RTM 75
Volkl RTM 80

Nie wiem jakie są twoje umiejętności ale na dwóch z nich czuła byś się niestabilnie choć pozwolą one na szlifowanie techniki dwie pozostałe mogę spowodować samozachwyt i brak chęci do dalszej nauki. Pamiętaj tylko by po narty nie iść do Intersportów, Marketów czy innych tego typu kołchozów idź do sklepu gdzie są narty katalogowe, oczywiście jeżeli zdecydujesz się na zakup.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2013 23:38 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka, Stefan-Ski

Proszę pomóżcie w doborze nart ?? 06 Sty 2014 14:36 #10990

• rauf
  • ( Użytkownik )
  • rauf's Avatar
  • Ski Level: 2
    90
stefankorba napisał:
Tak więc bucik dla dzieciątka też z wypożyczalni . Wkładkę się wyciąga pierze suszy i na tygodniowy wypad spoko .
:

Broń Cię boże prać botek! Chyba że to faktycznie buty dla dzici, te formowalne po prostu ulegną zniszczeniu/odkształceniu nie że się złamią, ale ich struktura nie przewiduje prania i straci sprężystość itd. Jeżeli higiena wymaga odświeżenia to są specjalne spraye antybakteryjne i czyszczące np School, albo dedykowane do sprzętu narciarskiego TOKO.
  • Strona:
  • 1

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.