SkiFever.pl

• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Słowa kluczowe
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Babskie sprawy...

Babskie sprawy... 02 Gru 2014 10:13 #12256

• kurrrak
  • ( Użytkownik )
  • kurrrak's Avatar
  • Ski Level: 1
  • Otrzymane podziękowania:
    8
Koleżanka nigdzie nie była w zeszłym roku, bo miała poważny wypadek podczas swojego innego hobby czyli jeździectwa. Dopiero teraz się pozbierała, przeczytała jeszcze raz posty i już coś wybiera ze sprzętu.
Wasze propozycje są co prawda z prze prawie 2 lat, ale chyba jakiś mega skok pod względem desek nie nastąpił. Trudno...modna i na czasie nie będę.
Stefan co Cię konkretnie interesuje?
Aby napisać posta prosimy o założenie konta lub zalogowanie się.

Babskie sprawy... 02 Gru 2014 11:08 #12259

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
  • Ski or not to ski :)
    2604
Kurrak jak możesz to opisz jakieś ciekawe miejsca we Włoszech w tym dziale www.skifever.pl/forum/17-wlochy-osrodki-narciarskie-i-wyciagi

Co do nart to od 2 lat bez zmian wszedł Rocker i na razie nie zanosi się na nic nowego, zmienia się tylko szata graficzna i wchodzą nowe linie nart, tzn. nowe nazwy bo modele praktycznie te same.

Jeździectwo super sprawa mam w domu dwie zapalone koniary to chyba tak samo zaraźliwe jak narciarstwo ;).

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
T-Mobile: +48 664 128 339

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Roooooobiiiieeeee startupy, prosto z kanapy
Internety robie imponuje Tobie, internet robię

Babskie sprawy... 02 Gru 2014 23:01 #12268

• kurrrak
  • ( Użytkownik )
  • kurrrak's Avatar
    8
A jak ten rocker po 2 latach jak wypada? warto czy nie? Ja poza trasy raczej się nie zapuszczam, ale jak śnieży to wiadomo jak stok wygląda :) już nie jest nowością, kurz opadł i co, przyjął się?
Adminie kochany, dlaczego posty poznikały z tego wątku? Chciałam przeanalizować i przypomnieć sobie wszystkie rady, a tu połowy już nie ma (?)

Babskie sprawy... 03 Gru 2014 10:33 #12272

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Niestety część postów została usunięta i już nie zostanie przywrócona, przykro mi bardzo.

Rocker został stworzony do jazdy w puchu przez Shana McConkey, ale producenci postanowili wykorzystać go w nartach do jazdy po trasach. Rocker skraca nartę przez co łatwiej ją wprowadzić w skręt, tu możesz poczytać czym jest Narty z Rockerem. Narty z Rockerem nie powinny być krótsze niż 5 cm od naszego wzrostu.

Są różne rodzaje Rockera ale już wszystkie modele nart są w niego wyposażone poza nielicznymi wyjątkami, jak będziecie kupować narty to raczej traficie na modele z Rockerem.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Zostań naszym Reporterem napisz jaka jest pogoda, warunki na stoku, zrób zdjęcia i wyślij swój materiał na:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski

Babskie sprawy... 03 Gru 2014 13:20 #12274

• Stefan-Ski
  • ( Użytkownik )
  • Stefan-Ski's Avatar
  • Ski Level: 4
  • I Love skiing !
    1199
:witam

Interesują mnie Twoje subiektywne odczucia i spostrzeżenia .
Każdy kto wrócił z Włoch ma je trochę różne więc wszystko co dotyczy wypadu będzie miłe widziane .
Jakaś fota też nie zaszkodzi . :)

Pozdrawiam .

Babskie sprawy... 03 Gru 2014 14:43 #12275

• kam serocki
  • ( Użytkownik )
  • kam serocki's Avatar
    2
Wybieralismy mojej dziewczynie narty w zeszłym sezonie i też mieliśmy ten dylemat. Prawda jest rzeczywiście taka, że już mało które narty są bez rockera. W koncu padło na rossignole unique i po pierwszym sezonie jest mega zadowolona z wyboru, mimo że bardzo rzadko zapusza się poza trasy

Babskie sprawy... 06 Gru 2014 21:28 #12304

• kurrrak
  • ( Użytkownik )
  • kurrrak's Avatar
    8
Mam nadzieję że też będę zachwycona :)
Postanowiłam kupić te:
www.voelkl.pl/narty/essenza/allura-107.html
Co prawda chciałam je kupić sprzed 2 sezonów 12/13 bo niczym się nie różnią, ale niestey nie mogę znaleść. A zeszło roczne mają szate graficzną nie pasującą mi do kurtki :lol2: no niestety odezwał się we mnie zmysł estetyczny.
Jaką mam długość wybrać?
Wybrałabym te 151, ale coś mi się obiło o uszy że z rockerem można kupić dłuższe. Następne to 158.
Ja mam 161 i 52 kg. Rodzaj tych nart to AM
Postanowiłam też kupić sobię drugie- tj SL, ale to już w kolenym sezonie :) i pewnie używane

Babskie sprawy... 06 Gru 2014 22:20 #12305

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
kurrak no co ty ostatnio widziałem dyskusje na profilu pewnej firmy od bielizny termoaktywnej i tak gość napisał

"Zero mody i szykowności, a to na stoku jest bardzo ważne."

twoje dopasowanie nart do stroju to pikuś przy kimś kto musi czuć się szykownie na stoku w samej bieliźnie :):) kolorki muszą być jak mozna przebierać i wybierać ...

Co do nart 158 będzie optymalnie tylko nie wiem czy takie kobiece narty to dobry pomysł już chyba lepiej zrobisz jak od razu uderzysz w dobre SL niż się rozdrabniać na jakieś dedykowane wynalazki.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2014 22:21 przez decentski.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iśka

Babskie sprawy... 06 Gru 2014 23:29 #12306

• kurrrak
  • ( Użytkownik )
  • kurrrak's Avatar
    8
Hahaha no wiesz... Ja i Ty jeździmy w kurtkach, ale może co po niektórzy w samej bieliźlnie :)
Boje się tych SL jak ognia, że sobie nie poradzę- nie jestem zawodniczką, ani ekspertem. Poza tym czytałam, że musi być twardy stok, a przecierz zdarza się że sypie przez parę dni podczas wyjazdu. Ale może kompromisem będzie kupienie 2 par ale używanych?
Znalazłam Allury używane z przed 2 sezonów ale 151cm
allegro.pl/volkl-essenza-allura-151cm-i4832319330.html
Oraz Z przed 2 sezonów Superburnin 163cm. Jest też 167 ale chyba będzie za wysoka. To jest SL czy AR?
sklep.jerzy.info.pl/superburnin-153-cm.html
Na dwie pary nowych mnie nie stać, ale używanych tak i owszem :) co wy na to? Kompromis idealny?

...i trudno...będę musiała bielizne dokupić pod dwa kolory :biglol:
Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2014 00:04 przez kurrrak.

Babskie sprawy... 06 Gru 2014 23:54 #12307

• kurrrak
  • ( Użytkownik )
  • kurrrak's Avatar
    8
Obydwie narty są kobiecą wersją. Ja jestem dość drobnej budowy baletnicą więc na męskich modelach mogłabym się nieźle napocić :)

Babskie sprawy... 06 Gru 2014 23:58 #12308

• decentski
  • ( Admin )
  • decentski's Avatar
  • Moderator
    2604
Długość 151 z rockerem to o jakieś 20 cm krótsza narta, naprawdę dużo, przy większej prędkości i przy zoranym stoku to bardzo niestabilna narta wymagająca doskonałych umiejętności a nie daj bóg siądziesz na tyłach takiej narty to Ci uciekną z pod tyłka i skończy się jak tu.

Jak sypie to problem w świeżym i kopnym śniegu i żadna przyjemność pomykać na SL-ach.

Isia jest maniaczką SL-ów i właśnie testuje na swoim portfelu drugie narty może Ci coś napisze w tym temacie.

Pozdrawiam
www.skifever.pl/forum

Warunki na stokach
Filmy narciarskie
Sprzęt narciarski
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2014 23:59 przez decentski.

Babskie sprawy... 07 Gru 2014 12:46 #12311

• Pazur
  • ( Użytkownik )
  • Pazur's Avatar
  • Ski Level: 2
    202
decentski napisał:
kurrak no co ty ostatnio widziałem dyskusje na profilu pewnej firmy od bielizny termoaktywnej i tak gość napisał

"Zero mody i szykowności, a to na stoku jest bardzo ważne."

twoje dopasowanie nart do stroju to pikuś przy kimś kto musi czuć się szykownie na stoku w samej bieliźnie :):)

oni czuli się wspaniale:

Bielizna1.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): decentski

Babskie sprawy... 07 Gru 2014 13:07 #12312

• kurrrak
  • ( Użytkownik )
  • kurrrak's Avatar
    8
Byłam już zdecydowana na te Superburnin K2 ale brak opinii użytkowników w nevie troche mnie odstraszył
Lubię szybką jazdę. Od narty oczekuje, że pojedzie mi przel lód, będzie miała mały promień skrętu, ale będę mogła jeżdzić na niej cały dzień- a wiadomo że drugiej połowie dnia jak wygląda stok. Jestem średniozaawansowana.
Więc reasumując zastanawiam się nad:
K2 superburnin- niepokoi mnie mało opinii
Cloud D2- wydaje się być całkiem OK
Volkl Allura- typowo damska, bardzo lekka. Może właśnie złotym śrotkiem jest kupienie takiej AM, a w kolejnym sezonie SLki i mieć dwie pary do dyspozycji
Kneissel blue- ma dobre opinie
Naprawdę nikt nie mał tu na nogach tych nart? Testować nie mogę, bo to prezent pod choinke na te święta. Będę kupować w ciemno, ale jednak wolałabym ograniczyć trochę ryzyko dzięki waszym opinią. Nikt nic? Nie ma tu kobiet?

Babskie sprawy... 07 Gru 2014 17:36 #12318

• Iśka
  • ( Użytkownik )
  • Iśka's Avatar
  • Princess Isia ®
    662
Cześć, zostałam wywołana :)
Kup narty na których przede wszystkim jeździłaś, bo kupowanie w ciemno może okazać się katastrofą, no chyba że świetnie jeździsz w każdych warunkach, na każdych nartach :) to wtedy możesz dobierać narty pod kolor kurtki :)

Kupiłam sobie ostatnio AMy, które przerosły moje umiejętności, niby parametry miały narty, którą jeździłam wcześniej. Niestety Alpy zweryfikowały sytuację i okazało się, że męczyłam się okropnie, a po co się męczyć ;)

Muszę dodać, że często pożyczam narty, nawet od kolegów ;) i lubię wiedzieć jak to się robi ;) na innych nartach.

P.S. SL-ki pojadą wszędzie i po każdym rodzaju śniegu, to kwestia co się lubi :)

Babskie sprawy... 07 Gru 2014 18:14 #12319

• kurrrak
  • ( Użytkownik )
  • kurrrak's Avatar
    8
Muszę zaryzykować. To jest przent na gwiazdkę muszę wybrać i już. Dlatego tak was wypytuje czy ktoś z was miał z tymi modelami do czynienia. Mogę w ten sposób tylko ograniczyć ryzyko skuchy, ale to zawsze coś
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

SKI szkoła

Reklama

Facebook

SKI Kontakt

Jesteś na stoku wydarzyło się coś ciekawego poinformuj innych narciarzy o panujących warunkach na stoku.

Prześlij zdjęcia Napisz klika słówNapisz jakie panują warunki

reporter@skifever.pl

T-Mobile: 664 128 339

Opłata za MMS i SMS wg stawek operatora.